PARANORMAL RESEARCH CREW
Καλώς ήρθες στο Forum της ομάδας RC- PARANORMAL RESEARCH CREW, η ομάδα μας σε περιμένει, ανέβασε και εσύ τις δικές σου αληθινές ιστορίες ή ιστορίες που σου έχουν πει…
Παρακαλώ να συμπληρώνεται το προφίλ σας.
Ευχαριστούμε .

http://ghosthunters.gr
PARANORMAL RESEARCH CREW
Καλώς ήρθες στο Forum της ομάδας RC- PARANORMAL RESEARCH CREW, η ομάδα μας σε περιμένει, ανέβασε και εσύ τις δικές σου αληθινές ιστορίες ή ιστορίες που σου έχουν πει…
Παρακαλώ να συμπληρώνεται το προφίλ σας.
Ευχαριστούμε .

http://ghosthunters.gr
PARANORMAL RESEARCH CREW
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

PARANORMAL RESEARCH CREW

GHOSTS AND OTHER STRANGE THINGS
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Facebook-Twitter
Πρόσφατα Θέματα
» PARANORMAL ACTIVITY AT CRETE !!!
Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 25, 2022 6:27 am από Admin

» ΜΑΓΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΣΕ ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (ΒΙΝΤΕΟ)
Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 27, 2020 5:42 am από Admin

» ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΟ ΧΩΡΙΟ -ΠΗΓΗ ΦΩΚΙΔΑΣ -GREEK GHOSTHUNTERS
Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΣαβ Αυγ 01, 2020 12:41 pm από Admin

» 10 ΧΡΟΝΙΑ GHOSTHUNTERS - VIDEO ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΣ ΠΕΡΙΕΡΓΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ !!!!
Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΔευ Ιουν 08, 2020 12:06 pm από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΣΠΙΤΙ ΥΜΗΤΤΟΣ - BINTEO
Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΠεμ Δεκ 26, 2019 4:23 am από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΣΑΝΑΤΟΡΙΟ ΠΑΡΝΗΘΑΣ GREEK GHOSTHUNTERS & RISE.GR
Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΠεμ Μάης 23, 2019 11:29 am από Admin

» VEREGARIA HAUNTED HOTEL - GREEK GHOSTHUNTERS
Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΚυρ Μάης 05, 2019 1:45 pm από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΗ ΒΙΛΑ ΒΡΑΥΡΩΝΑ
Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΚυρ Νοε 04, 2018 12:41 am από Admin

» Ειδα τον αγιο Παισιο
Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΤετ Σεπ 26, 2018 9:00 pm από stylex

Πλοήγηση
 Πόρταλ
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση

 

 Kώστας ο Μασόνος

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Erevus
gold member
gold member
Erevus


Posts : 219
Points : 311
Reputation : 16
Join date : 12/02/2013
Age : 33
Location : Athens

Kώστας ο Μασόνος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Kώστας ο Μασόνος   Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΔευ Μάης 06, 2013 7:41 am

Ήμουν φαντάρος,στον τελευταίο μου μήνα θητείας,η άδεια μου είχε τλειώσει οπότε όλο τον τελευταίο μήνα έμενα μέσα.Τελούσα Δεκανέας υπηρεσίας λόχου,ότι είχε έρθει η νέα σειρα στο Τάγμα μας και είχα επωμισθεί να τους χρεώσω ιματισμό και οπλισμό.Ένας από τους νέους ο Κώστας,είχε αρχετά περίεργη συμπεριφορά,αρκετά απομονωμένος,απόμακρος και αμίλητος...Δεν μου φάνηκε περίεργο,σκέφτηκα ψαρωμένος θα είναι.Του έπιασα την κουβέντα μετά από πολύ κόπο,είχε αρκετές γνώσει περί μεταφυσικού,θρησκειών και αποκρυφισμού,διάβαζε μάλιστα ένα περίεργο βιβλίο που αφορούσε την Αποκάλυψη του Ιωάννου.Να μην τα πολυλογώ το ότι ήταν μασώνος το ανακάλυψα όταν είδα την υπογραφή του στο φύλλο που είχα με το ποιός χρεώθηκε ιματισμό και ποιός όχι.Η υπογραφή του είχε τέσσερις τελείες.Χαρακτηριστικό των μασόνων κατωτέρου βαθμού.Μία μερα λοιπόν,ενώ όλα κυλούσαν ομαλά στον λόχο,γύρισε μία σειρά μου από την άδεια απολύσεως.Πορωμένος λοιπόν και θέλοντας να διασκεδάσει αποφάσισε να καψωνάρει μέχρις εσχάτων τον Κώστα,σχεδόν τον ξεφτύλισε,δυστυχώς δεν μπορούσα να κάνω τίποτα διότι το καψώνι στις Ειδικές δυνάμεις είναι σαν την ανάσα για του πνεύμονες,οπότε όταν το μαρτύριο τελείωσε ο Κώστας γύρισε στην κλίνη του αποκαμωμένος και μα τα μάτια του γεμάτα μίσος.Όταν ήρθε η κατάκλιση και τα φώτα σβήσαν,σηκώθηκε και σχεδίασε ένα αποκρυφιστικό σύμβολο με το δάχτυλο του στο γεμάτο υγρασία τζάμι του παραθύρου.Την επόμενη μέρα ο βασανιστής του διεκομίσθει με γαστρορραγία στο 424 στρατιωτικό νοσοκομείο.Δεν ξέρω αν υπάρχει συνάφεια μεταξύ των δύο περιστατικών,αυτό θα το κρίνετε εσείς.
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Kώστας ο Μασόνος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kώστας ο Μασόνος   Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΤρι Μάης 07, 2013 3:37 am

Erevus μια ιστορία παρόμοια έχω και έγω...δεν ήξερα πως θα ακουστεί αν την αναφέρω εδώ δηλαδή θα την πιστέψει κανένας ή θα φανεί ψέμμα αλλά τώρα που μας λές και εσύ τη δική σου θα την παραθέσω και εγώ,την ίδια γνώμη έχω και εγώ με σένα για το σύμβολο αυτό και κάτι μυστήριες τελείες στην υπογραφή του(αν και δεν ξέρω αν ήταν το ίδιο) ....2007 πρώτη μετάθεση στον έβρο,χειμώνας θυμάμε,αρκετά ψαρωμένη εγώ σε ένα περιβάλλον αρκετά σκληρό προσπαθούσα να ανταπεξέλθω ισάξια με τους άντρες συναδέλφους...να μην πολυκλαίγομε τώρα να μπω στο θέμα,μου είχαν αναθέσει σε μια 12ήμερη άσκηση, 6 νεοφερμένους στρατιώτες να τους εκπαιδεύσω στην ειδικότητα μου (μέσα σε 4 μέρες)και να τους εκπαιδευσω και στα καθήκοντά τους ως στρατιώτες,πραγματικά τα έχασα δεν ήξερα τι να κάνω...πως να τους συμπεριφερθώ....ήταν ο καθένας τους διαφορετικό ''σχέδιο'',ο ένας ήταν πολυλογάς και τάχα αστείος(φουλ ενοχλητικός),οι άλλοι τέσσεροις ήταν καλά παιδιά ήσυχα και με προθυμία να βοηθήσουν και να μάθουν πέντε πράγματα,με λίγα λόγια φυσιολογικά παλικάρια,και ο τελευταίος υπερβολικά απόμακρος όπως λες και εσύ,και μυστήρια ήσυχος,σε κοίταζε κρυφά,σχεδόν τον φοβόμουν,ήταν μυστήριο τρένο....περνούσαν οι μέρες γνωριστήκαμε χαζοεκπαιδευτήκαν και αυτοί και την 10τη μέρα έρχετε ένας λοχαγός (από αυτούς τους ψευτόμαγκες) να ''ελένξει'' τη δουλειά μου (για καμάκι και επείδηξη ισχύος είχε έρθει....γιατί ο διοικητής της Μοίρας και ο υποδιοικητής μας είχαν ελένξει και όλα ήταν καλά,ήταν ευχαριστημένοι και από μένα και από αυτούς...)έρχετε λοιπόν,εγώ ομολογώ πως τους είχα λίγο ''χύμα'' (τελευταίες μέρες ήταν άλλωστε...άσε που οιπερισσότεροι από τους μισούς δεν ήταν καν του όπλου μου,τσόντα βρεθήκαν εδώ λόγο του 12ημέρου και θα πήγαιναν στις κανονικές τους μονάδες ωσονούπο...)''τσακώνει'' τα παλλικάρια μου και αρχίζει τις παρατηρήσεις και τις επιπλήξεις λόγω εμφανισης τους,και την οργή του ξέσπασε πάνω στον πιο ησυχο....και φυσικά πήρε και εμένα η μπάλα μετά....εφυγε μετα από πολλές επιπλήξεις με ύφος χιλίων καρδιναλλίων....εγώ και ο ''ήσυχος'' στρατιώτης ράκος...δεν άντεξα πήγα κρύφτηκα και ξέσπασα σε κλάμματα....γυρνόντας εγώ όλοι με κατάλαβαν ότι έκλαιγα αλλά δεν είπαν και τίποτα...το βράδυ της ίδιας μέρας,σηκώθηκα και πήγα να ελένξω αν ο σκοπός μας ήταν στη θέση του(τα αλλάνια για να ξεκουράζοντε πιο πολύ είχαν κάνει μονοσκοπιά αλλά δεν μπορείς να τους έχεις και πλήρη εμπειστοσύνη)είχε σκοπιά ο ''ήσυχος'',ψάχνω από εδώ ψάχνω από εκεί πουθένα ο στρατιώτης,περνά κανα 2λεπτο και έρχετε,τον ρωτάω πού ήσουν?μου λέει ήμουν περίπολο γιατί άκουσα ένα θόρυβο...δεν τον πολυπίστεψα αλλά αφού γύρισε και όλα ήταν καλά πήγα για ύπνο,το πρωι πηγαίνοντας στην αναφορά πέρασα πίσω από την σκηνή του εν λόγω λοχαγού και είδα ένα παράξενο σχέδιο πάνω στο έδαφος στην κάτω πλευρά τησ σκηνής....μάθαμε ότι τα ξημερώματα τον πήγαν άρον άρον νοσοκομείο με πολύ ισχυρούς πόνους σε όλο το σώμα....το μυαλό μου πήγε κατευθείαν στον ''ήσυχο'' είχε και ένα βλέμμα ικανοποίησης όταν μας το έλεγαν κάτι συνάδελφοι....δεν ξέρω ίσως ήταν σύμπτωση ...δεν ξέρω..,αυτή ήταν η δικιά μου εμπειρία...δεν ξέρω πως να την εξηγήσω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erevus
gold member
gold member
Erevus


Posts : 219
Points : 311
Reputation : 16
Join date : 12/02/2013
Age : 33
Location : Athens

Kώστας ο Μασόνος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kώστας ο Μασόνος   Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΤρι Μάης 07, 2013 3:51 am

Όπως σίγουρα γνωρίζεις το στρατόπεδο είναι μικρογραφία της κοινωνίας μας,οπότε είναι πολύ πιο εύκολο να έρθεις σε επαφή με τέτοιου είδους άτομα,είναι πολλές οι συμπτώσεις για να αποδωθούν στην τύχη.Εγώ πιστεύώ πως έχει άμεση σχέση ο ''ήσυχος'' με το σύμβολο και τον παθόντα λοχαγό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Kώστας ο Μασόνος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kώστας ο Μασόνος   Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΤρι Μάης 07, 2013 5:29 am

...και εγώ γιατί ήταν πολύ περίεργο παιδί...ούτε καλό ούτε κακό παιδί απλά κοίταζε την δουλειά του και είχα την εντύπωση ότι ήταν εκδικητικός...γι'αυτό και από την πρώτη μέρα που τους είχα τους μίλησα να με ''βοηθήσουν'' για να τους βοηθήσω...δεν μου έκανε ποτέ τίποτα αλλά δεν μπορώ να πω ότι με συμπαθούσε κιόλας...άσε που είχαν κάτι μπλοκάκια και κρατάγαν σημειώσεις και αυτός στα διαλλείματα εφτιαχνε κάτι περίεργα σχέδια και μετά τα μουτζούρωνε...στα διαλλείματα τους έκανα λίγο χαβαλέ τους έλεγα και καμια μαλακία να γελάμε κανα τσιγάρο κάναμε αλλά αυτός δεν συμμετείχε ποτέ...κοίταζε κρυφά ποτε ποτε και αυτό ήταν....δεν έχω σηναντήσει άλλο τέτοιο παιδί...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erevus
gold member
gold member
Erevus


Posts : 219
Points : 311
Reputation : 16
Join date : 12/02/2013
Age : 33
Location : Athens

Kώστας ο Μασόνος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kώστας ο Μασόνος   Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΤρι Μάης 07, 2013 6:45 am

O νέος λογικά θα ασχολούνταν με τον αποκρυφισμό,δεν μπορώ να γνωρίζω με ποιον τρόπο βέβαια...Προσπαθώ εδώ και μέρες να γράψω ένα ποστ με το τι πρέπει να αποφεύγουμε ώστε να διαφυλάξουμε τους εαυτούς μας από επιθέσεις δαιμόνων,αλλά έχω ''τεχνικά'' προβλήματα,έχει πέσει το ρεύμα πάνω από τρεις φορές,και όποτε μπαίνω στον ιστότοπο με πετάει έξω,θέλω να πιστεύω πως σήμερα θα τα καταφέρω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
WEBMASTER
WEBMASTER
Admin


Posts : 169
Points : 3256
Reputation : 1
Join date : 16/10/2009
Age : 36
Location : greece pericteri city

Kώστας ο Μασόνος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kώστας ο Μασόνος   Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΤρι Μάης 07, 2013 1:16 pm

Δηλαδή όσοι είναι μασώνοι , έχουν τέτοια δύναμη που μπορούν όποτε θέλουν να κάνουν κακό σε κάποιον?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://ghosthunters.gr
Erevus
gold member
gold member
Erevus


Posts : 219
Points : 311
Reputation : 16
Join date : 12/02/2013
Age : 33
Location : Athens

Kώστας ο Μασόνος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kώστας ο Μασόνος   Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΤρι Μάης 07, 2013 1:40 pm

Όχι ακριβώς έτσι.Η Μασονία είναι εωσφορισμός,αλλά δεν γνωρίζουν άπαντες αυτήν την κρυφή πτυχή,ή δεν θέλουν να την γνωρίζουν.Δεν θέλω να συνδέσω το γεγονός ότι ήταν μασόνος ο Κώστας με το ότι γνώριζε και αποκρυφισμό.Αλλά από κάπου θα πρέπει να απορρέουν αυτές οι απόκρυφες γνώσεις,δεν νομίζω ότι ήταν τυχαία τα γεγονότα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Kώστας ο Μασόνος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kώστας ο Μασόνος   Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΤετ Μάης 08, 2013 12:15 am

...εγω δεν γνωριζω να απαντησω ουτε που ειχα καταλαβει οτι ηταν μασονος ο δικος μου στρατιωτης....ουτε γνωριζα λεπτομερειες για τους μασονους νομιζα οτι ηταν σατανιστης γιατι και στην προσευχη την πρωινη ολοι καναν τον σταυρο τους αυτος ποτε μονο κατι μουρμουριζε μεσα απο τα δοντια του...τωρα πιθανον και να μην ηταν μασσονος,απλα ταιριαζε πολυ η ιστορια μου με τον erevus,(το συμβολο και η τελειες στην υπογραφη...)που υπεθεσα και εγω οτι ειναι μασσονοςχωρις να ειμαι βεβαιη ομως....σατανισμοσ,μασσονισμος,αποκρυφικισμος...όλα ασχολούντε με το κακό(με απλά λόγια)άρα και πως να κάνουν κακό....αποψή μου βεβαια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erevus
gold member
gold member
Erevus


Posts : 219
Points : 311
Reputation : 16
Join date : 12/02/2013
Age : 33
Location : Athens

Kώστας ο Μασόνος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kώστας ο Μασόνος   Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΤετ Μάης 08, 2013 3:14 am

Αν έχει κάποιος 4εις τελείες στην υπογραφή του σημαίνει ότι είναι τέκτονας/μασόνος,από εκεί και πέρα ούτε πιστεύω πως όλοι οι μασόνοι είναι αποκρυφιστές αλλά ούτε κι ότι κάποιος που δεν είναι τέκτονας είναι αδύνατον να γνωρίζει αποκρυφισμό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Kώστας ο Μασόνος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kώστας ο Μασόνος   Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΤετ Μάης 08, 2013 4:09 am

αυτό με τις τελείες που λες στην υπογραφή αυτό το είδα από εκει υπεθεσα ότι ήταν μασονος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erevus
gold member
gold member
Erevus


Posts : 219
Points : 311
Reputation : 16
Join date : 12/02/2013
Age : 33
Location : Athens

Kώστας ο Μασόνος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Kώστας ο Μασόνος   Kώστας ο Μασόνος I_icon_minitimeΤετ Μάης 08, 2013 4:39 am

Ναι οι 4εις τελείες είναι υποχρεωτικές μέχρι να φτάσουν σε έναν συγκεκριμένο βαθμό του τεκτονισμού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Kώστας ο Μασόνος
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PARANORMAL RESEARCH CREW :: ΟΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ Η ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ-
Μετάβαση σε: