PARANORMAL RESEARCH CREW
Καλώς ήρθες στο Forum της ομάδας RC- PARANORMAL RESEARCH CREW, η ομάδα μας σε περιμένει, ανέβασε και εσύ τις δικές σου αληθινές ιστορίες ή ιστορίες που σου έχουν πει…
Παρακαλώ να συμπληρώνεται το προφίλ σας.
Ευχαριστούμε .

http://ghosthunters.gr
PARANORMAL RESEARCH CREW
Καλώς ήρθες στο Forum της ομάδας RC- PARANORMAL RESEARCH CREW, η ομάδα μας σε περιμένει, ανέβασε και εσύ τις δικές σου αληθινές ιστορίες ή ιστορίες που σου έχουν πει…
Παρακαλώ να συμπληρώνεται το προφίλ σας.
Ευχαριστούμε .

http://ghosthunters.gr
PARANORMAL RESEARCH CREW
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

PARANORMAL RESEARCH CREW

GHOSTS AND OTHER STRANGE THINGS
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Facebook-Twitter
Πρόσφατα Θέματα
» PARANORMAL ACTIVITY AT CRETE !!!
Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 25, 2022 6:27 am από Admin

» ΜΑΓΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΣΕ ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (ΒΙΝΤΕΟ)
Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 27, 2020 5:42 am από Admin

» ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΟ ΧΩΡΙΟ -ΠΗΓΗ ΦΩΚΙΔΑΣ -GREEK GHOSTHUNTERS
Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΣαβ Αυγ 01, 2020 12:41 pm από Admin

» 10 ΧΡΟΝΙΑ GHOSTHUNTERS - VIDEO ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΣ ΠΕΡΙΕΡΓΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ !!!!
Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΔευ Ιουν 08, 2020 12:06 pm από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΣΠΙΤΙ ΥΜΗΤΤΟΣ - BINTEO
Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠεμ Δεκ 26, 2019 4:23 am από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΣΑΝΑΤΟΡΙΟ ΠΑΡΝΗΘΑΣ GREEK GHOSTHUNTERS & RISE.GR
Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠεμ Μάης 23, 2019 11:29 am από Admin

» VEREGARIA HAUNTED HOTEL - GREEK GHOSTHUNTERS
Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΚυρ Μάης 05, 2019 1:45 pm από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΗ ΒΙΛΑ ΒΡΑΥΡΩΝΑ
Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΚυρ Νοε 04, 2018 12:41 am από Admin

» Ειδα τον αγιο Παισιο
Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΤετ Σεπ 26, 2018 9:00 pm από stylex

Πλοήγηση
 Πόρταλ
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση

 

 Προσωπικες εμπειριες...

Πήγαινε κάτω 
+3
lwneic
PAPAS
Morfeas
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Morfeas
member
member



Posts : 6
Points : 8
Reputation : 0
Join date : 13/07/2011
Age : 43

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΤετ Ιουλ 13, 2011 11:14 pm

Χαιρεται!!! Ειμαι νεο μελος εδω και χαιρομαι πολυ που σας βρηκα.

Θα παραθεσω κι εγω τις δικες μου ιστοριες ζωης... για αλλους τρομακτικες, για αλλους φυσικες. Για μενα ειναι φυσικες . Μεταφυσικο δεν το λες, ειναι στην φυση του καθε ανθρωπου μετα το θανατο του αν θα θελησει να παει προς το φως ή να μεινει εδω στην γη. Συνηθως οι ψυχες μενουν εδω στη γη γτ ή αγαπουν την ζωη κ δεν θελουν να εγκαταληψουν τον κοσμο αυτο ή γτ αφησαν κατι στη μεση ενω εφυγαν απροσμενα κ μενοντας εδω πιστευουν θα το τελειωσουν ή συνηθως απο τροχαια μενουν στον τοπο του θανατου για να προειδοποιησουν αλλους οδηγους να προσεχουν ή ακομα να τους τρομαξουν ή κατα αλλους δεν διαβαστηκαν κατα την ταφη.

Εγω θα σας πω καποια πραγματα περιληπτικα γτ αλλιως δεν με φτανουν 2 φορουμ να τα πω ολα.
Απο μικρο παιδι θυμαμαι να παιζω στο δωματιο μου με αλλα 2 παιδακια καποιες φορες χωρις να τα βλεπει κανεις αλλος, θυμαμαι τις σκιες που πηγαινοερχοντουσαν στο μπαλκονι μας, τις φωνες, τις ομιλιες, τα ουρλιαχτα. Θυμαμαι ακομα και τη γιαγια που μου ελεγε να μη φοβαμαι τπτ απο αυτα και πως με την πιστη στο Χριστο δεν θα με πειραξει τπτ. Η γιαγια και αυτη ελαφροισκιοτη εβλεπε πνευματα, νεραιδες, αγγελους, δαιμονια.... αλλα δεν φοβοταν και δεν ξερω πως αλλα ηξερε οτι αυτο το "χαρισμα" το εχω κι εγω. Παντα με συμβουλευε πως να τα αντιμετοπιζω αυτα που ακουω και που βλεπω! Εβλεπα ακομα και ανθρωπους στο δρομο να με κοιτανε επιμονα και να εξαφανιζονται. Εντονες παρουσιες σε σπιτια φιλων καλες ή κακες που αλλωτε με τρομαζαν και αλλωτε ενιωθα μια απεραντη γαληνη.

Οταν ημουν στα 17 και μετα τα φαινομενα εγιναν πιο εντονα στο σπιτι που εμενα. Καποιο δαιμονιο ή πνευμα με ενοχλουσε 2μιση μηνες, με ακουμπουσε στο σωμα, πετουσε τις εικονες απο τον τοιχο, ραγιζε τα τζαμια απο τις εικονες, μου πεταγε τα ρουχα απο την ντουλαπα, ανοιγοκλεινε την τηλεοραση και μου εκανε και 4 εμφανισεις σαν σκια. Εφυγε το βραδυ των Χριστουγεννων, αν αυτο σας λεει κατι. εμενα μου λεει πολλα!!! Στον Κολωνο που εμενα ακουγα στον πισω κηπο σχεδον καθε βραδυ ουρλιαχτα κ κλαμματα γυναικας τις νυχτες , μεχρι που εμαθα να κοιμαμαι με αυτους τους λιγμυς γτ προσπαθουσα να καταλαβω ποια ειναι αλλα ποτε δεν μπορεσα να δω ή να επικοινωνησω μαζι της. Εχω δει ανθρωπο να τρεχει καθετα επαρχιακο δρομο και να εξαφανιζεται στα χωραφια.... ΑΦΑΝΤΟΣ!!!! Εχω ακουσει ψυχες να φωναζουν το ονομα μου αλλα να μην τις βλεπω ουτε να μπορω να επικοινωνησω μαζι τους...! Ακουγα την φωνη της γιαγιας μου πριν πεθανει ενω ημουν στην δουλεια να με καλει για να με δει και νομισα πως ειναι η ιδεα μου και μετα απο 2 ωρες με περνουν τηλεφωνο πως πεθανε. Εχω φτασει στο χωριο της γιαγιας μου οταν πεθανε κ δεν προλαβα την κηδεια λογω κακοκαιριας στην εθνικη και οταν πηγα στο νεκροταφειο εκατσα απεναντι απο τον ταφο της και ηρθε και εκατσε διπλα μου και με το 1 της χερι με αγκαλιασε στον ωμο, ενιωσα την μυρωδια της και ενιωσα απιστευτα γαληνεμενος εκεινη την ωρα. Εχω νιωσει σε σπιτια φιλων απιστευτα κακιες παρουσιες που μου σηκωναν την τριχα απο το ριγος και προσπαθουσαν να με διωξουν απο το σπιτι να μην ειμαι εκει, οσο δεν εφευγα τοσο προσπαθουσαν να με φοβισουν με την παρουσια τους. Μ. Πεμπτη που στολιζουν τον επιταφιο την νυχτα; Φετος εδω στην ενορια μου στον Αγιο Σεραφειμ Αρτεμιδος στην Αττικη, δεν τον στολισαν νυχτα. Σχολοντας απο την δουλεια κατα τις 1 το βραδυ περασα να αναψω κερακι και να προσκυνησω τον επιταφιο οπως εκανα καθε χρονο το βραδυ που σχολαγα, εφτασα στο εκκλησακι κ μολις παρκαρα ειδα καποιον αντρα με κουστουμι καφε να σηκωνεται απο το παγκακι κ να μπαινει κοιτωντας με στην πλαινη πορτα της εκκλησιας. Υπεθεσα πως ειναι ο κυριος που φυλαει το βραδυ τις γυναικες που στολιζουν τον επιταφιο. Μπηκα στον προαυλιο χωρο της εκκλησιας αλλα καταλαβα πως ηταν σκοτεινα μεσα και η πορτα κλειδωμενη. Και ο τυπος με το κουστουμι;;;; Κανω εναν κυκλο απο το εκκλησακι μηπως ηταν κανενας περιεργος αλλα τπτ. Μπαινω παλι στο αμαξι, δεν αναβω την μηχανη και παιρνω ενα τσιγαρο στο στομα, μολις αναβω τον αναπτηρα βλεπω τον κυριο με το κουστουμι να με κοιταει ανεκφραστος στην πορτα του προαυλιου της εκκλησιας. Σβηνω τον αναπτηρα και ανοιγω την πορτα να βγω να του μιλησω, πεποισμενος πως ειναι η ευκαιρια μου να μιλησω επιτελους με ενα πνευμα να δω τι μπορει να ζητησει. Μολις βγαινω και κλεινω την πορτα του αμαξιου εξαφανιζεται.
Δεν ξερω για πιο λογο δεν επικοινωνουν, ισως δεν εχω βρει τον τροπο ακομα, ισως δεν ειναι η καταλληλη στηγμη, ισως.... πολλα!!! Παντως επικοινωνια ψαχνουν και την θελουν, για να κανουν αισθητη την παρουσια τους κατι ζητανε, κατι θελουν απο εμας που ειμαστε πισω.

Ελπιζω να μη σας κουρασα, καθε σχολιο δυσπιστιας δεκτο αλλωστε δεν μιλαω σε πολυ κοσμο γι'αυτο γτ δεν πιστευουν αν δεν δουν!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PAPAS
good member
good member
PAPAS


Posts : 21
Points : 22
Reputation : 1
Join date : 18/05/2010
Age : 32

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΚυρ Ιουλ 17, 2011 7:00 am

ακόμη και τώρα σε ενοχλούν?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Morfeas
member
member



Posts : 6
Points : 8
Reputation : 0
Join date : 13/07/2011
Age : 43

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΣαβ Ιουλ 23, 2011 7:33 am

Δεν με ενοχλουν απλα εμφανιζονται ξαφνικα κ με τρομαζουν η' μιλανε στο ξαφνικο και τα χανω για λιγο αλλα δεν με φοβιζει δεν κανουν κακο....

Τελευταια μαλιστα πριν καμια βδομαδα και βαλε την ωρα που εκανα μπανιο ακουσα να ανοιγει η πορτα του σπιτιου να ξανακλεινει και καποιος να αφηνει τα κλειδια στο τραπεζι. Μετα απο 2λ περιπου ανοιξε παλι η πορτα κι εκλεισε, βγηκα μολις τελειωσα απο το μπανιο και η πορτα κλειστη, στο σπιτι κανεις, και τα κλειδια μου στην πορτα απο την εξω μερια. Ο σκυλος στον κηπο αταραχος κοιμοταν. Πηρα τηλ την γυναικα μου μηπως ηρθε απο την θαλασσα που ηταν με την μητερα της αλλα ηταν ακομα στη θαλασσα.... Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PAPAS
good member
good member
PAPAS


Posts : 21
Points : 22
Reputation : 1
Join date : 18/05/2010
Age : 32

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 02, 2012 11:04 pm

Περίεργο πολύ και τελικά δεν βρήκες τι ήταν?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lwneic
member
member



Posts : 17
Points : 23
Reputation : 0
Join date : 07/02/2014

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 07, 2014 10:23 am

Phgaine na ce diavacei kanenac papac
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gta
Επισκέπτης




Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΚυρ Φεβ 16, 2014 9:07 am

morfeas... prepei na pas na ta eksomologh8eis ola auta ta perierga pragmata..prepei na milhseis me enan ierea..kai na tou zhthseis na sou diavasei eidikh euxh..kai rwta ton ti prepei na kaneis..(nhsteia, 8eia koinwnia)..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΔευ Φεβ 17, 2014 2:27 pm

γειά σας ρε παιδιά και από μένα κάτι ήθελα να πω και δεν θέλω να παρεξηγηθεί κανείς σας,η ιστορία αυτή γράφτηκε το 2011 το μέλος morfeas δεν είναι πλέον ενεργό,είναι ανωφελο να κάνετε ερωτήσεις ή να δίνετε συμβουλές στον συγγραφέα της ιστορίας,μπορείτε να πείτε την γνώμη σας κανείσ δεν σας το απαγορεύει αλλά έχουν περάσει 3 χρόνια από την ανάτηση αυτής της ιστορίας και τα τελευταία σχόλια είναι του ίδιου έτους,με συγχωρείτε κιολας αλλά πιστεύω ότι είναι χάσιμο χρόνο να δίνετε συμβουλές σε κάποιο μέλοσ που πολύ πιθανον να μην υπάρχει πλέον....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gta
Επισκέπτης




Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΤρι Φεβ 18, 2014 4:18 am

vse... mhn to les auto..giati pote dn 3ereis..mporei na mpei k na ta dei..'h na ta dei kapoios allos p pi8anon na exei zhsei kati paromoio..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΤρι Φεβ 18, 2014 2:45 pm

Καλησπέρα, με λένε Ιωάννα και μένω στην Αθήνα.
Δεν μπορώ να πω με σαφήνεια ότι μου αρέσει το ανακατένεμα με το άγνωστο και το παράδοξο.. όμως, μάλλον του αρέσω εγώ από παιδί, μάλλον..
Δεν ξέρω πώς να το αρχίσω, άλλα έχω ένα χόμπι με την φωτογραφία πολλά χρόνια τώρα.
Μου έχουν τύχει κάποιες «φάσεις».. που λίγο με άφησαν άφωνη.
Ίσως, λέω ίσως.. και να ήθελα μια πιο «επαγγελματική» άποψη για αυτά.
Δεν ξέρω.. αν μπορεί και κάποιος, να δεχτεί να τις δει!
Την καλησπέρα μου και πάλι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΤετ Φεβ 19, 2014 8:10 am

Γειά σου ioanna αν θες αναίβασέ τες να τις δούμε και να σου πουμε τη γνωμη μας αλλιώς θα μπορούσες να στείλεις προσωπικό μηνυμα στον admin να τις δει εκείνος και αν θες και έχει την άδειά σου να τις ανεβάσει εκείνος, όποιες είναι άξιες συζήτησης....με χαρά περιμένουμε όλο το φορουμ να δουμε το ηλικό σου και να σου πούμε τη γνώμη μας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΤετ Φεβ 19, 2014 4:29 pm

Συμφωνώ να δείξω κάποιες σαν αρχή στον admin.
Δώστε μου λίγο χρόνο όμως..
θέλω να το αποφασίσω πρώτα και να βρω και λίγο θάρρος!
Γιατί νιώθω πολύ περίεργα για αυτά που τράβηξα, και αρκετά άβολα.
Δεν έχω εμπειρία σε τέτοιες καταστάσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠεμ Φεβ 20, 2014 4:20 am

Όποτε και αν θες Ιωάννα....κανείς δεν σε παρεξηγεί ίσα ίσα μας εξάπτεις και την περιέργεια....(τί ''ηλικό'' ήταν αυτό που έγραψα????ζητώ συγνώμη για το τούβλο που πέταξα και σας έβγαλα τα μάτια!!!!υλικό είναι το σωστό)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠεμ Φεβ 20, 2014 1:20 pm

Πρέπει να είσαι φοβερό άτομο, πολύ το χαίρομαι που μιλάω μαζί σου.
σιγά-σιγά θα ανοιχτώ βρε παιδιά, είμαι κομμάτι σφιγμένη! Γνωρίζω!
Κατ’ αρχήν θα πω ότι έχουμε κάποιοι στην οικογένεια μας, αυτό που λέμε διαίσθηση.
Ίσως για αυτό, κάποιες φορές πιάνω την φωτογραφική και τραβάω στην τύχη, χωρίς εμφανή λόγο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 21, 2014 9:57 pm

Να είσαι καλά βρε Ιωάννα και ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,με κολακεύεις...πάρε τον χρόνο που θες διάβασε και τις ιστορίες που έχουμε αναρτήσει κατα καιρούς απάντησε αν θες σε κάποιες από αυτές,(μιλάμε είμαστε πολύ physco τύποι όλοι μας κρυβόμαστε πίσω από την ανωνυμία του pc και γράφουμε φουλ!μόνο ο admin μας αποκάλυψε το πρόσωπό του σε κάτι βιντεάκια και μάλιστα στο τελευταίο που είναι και πιο καθαρό...)χαλάρωσε Ιωάννα δεν τρέχει τίποτα,και ξαφνικά να χαθείς να το μετανιώσεις πάλι δεν τρέχει τίποτα...εμείς εδώ είμαστε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΣαβ Φεβ 22, 2014 2:02 am

Και εσύ να σε καλά vse, δεν πέφτω έξω συχνά σε άτομο να ξέρεις. Το βράδυ εχτές διάβασα στο φόρουμ εκείνη την απάντηση σου στο θέμα « 3 και 33 το ξημέρωμα» και γέλασα πολύ με αυτό που είπες, σε βρήκα πολύ σωστή. Έτσι πρέπει να τα παίρνουμε!.. το ίδιο κάνω και εγώ σε πολλά πράγματα στην ζωή μου, γιατί αλλιώς θα έπρεπε να παίρνω τώρα ψυχοφάρμακα.. και μόνο που μεγαλώνω ένα παλικαράκι έντεκα χρονών, ολομόναχη ως άγαμη μητέρα και είμαι κάθε μέρα αντιμέτωπη με την βλακεία του καθενός μου φτάνει.
Τελικά, έκανα και την αρχή να στείλω στον Admin την πρώτη απ τις Φώτο, για να δούμε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΣαβ Φεβ 22, 2014 5:14 am

to 3 και 33 ηταν ειρωνικό Ιωαννα γιατί είχα κόντρα με την συγγραφέα...αλλά πλάκα πλάκα,ήταν αστείο και αυτή για αστείο το πήρε...αφού είσαι μανούλα και μάλιστα χωρίς βοήθεια...απλά respect Ιωάννα μου...ότι και να δούμε όπως είπες και εσύ πρέπει να μη δίνουμε και την μέγιστη σημασία...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΔευ Φεβ 24, 2014 4:20 am

Καλό μεσημέρι.
κάποια γνώμη για μια απ τις Φώτο, μια πρώτη εκτίμηση ίσως?
Φώτο: καλοκαίρι 2012. Κυριακή ‎3 Ιουνίου ‎2012, ‏‎8:16:12 μμ ‏‎. Τόπος: Μεσορράχη, Ν. Αρκαδίας, στον κήπο του παλαιού πατρικού μου.
Συνθήκες φωτογράφησης: 0% άνεμος, 15% υγρασία, δεν κάπνιζα, είμαι μόνη μου και χαλαρώνω στην σιωπή της εξοχής με την φωτογραφική μου όπως τις περισσότερες φορές. Η υπόλοιπη οικογένεια είναι μέσα στο σπίτι και βλέπουν τηλεόραση. Κάποια στιγμή αισθάνομαι περίεργα .. νιώθω δυσφορία, με σφίγγει το στομάχι μου. Τραβάω μια φωτογραφία στο σκοτάδι προς τον δρόμο.  Δεν κοίταξα τι τράβηξα, φοβόμουν κάτι χωρίς να ξέρω τι..
Προσωπικες εμπειριες... 208bdzt

Κάποιοι φίλοι που τις είδαν μου είπαν ότι είναι ένα παιδάκι!. Η αδελφή μου υπέθεσε ότι είναι έμβρυο: το μεγάλο κεφάλι, η στάση με τα πόδια σταυρωμένα, το χέρι του το έχει στο στόμα όπως κάνουν συνήθως τα μωρά! Μέχρι τα δάχτυλα των ποδιών διακρίνονται αν προσέξει καλά κανείς.. Ο πατέρας μου επεσήμανε και ένα δεύτερο.. που φεύγει γλιστρώντας πάνω στον δρόμο!.. τι να πω..

Υπάρχουν άλλες δυο φωτογραφίες, κι αυτές από την ίδια περιοχή, αλλά διαφορετική χρονική περίοδο.

Θα τις επισυνάψω στο επόμενο μήνυμα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΔευ Φεβ 24, 2014 4:44 am

Τα μόνα που μπορώ να υποθέσω είναι ότι πρέπει να ήταν αρκετά κοντά μου και δεν γνωρίζω το γιατί.
Στα 500 μέτρα από το πατρικό πιο κάτω είναι το κοιμητήριο της μεσορράχης.
Όλος ο γύρο τόπος το βράδυ είναι ψιλοέρημος, γιατί έχουν πεθάνει οι ποιο πολλοί.
Και θυμάμαι πολύ έντονα τις συζητήσεις που έκανα με την γιαγιά μου, σχετικά με λαϊκές παραδώσεις και ότι συνέβαινε εκεί στα παλιά τα χρόνια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evaki
good member
good member



Posts : 21
Points : 25
Reputation : 0
Join date : 20/10/2013
Age : 30

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΔευ Φεβ 24, 2014 8:27 am

fili iwanna, t 8ema p e8ei3es m t spirit fotography einai kati p panta m provlimatize...arage einai ontws pneumata p vgainoune st foto? k gt dn t vlepoume m t matia mas alla fainontai ekei? dn uparxei periptosi n sumvainei kati m ts fotografikes mixanes? exw vgalei foto apo nekrotafeia paliotera gt pigainame m mia fili k ka8omastan k evgala kana duo gt m arese etsi opws itan oi tafoi m t kantilakia n kaine st skotadi Razz (enta3ei paidia eimastan!) alla dn vgike tpt periergo....ti paizei arage?...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΔευ Φεβ 24, 2014 9:28 am

Δεν γνωρίζω και εγώ πολλά, το είπα και πιο πάνω, το μόνο που ξέρω ότι λειτουργεί με βεβαιότητα είναι το ένστικτο μου. Από πολύ μικρό παιδί είχα τα πάρε-δώσε μου, δεν θα μπω σε λεπτομέρειες.. δεν χρειάζεται άλλωστε. Πάντως ότι και να είναι, και βγαίνει σε κάποιες Φώτο, θέλει και βγαίνει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evaki
good member
good member



Posts : 21
Points : 25
Reputation : 0
Join date : 20/10/2013
Age : 30

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΔευ Φεβ 24, 2014 11:34 am

kl nai, isws vgainoun mono auta p 8eloun, dn einai api8ano...egw emena s ena spiti g ligo, mesa st opoio upirxe kati...eixa anartisei tn istoria alla ntrapika k tn evgala...anyway.mono mia foto exw apo keino t spiti alla eutuxws dn vgike tpt! Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΔευ Φεβ 24, 2014 1:49 pm

Αφού έκανες τον κόπο να το γράψεις δεν έπρεπε να το σβήσεις. Έχω βρεθεί σε έντεκα σπίτια που είχαν το «κάτι» τους. Σε άλλα το γνώριζα πριν να πάω και σε άλλα όχι.
Πάντως αν θα με ρώταγε κάποιος ποιο ήταν αυτό που τα «χρειάστηκα», θα απαντούσα με βεβαιότητα για μια μονοκατοικία πάνω απ το κολυμβητήριο του ΜΕΤΣ.
Ξεπερνούσε και την βίλα Καζούλη, και φυσικά δεν είχε κάτι το ίδιο το σπίτι.. Είχαν όμως πολλά αυτοί που το κατοικούσαν!.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evaki
good member
good member



Posts : 21
Points : 25
Reputation : 0
Join date : 20/10/2013
Age : 30

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΤρι Φεβ 25, 2014 5:00 am

malista...dexomai genika energeies apo an8rwpous k apo spitia...st sugkekrimeno spiti 8 emena g spoudes st 8essaloniki. t vrikame epiplomeno ktl, molis mpika i8ela n fugw alla dn edwsa simasia gt t 8ewrisa logiko n nio8w etsi...upirxe mia parousia mesa i opoia m emfanistike.en suntomia, nomiza pws ir8e i 8eia m spiti k t epai3a koimismeni gt dn eixa ore3i n milisw k 3ekleidwse tn porta, mpike mesa k sta8ike apo panw m.ktlvns otan kapoios einai apo panw s eno exeis kleista matia.auto itan.ekatse apo panw m kana lepto k efuge.akousa kanonika vimata k t panta.ustera apo ligo koimi8ika k otan 3upnisa pira til t 8eia m i opoia m eipe oti dn ir8e ka8olou spiti.enta3ei meta ap auto k sun t oti i atmosfaira mesa ekei itan apopniktiki (dn mporousa oute n koimi8w st dwmatio.tn evgaza stn kanape m tileorasi panta anoixti) efuga! 8 t 8umamai panta omws...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΤετ Φεβ 26, 2014 3:41 am

Ξέρω πως είναι να φοβάσαι να κλείσεις τα μάτια σου για να κοιμηθείς.
Ευτυχώς που τώρα πια δεν βγαίνουν τα γνωστά στους παλαιότερους, παράσιτα όταν τελειώνει το κανονικό πρόγραμμα της τηλεόρασης!! Αλλιώς μπορεί να είχες και από εκεί θέμα ξέρεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evaki
good member
good member



Posts : 21
Points : 25
Reputation : 0
Join date : 20/10/2013
Age : 30

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΤετ Φεβ 26, 2014 5:06 am

ti 8ema dld?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΤετ Φεβ 26, 2014 1:00 pm

Λέγοντας λοιπόν, ότι μπορεί να είχες και από εκεί θέμα εννοώ ότι εάν αυτό το ¨κάτι¨ που υπήρχε πριν από εσένα στο συγκεκριμένο σπίτι, προσπαθούσε να έχει μια επαφή μαζί σου την όποια εσύ δεν δεχόσουν με τίποτα, πιθανών να ¨χρησιμοποιούσε¨ κάποιο άλλο μέσον ώστε να το πετύχει. Συγκεκριμένα, φημολογείται ότι οι πηγές συνεχούς ροής ηλεκτρονικών ραδιοκυμάτων (π.χ. τηλεόραση, ραδιόφωνο..) είναι ιδανικές σε αυτό.
Αν και πιστεύω ότι γενικά η οποιαδήποτε πηγή επανάληψης συνεχούς ροής θορύβου, οιασδήποτε αιτίας με σταθερές τιμές decibel, τους κάνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evaki
good member
good member



Posts : 21
Points : 25
Reputation : 0
Join date : 20/10/2013
Age : 30

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠεμ Φεβ 27, 2014 5:02 am

xmmm...auto dn t exw akousei pote...emeis edw s ena xwrio exoume t e3is p petuxaine omologw.oti t pneumata apo8ountai apo tn kapno t tsigarou.epiane st spiti.twra einai polu pi8ano n itan sumptosi! ti n pw..polla uparxoun.ama emena akomi ekei 8 fwnaza tn omada g mia erevna!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠεμ Φεβ 27, 2014 12:48 pm

Kαλησπέρα στα κορίτσια...Ιωάννα μοιαζει όπως θες να το δεις ''αυτό '' στην φωτογραφία....τι θέλω να πω,όταν είδα την φωτο ξέρεις τί είπα από μέσα μου?τί γίνεται εδώ ρε συ?πάρτυ (φαντασμάτων)έχουνε?διαβάζοντας την συνομιλία σας μετα είδα την αποψή των συγγενών σου ότι μοιάζει με μωρό...με μωρό που φεύγει...εγώ βλέπω πολλές οπτασίες όχι μόνο μία,σαν να μπερδευονται να γίνονται κουβάρι ,κοντα στο αμάξι υπάρχει μια ΄΄κάπνα'' σαν από τσιγάρο και εκεί κάτι υπάρχει...evaki την κατέβασες την ιστορία σου?δεν έπρεπε...το ίδιο ή παρόμοιο ''thing'' είχε κάνει και σε μένα επίσκεψη στο παρελθόν και μάλιστα δύο φορές...evaki αναρωτήθηκες ποτέ τί θα γινόταν αν άνοιγες τα μάτια σου?εγώ πολλές φορές...αλλά δεν επιθυμώ να ξαναβρεθώ σε εκείνη την θέση.Ιωάννα έχεις πολλά πράγματα,να μας πεις να μας δείξεις,να προβληματιστούμε,να μιλήσουμε και ας λες ότι δεν πολυανακατεύεσαι...Εγώ πάντως βλέπω πολλές οντότητες στην φωτογραφία όχι μία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evaki
good member
good member



Posts : 21
Points : 25
Reputation : 0
Join date : 20/10/2013
Age : 30

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠεμ Φεβ 27, 2014 1:10 pm

vse ontws sa na fainontai polles morfes st foto.vevaia 10 atoma n tn doun, 10 diaforetikes ekdoxes 8 akousoume! katevasa tn istoria m gt ntrapika mwre...polles fores exw anaroti8ei ti 8 evlepa an anoiga t matia m. etoimi eimoun n t kanw.nomiza oti einai i 8eia m k eipa, ti m koitaei etsi? les n ts milisw telika? alla apofasisa n mi t kanw....mporei n min evlepa k tpt omws. by the way, t epomeno vradu, prin koimi8oume, eipame n 8umniatisoume alla t 8umiama dn anave m tpt.katafername n t anapsoume g miso lepto k esvine entelws.vgikame st mpalkoni k emeine anameno kanonika parolo p fusouse! mpainoume mesa k esvise amesws pali! auto isws einai k asxeto vevaia...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠεμ Φεβ 27, 2014 3:41 pm

Φίλη vse θέλω και δεν πολυανακατεύομαι γιατί έχω προϊστορία με αρκετά από αυτά και πολλά άσχημα παραδείγματα στη ζωή μου από φίλους μου πολύ καλούς, αριστούχους πανεπιστημίων (ο ένας εργαζόταν στο team των διαστημικών προγραμμάτων της nasa, και τώρα μπαίνω-βγαίνει στα ψυχιατρεία.. ) που έχασαν την ¨μπάλα¨ απ τα πόδια τους!!.. γι αυτό και εγώ μπορεί να έχω τις κεραίες μου ανοιχτές, αλλά «Γηράσκω αεί διδασκόμενος νούν έχον προσιέναι και υπό χρηστών μόνον..» προσέχοντας πάντα τα πόδια μου, να πατάνε γερά στην Γή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠεμ Φεβ 27, 2014 3:57 pm

Προσωπικες εμπειριες... 1sxxl1  Και αυτή είναι την ίδια στιγμή, στο ίδιο όπως βλέπετε σημείο, μετά από ένα λεπτό περίπου..
Το απόλυτο μηδέν..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 28, 2014 7:44 am

Ιωάννα είναι ξεκάθαρο ότι κάτι τράβηξες και ας μην έβαζες την επόμενη ''κενή'' να το πω καθαρή να το πω εικόνα?Ιωάννα δεν διαφωνώ ότι ήταν κάτι απλά ότι δεν ήταν μόνο ένα ήταν πολλά.Έτσι τουλάχιστον βλέπουν τα δικά μου μάτια.evaki για μένα δεν είναι τυχαίο το περιστατικό με το λιβάνι...βέβαια κάποιος πιο λογικός από μένα θα πει η φωτιά χρειάζεται οξυγόνο και αφού φυσούσε φούντωνε και το λιβάνι .Μέσα περιορίστικε ο αέρας και γιαυτό έσβηνε....έτσι λέει η λογική...για μενα δεν είναι λογικό αλλά δεν θα τρελαθούμε κιόλας...εγώ δεν είχα ανάψει τίποτα evaki απλά δεν μπορούσα να τελειώσω προσευχή όταν έλεγα από μέσα μου το πατερ ημων μου ερχόταν κάποιο τραγούδι στο μυαλό και δεν μπορούσα να το πω,να το τελειώσω με τίποτα!πάντα γινόταν αυτό μετά το περιστατικό...μολις έβγαινα έξω να περπατίσω στο δρομο μπορούσα και το έλεγα κανονικά και ας είχε φασαρια κίνηση στο δρόμο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
evaki
good member
good member



Posts : 21
Points : 25
Reputation : 0
Join date : 20/10/2013
Age : 30

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 28, 2014 8:19 am

nai auto m tn aera k emeis t eipame, alla s ola t spitia mesa t anavoun!auto einai t 8ema! dn vgainei pote kaneis e3w n t anapsei g n t ferei mesa!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 28, 2014 4:56 pm

Καλησπέρα παιδιά vse και evaki, μπήκα αργά στην συζήτηση γιατί είχα πολλά να κάνω λόγο των ημερών.
Φίλη evaki θα ήθελα να σου προτείνω την επόμενη που θα αισθανθείς κάτι σε κάποιο χώρο (όπως με το διαμέρισμα εκείνο) να εμπιστευτείς το ένστικτο σου. Είναι ίσως η αρχέγονη αίσθηση της επιβίωσης, και πρέπει να την παίρνουμε στα σοβαρά όταν χρειάζεται. Εγώ προσωπικά το έχω κάνει άπειρες φορές. Και να ξέρεις με έχει σώσει από πολλά μπλεξίματα..
Το τελευταίο ήταν πριν δύο μήνες: ήταν 5 παρά τέταρτο περίπου, ήμουν στο λιμάνι του Πειραιά για να παραλάβω κάποιον συγγενή μου από πλοίο, σταμάτησα στο φανάρι ήταν ακόμη κόκκινο.. Και νιώθω το γκάζι να ¨πατιέται¨ από μόνο του κάτω απ το πέλμα μου (όπως όταν κάνουμε μάθημα πορείας με τον Δάσκαλο οδήγησης) Κάτι μου λέει να το πατήσω και εγώ! (δεν έχει συμβεί ξανά άλλη φορά) δεν είχε ανάψει καλά-καλά το πράσινο, και εγώ φεύγω πατημένη να περάσω την διασταύρωση!.. ευτυχώς σκέφτηκα που ήταν τέτοια η ώρα και δεν υπήρχε κανένας!.. Δεν προλαβαίνω να τελειώσω την σκέψη μου και ακούω μια πολύ δυνατή βουή από πίσω μου και ταυτόχρονα ένα δυνατό σύρσιμο και τράνταγμα!. Τι ήταν?.. –Ένα αυτοκίνητο που πέρασε με ιλιγγιώδη ταχύτητα την διασταύρωση με κόκκινο και που αν εγώ είχα καθυστερήσει να ξεκινήσω μόλις άναβε το πράσινο, θα με είχε κόψει στα δύο..!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΔευ Μαρ 03, 2014 6:52 am

Το ενστικτο...μεγάλη κουβέντα είπες Ιωάννα!αυτό με το αυτοκίνητο κάτι παρόμοιο μου έχει συμβεί και εμένα που το είχα ξεχάσει και μου το θύμησες!είχα ένα saxo πριν παντρευτώ αρκετά παλιό, χωρίς υδραυλικό τιμόνι....μια μέρα γυρνώντας από τη δουλειά καλοκαίρι ήταν βαριώμουν να περιμένω το aircondition να παρει μπρος και είχα τα παράθυρα ορθράνοιχτα και αναμμένο τσιγάρο....ξαφνικά εκεί που πήγαινα πορεία,το τιμόνι γύρισε αλαφρά δεξιά και κόβει ταχύτητα το αμάξι(σαν να θές να πας από δεξια,να αλλάξεις δρόμο) και έτσι υπάκουσα και εγώ και διάλεξα να πάω δεξιά παρόλο που ο δεξιός δρόμος είναι πολύ πιο μακρυά για να φτάσω σπίτι.....γλίτωσα!την επόμενη μέρα έμαθα ότι ανάτράπηκε μια νταλίκα με αναψυκτικά σε εκείνο τον δρόμο που δεν πήρα τελικά και σκοτώθηκαν ακαριαία δύο συνάδελφοι που δεν τους ήξερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΔευ Μαρ 03, 2014 7:37 am

..και ύστερα λένε ότι είμαστε μόνο σάρκα κ οστά!.. ποσό λάθος κάνουμε όλοι τελικά.
Αν μπορούσαμε να μάθουμε να λειτουργούμε και τον υπόλοιπο εγκέφαλο μας, τι δυνατότητες και τι δυνάμεις θα ανακαλύπταμε, κανείς μας δεν θα μπορούσε να φανταστεί!!.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΔευ Μαρ 10, 2014 2:19 am

Παραθέτω την δεύτερη από τις φωτογραφίες. Όπως είχα πει σε παλαιότερο μου μήνυμα προέρχεται και αυτή από τα Καστριτοχώρια του Δήμου Β. Κυνουρίας, και συγκεκριμένα από τη Μονή του Τιμίου Προδρόμου την Τρίτη ‎28 Αυγούστου του ‎2012, Ώρα ‏‎7:27:12 μ.μ.
Προσωπικες εμπειριες... Axkhy
Εδώ, όπως θα δείτε έχουμε ένα περίεργο αποτέλεσμα: πολλές-πολλές φούσκες!! –μια από αυτές που κρέμεται από την αψίδα της κεντρικής καμάρας έχει και πρόσωπο και σώμα!.. μάλλον μετά την εορταστική λειτουργία του μοναστηριού το πρόγραμμα είχε soul-party! –για αυτό και ο «κύριος» στην πύλη ήρθε με το κουστούμι του! όπως είπε μια φίλη..
Τα συμπεράσματα σας..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 14, 2014 6:21 am

Ιωαννα πώς και την τράβηξες την φωτο αυτή?τί ένιωσες και την τράβηξες?εμένα με καθολικό παπα μου μοίαζει αυτός που αναφέρεις με το ''κοστούμι''.Δεν είχα δώσει σημασία ξέρεις στις φούσκες....είμαι σχεδόν σίγουρη ότι και εγώ έχω τραβήξει τέτοιες ''φούσκες'' σε φωτο αλλά δεν είχα δώσει σημασία....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gta
Επισκέπτης




Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 14, 2014 6:59 am

geia s Ioanna... sxetika m tis fwto dn 3erw ti akrivws prepei n s pw..alla auto p exw na s pw (genika) arketes fores allo einai kati k alliws emeis to vlepoume..de lew pws de s pisteuw..alla prospa8w na s dwsw na ktlveis pws einai kapoies fores pou vlepoume o,ti emeis 8eloume na doume..kai auto mas to kanei sunh8ws to uposeinhdhto mas..pou niw8ei thn anagkh na mas kanei na niwsoume kati to 3exwristo..kati to entono..
omws..sugkekrimena me th 2h fwto s..exw na s pw..pws dn 3erw ti einai oi fouskes..alla kapou eixa diavasei oti sumvainei auto me tis fwto se kapoies periptwseis..k enas fwtografos 8a mporouse na s e3hghsei pws sumvainei akrivws.. oson afora auto "me thn kapa"..dn 3erw..isws na einai ontws kapa..isws kai na mhn einai..dn mporw na milhsw gia auto me apoluth sigouria.. (mialaw panta se sxesh me tis fwto s k oxi se sxesh me kati p mporei na exeis zhsei)..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 15, 2014 3:54 pm

vse έγραψε:
Ιωαννα πώς και την τράβηξες την φωτο αυτή?τί ένιωσες και την τράβηξες?εμένα με καθολικό παπα μου μοίαζει αυτός που αναφέρεις με το ''κοστούμι''.Δεν είχα δώσει σημασία ξέρεις στις φούσκες....είμαι σχεδόν σίγουρη ότι και εγώ έχω τραβήξει τέτοιες ''φούσκες'' σε φωτο αλλά δεν είχα δώσει σημασία....
Η μονή αυτή είναι 198 χρόνων (τόσα είναι από κτήσης της), έχει πολύ μεγάλη ιστορία πίσω της: ομαδικές αυτοκτονίες χωρικών επί τουρκοκρατίας κ.τ.λ. και ίσως την μυστηριώδης εμμονή της μητρόπολης να μην στέλνει πολλούς μοναχούς, παρά μονάχα έναν κάθε φορά. Τώρα γιατί την τράβηξα? Γιατί είχα την εντύπωση ότι μετά την αποχώρηση των πιστών στο τέλος της εορταστικής λειτουργιάς, υπήρχε μεγάλος ¨συνωστισμός ¨ ολόγυρα του χώρου..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 15, 2014 4:06 pm

Gta έγραψε:
geia s Ioanna... sxetika m tis fwto dn 3erw ti akrivws prepei n s pw..alla auto p exw na s pw (genika) arketes fores allo einai kati k alliws emeis to vlepoume..de lew pws de s pisteuw..alla prospa8w na s dwsw na ktlveis pws einai kapoies fores pou vlepoume o,ti emeis 8eloume na doume..kai auto mas to kanei sunh8ws to uposeinhdhto mas..pou niw8ei thn anagkh na mas kanei na niwsoume kati to 3exwristo..kati to entono..
omws..sugkekrimena me th 2h fwto s..exw na s pw..pws dn 3erw ti einai oi fouskes..alla kapou eixa diavasei oti sumvainei auto me tis fwto se kapoies periptwseis..k enas fwtografos 8a mporouse na s e3hghsei pws sumvainei akrivws.. oson afora auto "me thn kapa"..dn 3erw..isws na einai ontws kapa..isws kai na mhn einai..dn mporw na milhsw gia auto me apoluth sigouria.. (mialaw panta se sxesh me tis fwto s k oxi se sxesh me kati p mporei na exeis zhsei)..

Όταν λες σχετικά με τις Φώτο, μιλάς για την δεύτερη ή για την πρώτη? Γιατί η πρώτη δεν έχει φούσκες! Ούτε κάπες.. και δεν νομίζω ότι αυτό που συνέλαβε ο φακός μου ήταν Ευσεβείς πόθοι!! και ναι, δεν ψάχνω να βρω κάτι το ξεχωριστό, κάτι το έντονο στα 46 μου χρόνια, όταν από τα 5 μου είχα τα πρώτα αλισβερίσια με δαίμ..α, και οι γονείς αναγκάζονταν να πηγαίνουν τα ρούχα που φορούσα κατάσαρκα σε μοναστήρι για να τα διαβάζουν οι καλόγριες, ή στα 13 που βγήκα το πρώτο μου ραντεβουδάκι και αντί να γυρίσω μόνη μου και χαρούμενη, γύρισα μισολιπόθυμη από το τρέξιμο γιατί στα μισά του δρόμου είχα και πάλι πίσω μου στα 10 μέτρα την γνωστή παρέα!..
όχι, δεν έχω ή είχα ποτέ μου ψυχολογικά θέματα! Δεν ήμουν/είμαι μυθομανής Ούτε ήμουν/είμαι επιληπτική..
απ την αρχή εξήγησα ότι δεν θέλω να έχω πολλά-πολλά με αυτά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gta
Επισκέπτης




Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΤρι Μαρ 18, 2014 11:03 am

Ioanna... me pare3hghses..mallon dn ktlves kala ta osa eipa..'h egw dn ta diatupwsa swsta..
anaferomoun eidika sth 2h fwto..kai h 8esh m gia thn 1h fwto einai oudeterh..dhl. egw sthn 1h fwto an katsw na thn parathrhsw polu polu prosextika mporei k na dw to emvrio..ok!dn antilegw s auto..alla auto pou egw niw8w oti vlepw einai mia "kapna" - kati san omixlh (me vash th logikh) 'h (metafusika) kapoio pneuma..dn 3erw ti einai k an einai..alla isws na gernw prow to meros tou oti kati einai.. oson afora th 2h fwto..gernw - ligo - perissotero sthn pleura tou oti dn einai kati to metafysiko..(isws k na me exei ephreasei to oti exw akousei gia fainomeno logiko me fouskes se fwto..dn 3erw omws..)..isws an prepei na pw ti einai to pio periergo sth fwto me tis fouskes..tote 8a elega pws einai auto to "fouska - me kapa"..
de se kathgorhsa vre Ioanna mou gia tis anarthseis sou..mhn to perneis etsi..den exw kammia tetoia pro8esh..kai den amfivalw ka8olou gia to oti exeis zhsei "kunhgi apo daimonia"..na 'sai pantote gerh kai dunath..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΤρι Μαρ 18, 2014 1:59 pm

Gta -Ο.Κ. συγνώμη και από μένα, ίσως και να με μπερδεύουν τα Greeklish σου.., σαν παιδί της καθαρεύουσας και της πρώτης δημοτικής μετέπειτα, δεν την ¨κατέχω¨ την Ελληνοαγγλική. Να με συγχωρείς..
-όσων αφορά την δεύτερη Φώτο μου, ούτε και εγώ ξέρω τι συμβαίνει γι αυτό ζήτησα την γνώμη σας.. πάντως όπως είπα και στην φίλη vse, δεν ξέρω τι παίζει με την συγκεκριμένη Μονή και πάντα φέρνουν μόνο έναν μοναχό!.. με τον προηγούμενο μοναχό της τον αδελφό Ιωάννη είχα πολύ καλή επικοινωνία, και μέσα από τις συζητήσεις  που κάναμε στα τέσσερα χρόνια που γνωριζόμασταν, μου είχε αναφέρει ότι κάποια βράδια τα είχε περάσει πολύ δύσκολα! –Όταν τον είχα ρωτήσει τι εννοούσε με την λέξη ¨δύσκολα¨ μου είχε αναφέρει ότι δεν ήταν επί της παρούσης να μιλήσουμε για το θέμα αυτό! Και προς μεγάλη μου απορία, την επόμενη φορά που πήγα στο μοναστήρι έμαθα ότι είχε αφήσει τα ρούχα του και είχε  φύγει προς άγνωστη κατεύθυνση , χωρίς να πει κάτι σε κανένα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gta
Επισκέπτης




Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΤετ Μαρ 19, 2014 11:34 am

Ioanna... θα γράφω πλέον με κανονικούς - ελληνικούς χαρακτήρες..ώστε να μη δυσκολεύεσαι στην ανάγνωση των σχολίων μου.. είναι πολύ ενδιαφέρον αυτό που λες για τους μοναχούς της Μονής..κ εκεί που λες για τον Ηγούμενο Ιωάννη..τί εννοείς άφησε τα ρούχα του?..έβγαλε το ράσο γενικά?..ποιος το έμαθε ότι έφυγε?.. είναι Ιωάννα συνηθισμένο οι Μονές να περιβάλλονται απο διαμόνια..που ενοχλούν τους μοναχούς..για να τους πτοήσουν πνευματικά.. οι μοναχοί "πρωτάρηδες" δεν είναι συνηθισμένοι σε αυτά..και αρχικά κάπως φοβούνται..και αυτούς πάντα τους βοηθάει ένας έμπειρος μοναχός..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠεμ Μαρ 20, 2014 2:30 pm

Α! είναι σαφώς καλύτερα τώρα, που τα γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Λοιπόν στο θέμα μας τώρα:  ο αδελφός Ιωάννης πρέπει να ήταν στην ηλικία μου περίπου.. άντε κανά δυο χρονάκια μικρότερος. Ήταν απίστευτα εύστροφος και ενεργητικός άνθρωπος και ανοιχτόμυαλος για μοναχός!.. είχε σπουδάσει μηχανολόγος στην Ιταλία και υπήρξε πρώην δεινός σκιέρ!! –δεν έμοιαζε με τους περισσότερους μοναχούς, έπαιρνε τα εργαλεία του μαστορέματος και μια φόρμα τεχνίτη και δούλευε στην αναστήλωση και την αναπαλαίωση της Μονής, μήνες ολόκληρους μονάχος του! Την τελευταία φορά που τα είπαμε τον βρήκα να υποστηρίζεται με μια μαγκούρα, και τότε τον ρώτησα τι έπαθε και μου είπε αυτό που ανέφερα (περί δύσκολων βραδιών..!) Η τελευταία του φράση πριν να χωριστούμε ήταν ότι ευχόταν να ¨δώσει¨ ο Αι-Γιάννης την ευλογία του να τον ξαναβρούμε όπως ήταν και πάλι!!.. δεν έμαθα ποτέ τι συνέβαινε..δεν ήθελε να μου πει με τίποτε. Μετά από δυο μήνες  που πήγα στο Μοναστήρι στην γιορτή του Τιμίου Προδρόμου, βρήκα δυο μοναχές να ψέλνουν και έναν Ιερέα από διπλανό μοναστήρι. Στο τέλος της λειτουργίας, τους ρώτησα που ήταν ο πάπα Γιάννης και μου είπαν με το ζόρι σχεδόν, ότι άφησε τα ράσα του και όλα τα πράγματα του (προσωπικά αντικείμενα) και έφυγε άγνωστο για πού? χωρίς να ειδοποιήσει κανέναν.. (την μία από τις δύο μοναχές, την είδα την ώρα που ρωτούσα να σταυροκοπιέται και να μουρμουρίζει σιγά κάτι.. το μόνο που κατάφερα να ακούσω ήταν ότι ο θεός να δώσει να μην ξανασυμβούν τέτοια πράγματα! Την ρώτησα με θράσος μάλλον, σε τι αναφερόταν..απάντηση όμως δεν πήρα, απλώς συνέχισε να κάνει τον σταυρό της) πάντως δεν μου έκανε ο πάπα Γιάννης για άνθρωπο που θα φοβόταν και θα τα παρατούσε!..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gta
Επισκέπτης




Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 21, 2014 11:52 pm

Ioanna... έχεις πάει τώρα πρόσφατα?και δεν είναι κανένας εκεί?.. και εγώ -έτσι όπως τα λες- θα έλεγα μήπως φοβήθηκε κάτι αυτός ο π.Ιωάννης..αλλά λες: "ο πάπα Γιάννης για άνθρωπο που θα φοβόταν και θα τα παρατούσε!.." οπότε δεν ξέρω τί να υποθέσω... πάντως ξέρεις αν ζει?δηλ. ξέρεις τί σκέφτομαι τώρα?..μήπως τον βρήκαν σκοτωμένο/πεθαμένο (κάπως μυστήρια) και φοβούνται να το αποκαλύψουν και λένε και καλά πως έφυγε!?..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 22, 2014 3:23 am

Δυστυχώς Gta φίλε μου μέχρι τώρα δεν έμαθα ακόμα αν ο άνθρωπος είναι ζωντανός!! –ούτε έχω μπορέσει να πάω τον φετινό χειμώνα  μέχρι το Μοναστήρι του. Στο χωριό μου που είναι δίπλα του, έχω πάει φέτος μόνο δύο φορές! (υπάρχει ένα πρόβλημα με τον δρόμο προς το Μοναστήρι τον χειμώνα, είναι το μεγαλύτερο του μέρος χωματόδρομος με πολλές πέτρες! εκτός του ότι ο δρόμος περνάει μέσα από κάποιο παραπόταμο του Ποταμού Τάνου, και τους χειμερινούς μήνες είναι αρκετά επικίνδυνο να πάς.. ). Αλλά από ότι διάβασα σε σχετικό site: http://www.drt915.gr/index.php/arcadia/item/6268-koura-monaxoy-stin-iera-moni-timiou-prodromou-kastriou-ph  βάλανε καινούργιο μοναχό στο πόστο του!! – και όπως καταλαβαίνεις για τον πατέρα Ιωάννη, συνεχίζουν να κρατούν οι πάντες ¨σιωπή ιχθύος¨!.. τώρα όμως που παίρνει η άνοιξη θα πεταχτώ μέχρι εκεί σε κάποια ευκαιρία και θα σου μεταφέρω αν καταφέρω να μάθω κάτι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gta
Επισκέπτης




Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 22, 2014 5:52 am

Ioanna... [φίλη είμαι(όχι φίλος)]  Razz  ..να σου πω..πρόσεξες ότι αυτό το λίνκ που έγραψες (όπου κ μπήκα) - στο τέλος του άρθου αυτού - ..υπογράφει ένας : " + Ιερεύς Ιωάννης Σουρλίγγας " <--λες να ξέρει αυτός κάτι?ή μήπως είναι αυτός ο "αγνωούμενος" πρώην ηγούμενος Ιωάννης?..
όταν πας - περιμένω νέα σου... (κοίτα μήπως μπορέσεις να ρωτήσεις για αυτό το θέμα το νέο ηγούμενο - και ίσως σου πει αυτός κάτι σχετικό)..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 22, 2014 4:02 pm

Δεν θα μπορούσα να γνωρίζω αν είσαι γυναικά ή άντρας.. τουλάχιστον εσύ ήξερες τι είμαι εγώ απ την αρχή.  Όχι, Gta δεν μιλάω για το άτομο που υπογράφει, Googlαρέτο και δεις ότι ο συγκεκριμένος είναι παντρεμένος με παιδιά, έχει ενορία κάτι χρόνια τώρα και λειτουργά! και το σημείο μηδέν: δεν ήταν ποτέ του μοναχός.. Ας ελπίσουμε ο καινούργιος, ότι θα μας βοηθήσει να ρίξουμε φώς στην υπόθεση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gta
Επισκέπτης




Προσωπικες εμπειριες... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 23, 2014 1:19 am

Ioanna... γράφω Gta (αντί για Giota).. Ας εναποθέσουμε λοιπόν τις ελπίδες μας στο νέο ηγούμενο..!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προσωπικες εμπειριες...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΔΥΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PARANORMAL RESEARCH CREW :: ΟΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ Η ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ-
Μετάβαση σε: