PARANORMAL RESEARCH CREW
Καλώς ήρθες στο Forum της ομάδας RC- PARANORMAL RESEARCH CREW, η ομάδα μας σε περιμένει, ανέβασε και εσύ τις δικές σου αληθινές ιστορίες ή ιστορίες που σου έχουν πει…
Παρακαλώ να συμπληρώνεται το προφίλ σας.
Ευχαριστούμε .

http://ghosthunters.gr
PARANORMAL RESEARCH CREW
Καλώς ήρθες στο Forum της ομάδας RC- PARANORMAL RESEARCH CREW, η ομάδα μας σε περιμένει, ανέβασε και εσύ τις δικές σου αληθινές ιστορίες ή ιστορίες που σου έχουν πει…
Παρακαλώ να συμπληρώνεται το προφίλ σας.
Ευχαριστούμε .

http://ghosthunters.gr
PARANORMAL RESEARCH CREW
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

PARANORMAL RESEARCH CREW

GHOSTS AND OTHER STRANGE THINGS
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Facebook-Twitter
Πρόσφατα Θέματα
» PARANORMAL ACTIVITY AT CRETE !!!
Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 25, 2022 6:27 am από Admin

» ΜΑΓΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΣΕ ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (ΒΙΝΤΕΟ)
Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 27, 2020 5:42 am από Admin

» ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΟ ΧΩΡΙΟ -ΠΗΓΗ ΦΩΚΙΔΑΣ -GREEK GHOSTHUNTERS
Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΣαβ Αυγ 01, 2020 12:41 pm από Admin

» 10 ΧΡΟΝΙΑ GHOSTHUNTERS - VIDEO ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΣ ΠΕΡΙΕΡΓΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ !!!!
Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΔευ Ιουν 08, 2020 12:06 pm από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΣΠΙΤΙ ΥΜΗΤΤΟΣ - BINTEO
Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΠεμ Δεκ 26, 2019 4:23 am από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΣΑΝΑΤΟΡΙΟ ΠΑΡΝΗΘΑΣ GREEK GHOSTHUNTERS & RISE.GR
Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΠεμ Μάης 23, 2019 11:29 am από Admin

» VEREGARIA HAUNTED HOTEL - GREEK GHOSTHUNTERS
Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΚυρ Μάης 05, 2019 1:45 pm από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΗ ΒΙΛΑ ΒΡΑΥΡΩΝΑ
Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΚυρ Νοε 04, 2018 12:41 am από Admin

» Ειδα τον αγιο Παισιο
Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΤετ Σεπ 26, 2018 9:00 pm από stylex

Πλοήγηση
 Πόρταλ
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση

 

 Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
magela
member
member
magela


Posts : 4
Points : 6
Reputation : 0
Join date : 07/02/2014

Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ   Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΣαβ Φεβ 08, 2014 9:46 am

Γεια σας και από μένα.
Είμαι νέο μέλος και η πρώτη φορά που γράφω για τις περίεργες θα τις ονομάσω εμπειρίες μου.
Η πρώτη φορά ήταν στο λύκειο, στην ηλικία που οι περισσότεροι έχουν τέτοιες ανησυχίες και πριν 20 χρόνια.
Κάναμε παρέα με ένα παιδί που είχε μετακομίσει πρόσφατα στην πόλη μας εγώ και ο αδερφός μου ( τότε ζούσαμε εκτός Ελλάδας) και σε μία επίσκεψη στο σπίτι του όταν έλειπαν οι γονείς του μας έδειξε μία τράπουλα ταρώ  της μητέρας του τυλιγμένη σε ένα μαύρο βελούδινο ύφασμα και διάφορα βιβλία της. Όλα αυτά μας τα έδειξε μετά από την ερώτηση που δουλεύει η μητέρα σου. Με την αφέλεια της εφηβικής ηλικίας  μας δάνεισε ένα από αυτά τα βιβλία που δεν θυμάμαι τον τίτλο του μόνο διάφορες ''΄συνταγές'' για να κάνεις κάποια πράγματα. Το ξεφυλλίσαμε με τον αδερφό μου και περισσότερο γελούσαμε με ότι διαβάζαμε γιατί δεν τα πιστεύαμε. Μία μέρα ενώ ήμουν στο σπίτι της τότε σχέσης μου τον παίρνουν τηλέφωνο οι γονείς του οι οποίοι βρισκόταν για διακοπές στην Ελλάδα και του λένε ότι σε μία επίσκεψη που έκαναν σε κάποιο μοναχό δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς που, τους  είπε ότι ένα πρόσωπο από την οικογένειά τους που βρίσκεται μακρυά είναι με κάποιον που έχει ένα πολύ επικίνδυνο βιβλίο. Έγω το είχα ξεχάσει και δεν πίστευα σε ότι άκουγα affraid  γιατί δεν του είχα πεί τίποτα για το βιβλίο άρα δεν μπορούσαν να το ξέρουν οι γονείς του πόσο μάλλον ο μοναχός!!! Ξέχασα να αναφέρω ότι η μητέρα του παιδιού θορυβήθηκε όταν έμαθε ότι έχω το βιβλίο με πήρε τηλέφωνο και μου είπε να μην κάνω τίποτα από ότι λέει μόνο να το διαβάσω αν θέλω!!Τελικά το επέστρεψα και δεν το διάβασα , ο τίτλος του ίσως ήταν κάτι σχετικό με τον Σολομώντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erevus
gold member
gold member
Erevus


Posts : 219
Points : 311
Reputation : 16
Join date : 12/02/2013
Age : 33
Location : Athens

Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ   Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΠεμ Φεβ 13, 2014 4:09 am

Αυτό το βιβλίο είναι η λεγόμενη Σολωμονική,και είναι άκρως επικύνδινο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magela
member
member
magela


Posts : 4
Points : 6
Reputation : 0
Join date : 07/02/2014

Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ   Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΠεμ Φεβ 13, 2014 1:21 pm

Έχω ακούσει αλλά δεν ξέρω τίποτα. Δεν ασχολήθηκα πότε τα επόμενα χρόνια και το είχα σχεδόν ξεχάσει αλλά διαβάζοντας εδώ τα θέματα το θυμήθηκα!
Στην μετέπειτα ζωή μου είχα άλλο ένα περίεργο γεγονός στα φοιτητικά χρόνια. Για ένα διάστημα συγκατοικούσα με μία συμφοιτήτρια, στο σπίτι μας δεν έμπαιναν άσχετοι και κάποια στιγμή βρίσκω μέσα σε μία τσέπη ένα κομματάκι ύφασμα σε κάποιο μπουφάν που είχα να φορέσω αρκετό καιρό και το είχα στην ντουλάπα μου.  Στην αρχή δεν του έδωσα σημασία νόμισα ότι ήταν ένα κομματάκι από το ίδιο το μπουφάν,αλλά μετά όταν το ξανακοίταξα είχε διαφορετική απόχρωση και στη μέση σχεδόν ήταν κομμένο με ψαλίδι και είχε μία τρύπα σε σχήμα ματιού και γραμμένο με στυλό αριθμούς και κάποια γράμματα. Όσο και αν προσπάθησα άκρη δεν έβγαλε μέχρι που το έδειξα σε κάποια φίλη και το πήρε και δεν θυμάμαι ποιον ρώτησε και τις είπε να το πετάξει στη θάλασσα!! Αν κάποιος από την περιγραφή έχει καμία ιδέα ή γνωρίζει περισσότερα ας με πληροφορήσει, γιατί ακόμη και τώρα όταν το σκέφτομαι απορώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ   Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΣαβ Φεβ 15, 2014 12:35 pm

Γειά σου magela από την περιγραφή σου εμένα μου φαίνονετε ότι ήταν μάγια....κάποιος -κάποια ήθελε να σου κάνει μάγια....''ψαλίδισμα ρούχων'' είναι χαρακτηριστικό της μαγείας.Η αδερφή της γιαγιάς μου (τώρα μιλάμε για ένα αιώνα πριν,χαχαχα) όταν παντρεύτηκε,οι ξαδέρφες της της ψαλίδισαν το νυφικό,εκείνη την εποχή,ράβαν τα νυφικά τους και τα κρατούσαν ,όχι όπως τώρα που τα νοικιάζουμε και τα επιστρέφουμε,τότε λοιπόν εκείνη την εποχή οι ξαδέρφες τις ζήλεψαν που παντρεύτηκε πρώτη από όλα τα κορίτσια της οικογένειας και μάλιστα τον αγάπησε το άντρα της και τον πήρε δεν ήταν προξενιό ,πράγμα σπάνιο για τότε,της ψαλίδισαν λοιπόν το νυφικό από τη ζήλια τους....τώρα θα μου πείς και τη μάγια της κάναν?είχε μια σειρά ατυχημάτων πολύ παράξενων και σε προχωρημένη εγκυμοσύνη και πάντα έχανε το παιδί της,είχε 8 αποβολλές και πάντα κάτι συνέβαινε κάποιο ατύχημα και έχανε το έμβρυο,5-6 μηνών πάντα θα απέβαλλε...και δεν απέκτησε ποτέ της παιδιά λοιπόν με τον άντρα της....εσύ θυμάσε να συνέβει κάτι σε σένα μετά από την ανακάλυψη του υφάσματος?με την κοπέλα τα είχατε καλά?την συγκάτοικο εννοώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evaki
good member
good member



Posts : 21
Points : 25
Reputation : 0
Join date : 20/10/2013
Age : 30

Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ   Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΣαβ Φεβ 15, 2014 3:25 pm

vse auto m ts egkumosines k ts apovoles t pa8aine i giagia t agoriou m, i opoia opws mas eixe pei ts eixan klepsei ena i duo nuxtika (dn 8umamai) p itan proika g t gamo.ts t eklepsan liges meres af otou pantreutike.k i plaka einai oti k auti eixe 8 egkumosines opws i aderfi ts giagias s!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magela
member
member
magela


Posts : 4
Points : 6
Reputation : 0
Join date : 07/02/2014

Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ   Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΚυρ Φεβ 16, 2014 2:57 am

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Μετά από αυτό που βρήκα όντως τα πράγματα στη ζωή μου έγιναν δύσκολα και  περισσότερο είχε να κάνει με τα επαγγελματικά των γονιών μου. Μπορώ να πω ότι η ζωή μου για 10 χρόνια περίπου ήταν γεμάτη εμπόδια(και στην επαγγελματική και στη προσωπική και στην οικογενειακή) και ειλικρινά πολλές φορές σκεφτόμουν ότι δεν μπορεί να είναι όλα τυχαία.
Η κοπέλα πήρε μεταγραφή και έφυγε μετά, δεν είχαμε τσακωθεί αλλά τι να πω δεν μπορώ να πω ότι ήταν αυτή που το έκανε. Πάντα πίστευα ότι αν δεν δίνεις σημασία δεν μπορεί να σε επηρεάσει και τίποτα. Μάλλον έκανα λάθος που δεν πίστευα ότι μπορεί κάποιος να επηρεάσει τη ζωή σου με τέτοια ''μέσα''.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evaki
good member
good member



Posts : 21
Points : 25
Reputation : 0
Join date : 20/10/2013
Age : 30

Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ   Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΚυρ Φεβ 16, 2014 4:33 am

dn einai ta mesa alla i kaki pro8esi p exei kapoios g sena.ama kapoios 8elei t kako s polu tote einai arketa pi8ano n exeis atuxies st zwi s.exw polla paradeigmata, proswpika, apo t pio aplo prama, to mati! eilikrina, k egw k t agori m, eixame n kanoume m polu kakous an8rwpous ts opoious nomizame g filous.dn mas ekanan kati, apla o arnitismos ts k i zileia ts mas efernan tromera provlimata.apo tote p 3ekwpsame eimaste pragmatika teleia.prosoxi stn kosmo p sunanastrefesai 8elei.k panta n frontizeis n kratas apostaseis...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ   Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΚυρ Φεβ 16, 2014 9:40 am

Evaki δεν μου φαίνετε καθόλου περίεργο και αν πιάσεις κουβέντα με γυναικες μεγαλύτερης ηλικίας θα σου πουν ''τέρατα'' με τέτοιες κακίες και μάγεια που συνέβαιναν απροκάλυπτα ακόμα και μεταξύ αδερφών.Εγώ όταν παντρεύτηκα με θρησκευτικό γάμο,εγινε σε κλειστό κύκλο και η μάνα της κουμπάρας μου πήγε μέσα στο δωμάτιο που είχαμε το νυφικό μου και το κοίταξε καλά καλά το έψαξε το ράντισε με αγιασμό και μου 'εδωσε ένα φύλλο από βάγια από το εικονοστάσι του σπιτιού να το βάλω στο καλσόν μου για προστασία και μου είπε θα στο έραβα πρόχειρα αλλά δεν κάνει να μπει βελόνα στο νυφικό σου θα είναι σαν να σου κάνω μάγεια,για καλό θα πάω και κακό θα κάνω για αυτό απλά βάλτο πάνω σου κάπου να μην φαίνετε για προστασία.Κάτι άλλο να σας πω να το ξέρετε όταν θα γίνετε μάνες,δεν ξέρω αν έχετε παιδιά,το φυτίλι από την λαμπάδα του παιδιού τη μέρα της βάφτισης του κοιτάξτε να το πάρετε,μπορεί να κάνουν τα μεγαλύτερα και τα χειρότερα μάγια στο παιδί!και εμένα ο πάτερ μου το είπε στην πρώτη βάφτιση του παιδιού μου,με φώναξε πριν ξεκινήσει το μυστήριο,έκοψε το φυτίλι και μου τα είπε,επειτα μου το έδωσε να το κάψω εγώ.Magelaαπό την μια μεριά έχεις δίκιο,αν δεν δίνεις συμασία δεν σε αγγίζει κάτι,αλλά μερικές φορές η άγνοια μπορεί να είναι καταστροφική,να αγνοούμε δηλαδή ότι μας έχουν κάνει μάγεια,να μην θέλουμε να το πιστέψουμε και να μην κάνουμε τίποτα και να πηγαίνουμε από το κακό στο χειροτερο...ευτυχώς δεν είμαι παθών και δεν ήξερα τι θα έκανα αν μου συναιβενε κάτι τέτοιο αλλά προσπαθώ να είμαι καλή χριστιανη όσο μπορώ,μια φορά ο erevus είχε πει κάτι πολύ καλό,τουλάχιστον εμένα μου έμεινε,ο διάβολος λέει έχει πετύχει την μισή δουλειά όταν από το σακί ξεπροβάλει το κέρατο του και αυτός σε πείσει ότι είναι πατάτα...η κακία γύρω μας άφθονη ακόμα το πιο απλό το μάτι που λες και εσύ evaki μπορεί να σε ρίξει στα πατώματα να σέρνεσε από πόνο,τα ζώα λένε ότι μπορεί ακόμα και να πεθάνουν να σκάσουν από μάτι...ο Θεός μαζί μας και προσοχή στις συναναστροφές μας όπως αναφέρεις και εσύ evaki δεν χρειάζετε να κάνουμε με όλους παρέα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
magela
member
member
magela


Posts : 4
Points : 6
Reputation : 0
Join date : 07/02/2014

Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ   Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΚυρ Φεβ 16, 2014 11:41 am

vse Όλα αυτά που γράφεις πρώτη φορά τα ακούω. Έχω ένα παιδάκι και όταν το βάφτισα δεν μου είπε κανένας για αυτό που λες. Τη λαμπάδα την πήρα σπίτι μου και την κράτησα και αφού κοινώνησε την τελευταία φορά την άφησα σε ένα ξωκλήσι( του αντίστοιχου Αγίου) στο χωριό μου. Ήθελα να την αφήσω εκεί γιατί μένω σε πόλη που είναι μακριά. Όσο για την πίστη και το χριστιανισμό συμφωνώ μαζί σου αλλά εγώ διαχωρίζω την εκκλησία από την πίστη. Είναι ένα πολύ μεγάλο θέμα αυτό βέβαια!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ   Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΔευ Φεβ 17, 2014 2:19 pm

magela μου ούτε εγω τα ήξερα!έτυχε να βρω ιερεα που το ήξερε και μου το είπε και μάλιστα σάστισα όταν με φώναξε νόμιζα θα μου κάνει παρατήριση για το ντύσιμο μου ότι πιθανών να το θεώρησε απρεπές, καμία σχέση όμως και ήμουν προετοιμασμένη για καυγά,να μαλώσω με τον παπά!και όταν μου το είπε είπα από μεσα μου τί με βάζει ο διάβολοσ να σκευτώ Θεέ μου σήμερα μέρα που είναι!Στην δευτερη βάφτιση του γιου μου δεν μου είπε κανείς τίποτα,απλά το ήξερα και το είπα στη μάνα μου,που ούτε και αυτή το ήξερε και μου έφερε το φυτίλι.Μεγάλο θέμα αυτό που έθεσες, εκκλησία-θρησκεία,εγώ κάνω αυτό που πιστεύω και να σου πω κιολας πολλές φορές δεν ανάβω κερί γιατί δεν έχω το αντίτιμο που με πολύ θράσος το γράφουν πάνω στα κεριά 1 ευρώ ή 50 λεπτά,όχι ότι είμαι φτωχή και δεν μου περισεύει αλλά πολλές φορές δεν ανάβω κερί και φεύγοντας από την εκκλησία στο σχόλασμα το ευρώ το δίνω στο γυφτάκι που ξεροσταλιάζει,εγώ απλά προσευχήθηκα μεσα εκανα το σταυρό μου τωρα αν δεν κάνω καλά δεν πειράζει έτσι νοιώθω έτσι κάνω και δεν μου αλλάζει και κανείς την γνώμη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gta
Επισκέπτης




Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ   Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΣαβ Φεβ 22, 2014 9:23 am

magela... να προσέχεις πολύ τα άτομα με τα οποία επικοινωνείς (είτε είναι απ΄τη δουλειά σου, είτε είναι απ'την οικογένειά σου)..υπάρχει πολύ ζήλια στον κόσμο και πολλοί καταφεύγουν στα μάγια.. όταν κάνει κάποιος μάγια πολύ περισσότερο βλάπτει τον εαυτό του, μα και το άτομο που έχει βάλει ως "στόχο"..
να προσέχεις τί διαβάζεις - τί ακούς..να προσέχεις πολύ!..
οι άνθρωποι που εξομολογούνται τακτικά (με ειλικρινή μετάνοια)..εκκλησιάζονται..και κοινωνούν..αυτούς τους ανθρώπους δεν τους πιάνουν καθόλου εύκολα τα μάγια..γιατί τα μάγια είναι κόλπα του διαβόλου..ενώ ο άνθρωπος που έχει πίστη Στο Θεό..ε,τότε αυτόν Ο Θεός δεν τον αφήνει αβοήθητο..! αρκεί να πιστεύεις στην ευσπλαχνία Του Θεού..έχε πίστη και Αυτός θα σε βοηθήσει..
να προσέχεις τις πράξεις σου..
άνθρωποι είμαστε..κάνουμε λάθη..αλλά το θέμα είναι να μετανοούμε και να ζητάμε το έλεος Του Θεού..
σχετικά με το θέμα "εκκλησία"..η εκκλησία (με μικρό - ε -) αναφέρεται στο οικοδόμημα..στο υλικό κτίσμα..αλλά η Εκκλησία (με κεφαλαίο - Ε -) αναφέρεται σε όλους τους Ορθόδοξους Χριστιανούς..εμείς - οι πιστοί είμαστε Η Εκκλησία..και στο πρόσωπο του κάθε παπά πρέπει να βλέπουμε Το Χριστό..γιατί η εκκλησία (ως κτίσμα) συμβολίζει το σπίτι Του Θεού, όπου και πρέπει να πηγαίνουμε κάθε Κυριακή, γιατί η Κυριακή είναι ημέρα αφιερωμένη Στον Κύριο και τη μέρα αυτή μας καλεί να πάμε στο σπίτι Του..να έχουμε πίστη Στο Θεό..(όχι κολλημένα μυαλά)..αλλά να ανοίξουμε τα μάτια της ψυχής μας και να δούμε το Φως Του Χριστού μας, που έχυσε το αίμα Του, για τις δικές μας αμαρτίες..και με ζήλο να πορευόμαστε στο δρόμο Του Χριστού - στο σωστό δρόμο..
εύχομαι να 'σαι πάντοτε καλά!..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ   Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΣαβ Φεβ 22, 2014 2:28 pm

GTA τα λες καλά,αλλά το κείμενό σου θα σηκώσει προβλέπω θύελλα αντιδράσεων για το θέμα της εκκλησίας...καταλαβαίνω απόλυτα τι θες να πεις εγώ προσωπικά και έχεις δίκιο θεωρητικά,έτσι έχουν πει να κάνουμε οι Άγιοι Πατέρες της Εκκλησίας μας άσχετα τώρα με τα προσωπα που είναι να το πώ που κάνουν κουμάντο να το πω που διοικούν να το πω τις εκάστοτε ενορίες....παιδιά μην με παρεξηγήσετε το σωστό αυτό είναι μεταφέρει αυτούσια τα λόγια των 'Αγιων Πατέρων μας,μην μπλέξουμε πρόσωπα και καταστάσεις έτσι κακοί παπάδες υπάρχουν παντού και ξέρω υπάρχουν πολλά παραδείγματα αλλά το παληκάρι δεν λέει αυτό.Συγνώμη αν ενοχλώ κάποιους,δεν θέλω καυγά παίδες ελπίζω να πιάσατε τι θέλω να πω...και GTA αν είσαι πράγματι ιερέας κάνε μια προσευχή για μένα και την οικογένειά μου και για όλους μας δηλαδή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gta
Επισκέπτης




Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ   Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΚυρ Φεβ 23, 2014 2:27 am

vse... (den eimai iereas)..eimai kopela (Giota me lene) kai eimai sxedon18 xronwn..phgainw G' Lukeiou..(kai 8elw na spoudasw 8eologia..gt auto niw8w pws mou tairiazei)..
egw vse lew auto pou pisteuw..8elw na vadizw sumfwna me tous kanones ths Or8odo3ias..mono kai mono giati polu apla pisteuw Sto 8eo - Sto Xristo - k Sto Agio Pneuma..mes sth Or8odoksia anapauetai h psuxh mou..kai apo ekei k pera..efoson exw niwsei thn Alh8eia..den mporw na mhn ekfrasw (se opoiondhpote k opoudhpote) thn upar3h Tou 8eou kai thn Agaph Tou gia olous mas..
o diavolos vse polemaei afantasta polu thn Or8odoksia..exeis akousei na vrizei kaneis to vouda - to mwame8 k.t.l. - etsi opws vrizoun To Xristo - Thn Panagia !???..o diavolos ta exei valei gia ta kala me thn Or8odo3ia..kai nai exei me to meros tous (isws merikous k en agnoia tous) papades..
emeis omws den prepei na eimaste makria ap'ton oiko Tou 8eou..giati mas ftaine kapoioi papades..astous autous..O 8eos 8a tous krinei..opws 8a krinei kai emena k esena..nai na apomakrunomaste -me ton tropo mas- apo tetoious iereis..oxi omws na feromaste egwistika..giati oute kai emeis den eimaste swstoi..kai pi8anon na kaname ta idia k xeirotera an vriskomastan sth 8esh tous..
na diw3oume ton egwismo apo panw mas prepei vse..kai na poreu8oume exontas pragmatikh agaph sthn kardia mas..
to na phgainoume sthn ekklhsia kai na summetexoume sta musthria ths..kai to na nhsteuoume..den apotelei kati to tupiko..xwris kammia a3ia..kai auto to lew vse giati..auta ta 8ewroumena "tupika" mas gumnazoun thn psuxh..
1 paradeigma 8a s pw gia na katalaveis...
lene p.x. : giati na nhsteusw kai na mhn paw na koinwnhsv etsi?O 8eos 8a koita3ei to oti efaga?kai giati na e3omologh8w se papa?ta lew katau8eian Sto Xristo..
h apanthsh einai h e3hs :
otan phgainoume na koinwnhsoume..ekeinh thn wra pairnoume mesa mas To Xristo..(8eia Iera pneumatikh Dunamh)..einai to aima k to swma Tou Xristou..einai h endei3h ths staurwsews Tou..gia tis dikes mas amarties.. kai nai..prepei na exoume nhstepsei protou..giati etsi ka8arizoume k to mualo mas..h polufagia exei ws apotelesma tin polulogia..kai otan milame polu..polles fores leme kai pragmata pou den prepei.. k.t.l. [mexri kai O Xristos nhstepse -sthn erhmo- gia 40 meres(k xwris nero malista)..epomenws,emeis de 8a xreiazetai na nhsteuoume..otan kanoume tosa k perissotera 8aumata apo To Xristo..otan dhl. 8a ginoume anwtwroi Tou Xristou..(pragma adunato)].. ..kai prepei na e3omologoumaste se ierea..(se opoion emeis diale3oume..se kapoion pou na mas anapauei psuxika).. giati etsi 8a dei3oume pws exoume pragmatika metanoeisei..giati tote einai pou 8a niwsoume ntroph gia tis amarties mas..8a tapeinw8oume..(oxi omws oti 8a mas katakrinei o iereas)..o iereas 8a mas dwsei sumvoules gia to ti prepei na kanoume..

Pantws, an k opws s eipa "den eimai iereas" 8a proseuxh8w k gia esena k gia thn oikogeneia sou..gia na vlepeis panta Sto Fws Tou Xristou..kai na vadizeis me kinhtro s thn Agaph Tou..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ   Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΚυρ Φεβ 23, 2014 6:12 am

GTA κατα κόσμων Γίωτα χάρηκα πολύ!!!έχω ακριβώς την ίδια άποψη με εσένα,σε τίποτα δεν διαφωνώ!ευχομαι καλή σταδιοδρομία να έχεις!να ευτυχήσεις στη ζωή σου και ότι άλλο επιθυμείς!και πότε πότε πέρνα από το φόρουμ και πες μας ένα γειά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gta
Επισκέπτης




Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ   Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ I_icon_minitimeΚυρ Φεβ 23, 2014 8:53 am

s'euxaristw vse...
einai ena endiaferon forum auto..kai de dustazw na ekfrazw thn apopsh m panw se kapoia 8emata..pote omws den piezw kanenan na pistepsei ta osa lew/grafw..
o ka8enas exei tis dikes tou apopseis..arkei na mhn kollame se kati gia ton a 'h b sugkekrimeno logo..alla na exoume 8elhsh na doume thn alh8eia..
giati shmasia exei -panw ap' ola- to na exeis 8elhsh..
..(8a pw kai ston pneumatiko m na proseuxei gia esena k thn oikogeneia s)..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Τρομαχτική εμπειρία
» Η δικία μου εμπειρια!!
»  τρομακτικη εμπειρια
» Παρνηθα-Μια περιεργη συναντηση
» ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΦΩΝΗ ΣΤΟ ΣΑΝΑΤΟΡΙΟ ΤΗΣ ΠΑΡΝΗΘΑΣ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PARANORMAL RESEARCH CREW :: ΟΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ Η ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ-
Μετάβαση σε: