PARANORMAL RESEARCH CREW
Καλώς ήρθες στο Forum της ομάδας RC- PARANORMAL RESEARCH CREW, η ομάδα μας σε περιμένει, ανέβασε και εσύ τις δικές σου αληθινές ιστορίες ή ιστορίες που σου έχουν πει…
Παρακαλώ να συμπληρώνεται το προφίλ σας.
Ευχαριστούμε .

http://ghosthunters.gr
PARANORMAL RESEARCH CREW
Καλώς ήρθες στο Forum της ομάδας RC- PARANORMAL RESEARCH CREW, η ομάδα μας σε περιμένει, ανέβασε και εσύ τις δικές σου αληθινές ιστορίες ή ιστορίες που σου έχουν πει…
Παρακαλώ να συμπληρώνεται το προφίλ σας.
Ευχαριστούμε .

http://ghosthunters.gr
PARANORMAL RESEARCH CREW
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

PARANORMAL RESEARCH CREW

GHOSTS AND OTHER STRANGE THINGS
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Facebook-Twitter
Πρόσφατα Θέματα
» PARANORMAL ACTIVITY AT CRETE !!!
Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 25, 2022 6:27 am από Admin

» ΜΑΓΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΣΕ ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (ΒΙΝΤΕΟ)
Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 27, 2020 5:42 am από Admin

» ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΟ ΧΩΡΙΟ -ΠΗΓΗ ΦΩΚΙΔΑΣ -GREEK GHOSTHUNTERS
Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΣαβ Αυγ 01, 2020 12:41 pm από Admin

» 10 ΧΡΟΝΙΑ GHOSTHUNTERS - VIDEO ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΣ ΠΕΡΙΕΡΓΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ !!!!
Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΔευ Ιουν 08, 2020 12:06 pm από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΣΠΙΤΙ ΥΜΗΤΤΟΣ - BINTEO
Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΠεμ Δεκ 26, 2019 4:23 am από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΣΑΝΑΤΟΡΙΟ ΠΑΡΝΗΘΑΣ GREEK GHOSTHUNTERS & RISE.GR
Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΠεμ Μάης 23, 2019 11:29 am από Admin

» VEREGARIA HAUNTED HOTEL - GREEK GHOSTHUNTERS
Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΚυρ Μάης 05, 2019 1:45 pm από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΗ ΒΙΛΑ ΒΡΑΥΡΩΝΑ
Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΚυρ Νοε 04, 2018 12:41 am από Admin

» Ειδα τον αγιο Παισιο
Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΤετ Σεπ 26, 2018 9:00 pm από stylex

Πλοήγηση
 Πόρταλ
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση

 

 Παγίδα για την Μόρα

Πήγαινε κάτω 
+5
Erevus
Επαμεινώνδας
vse
Katerina Petrova
drake19
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επαμεινώνδας
member
member
Επαμεινώνδας


Posts : 18
Points : 24
Reputation : 0
Join date : 30/04/2013
Age : 38
Location : Λακωνία

Παγίδα για την Μόρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Παγίδα για την Μόρα   Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΤρι Μάης 21, 2013 6:19 am

Επειδή γενικώς με ενδιαφέρουν πολύ οι μεταφυσικές ιστορίες σερφάρω στο ίντερνετ συνεχώς μέχρι που εκτός από εδώ αλλά και αλλού διάβαζα άρθρα για την περιβόητη Μόρα! Επειδή η ιστορία λέει πως όποιος καταφέρει να αρπάξει το σκουφάκι της Μόρας μπορεί να κάνει τρείς ευχές μου τράβηξε την περιέργεια και θέλησα να το κάνω παίζοντας την ζωή μου 50-50 διοτί εαν αυτή κατάφερνε να το ξαναπάρει θα έπαιρνε και την ζωή μου. Έτσι για να μπορέσω να της ευκολύνω τον δρόμο τοποθέτησα ένα καθρέφτη στο δωμάτιό μου και απέσυρα τις εικόνες! Για πολλές μέρες η Μόρα δεν έπεφτε στην παγίδα ωστόσο εγώ δεν υποχωρούσα μέχρι όμως σήμερα που με επισκέφθηκε, ξαφνικά δεν μπορούσα να κουνηθώ ούτε και να μιλήσω για αυτό και είπα αμέσως το Πάτερ Ημών και η Μόρα σηκώθηκε! Τότε πετάχτηκα απάνω της για να της αρπάξω το σκουφί, μάταια όμως διοτί κατάφερε με κάποια φρικιαστική αίσθηση να με απομακρύνει και να το σκάσει μέσα από τα χέρια μου! Ωστόσο δεν υποχωρώ, θα την περιμένω! Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
drake19
member
member



Posts : 17
Points : 22
Reputation : 1
Join date : 22/11/2012
Age : 37
Location : Βολος

Παγίδα για την Μόρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγίδα για την Μόρα   Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΤρι Μάης 21, 2013 7:43 am

Εεεεεε πραγματικα το εκανες αυτο ή ειναι copy paste απο καποιο αρθρο που διαβασες και το ειδες ενδειαφερον?
Σορρυ κιολας απλα δεν το πολυ καταλαβα σωστα Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επαμεινώνδας
member
member
Επαμεινώνδας


Posts : 18
Points : 24
Reputation : 0
Join date : 30/04/2013
Age : 38
Location : Λακωνία

Παγίδα για την Μόρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγίδα για την Μόρα   Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΤετ Μάης 22, 2013 6:44 am

Καταδικάζω τις ενέργειες κάποιων χρηστών που καταφεύγουν στα Αντιγραφή-Επικόλληση διοτί η δημόσια συζήτηση απαιτεί προσωπικές μας εμπειρίες και όχι του internet! Οπότε σε αφήνω να συμπεράνεις την απάντησή μου Δημήτρη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
drake19
member
member



Posts : 17
Points : 22
Reputation : 1
Join date : 22/11/2012
Age : 37
Location : Βολος

Παγίδα για την Μόρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγίδα για την Μόρα   Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΤετ Μάης 22, 2013 1:16 pm

Οκ τωρα το καταλαβα Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Katerina Petrova
member
member



Posts : 1
Points : 1
Reputation : 0
Join date : 23/05/2013

Παγίδα για την Μόρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγίδα για την Μόρα   Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΠεμ Μάης 23, 2013 5:40 am

ok paidia exw aporia ! o aderfos m to pa8ainei suxna auto... anti na tin piasoume den uparxei kapoios apotelesmatikos tropos na mporesoume na tin apokopsoume?? den exoume kan ka8reftes sto dwmatio :/ ti mporei na einai auto pou tn travaei??
Yparxei kamia periptwsi kapoios na kanei to parapanw k na zitisei apo kati tetio na epite8ei se kapoion allo??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επαμεινώνδας
member
member
Επαμεινώνδας


Posts : 18
Points : 24
Reputation : 0
Join date : 30/04/2013
Age : 38
Location : Λακωνία

Παγίδα για την Μόρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγίδα για την Μόρα   Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΠεμ Μάης 23, 2013 8:13 am

Katerina Petrova έγραψε:
ok paidia exw aporia ! o aderfos m to pa8ainei suxna auto... anti na tin piasoume den uparxei kapoios apotelesmatikos tropos na mporesoume na tin apokopsoume?? den exoume kan ka8reftes sto dwmatio :/ ti mporei na einai auto pou tn travaei??
Yparxei kamia periptwsi kapoios na kanei to parapanw k na zitisei apo kati tetio na epite8ei se kapoion allo??


Λοιπόν τοπόθετησε εικόνες του Χριστού στο δωμάτιό σου, απομάκρυνετε κάθε είδους καθρεφτών ή κρυστάλλων, διαβάστε την ιστορία της Λίλιθ και γράψτε σε ένα χαρτί τα τρία ονόματα των αγγέλων με τους οποίους η Μόρα (Λίλιθ) έκανε μια συμφωνία (θα καταλάβεις όταν διαβάσεις την ιστορία) και βάλτε τα κάτω από το μαξιλάρια σας! Επίσης πριν κοιμηθείτε να λέτε την παρακάτω προσευχή τρείς φορές πριν κοιμηθείτε:

"Μόρα, Μόρα κακαβού μέτρα τα άστρα του ουρανού, της φακής του κιλού, τα βότσαλα της θαλάσσης και τις πέτρες της γής και μετά έλα σε εμένα"

Μέχρι η Μόρα να τα μετρήσει θα έχετε ξυπνήσει! Πιστεύω οτί με τα παραπάνω θα φτιάξεις μια ισχυρή άμυνα κατα του φαινομένου της Μόρας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Παγίδα για την Μόρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγίδα για την Μόρα   Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΠεμ Μάης 23, 2013 8:28 am

katerina petrova εγώ απλά θα σου έλεγα να πεις το πάτερ ημών ή το πιστεύω σε μια τέτοια κατάσταση,καλώς αναφέρει το μέλος επαμεινώνδας τις ασπίδες αλλά και για παραπάνω πληροφορίες διάβασε μια δημοσίευση του erevus αναφέρει αναλυτικά ασπίδες για δαίμονες και τέτοιες αρνητικές καταστάσεις που μπορούμε να αντημετωπίσουμε...Ερώτηση για το μέλος Επαμεινώνδα,γιατί κάνεις αυτήν την προσπάθεια φίλε μου?τί θέλεις να πετύχεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επαμεινώνδας
member
member
Επαμεινώνδας


Posts : 18
Points : 24
Reputation : 0
Join date : 30/04/2013
Age : 38
Location : Λακωνία

Παγίδα για την Μόρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγίδα για την Μόρα   Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΣαβ Μάης 25, 2013 8:02 am

Βασικά σκέφτηκα οτί αφού υπάρχει και η Μόρα που οι περισότεροι νομίζουν θρύλο, γιατί να μην ισχυεί και ο μύθος με τις τρείς ευχές;;; Και σκέφτομαι οτί σε περίπτωση που το επιτύχω οι τρείς ευχές που θα έχω στην διάθεση θα είναι μια τέλεια ευκαιρία ζωής!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Παγίδα για την Μόρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγίδα για την Μόρα   Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΣαβ Μάης 25, 2013 9:37 am

και αν επιστρεψει πιο δυνατη?εφυγε μια φορα και την ''περιμένεις'' να ξανάρθει,αν λέω αν επιστρεψει πιο δυνατή και πάθεις κακό?επιπλέον οι ''συμφωνιες ''με το κακο δεν βγαινουν σε καλό,πάντα κρύβουν παγίδες,σε περίπτωση που ισχυει ο μυθος....good luck
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erevus
gold member
gold member
Erevus


Posts : 219
Points : 311
Reputation : 16
Join date : 12/02/2013
Age : 33
Location : Athens

Παγίδα για την Μόρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγίδα για την Μόρα   Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΣαβ Μάης 25, 2013 3:28 pm

Επαμεινώνδα την ιστορία με το σκουφί της Μόρας μου την είχε πει ο προπάππος μου όταν ήμουν έξι νομίζω,οπότε ναι η λαογραφία το υποστηρίζει.Απλά θέλω να σας υπενθυμίσω πως το φαινόμενο έχει εξηγηθεί επιστημονικά.Όταν έχουμε υπερβολική κόπωση ή πιέζουμε τον εαυτό μας να κοιμηθεί ή ξυπνάμε στο πρώτο στάδιο ύπνου,ο εγκέφαλός μας βρίσκεται στην κατάσταση REM.Τι είναι η κατάσταση REM.Ο εγκέφαλος λειτουργεί αυτόνομα σε ένα μεγάλο ποσοστό,και επιβάλει στο σώμα νευρική παράλυση για την ύπνωση του οργανισμού,το συνειδητό επειδή δεν επικοινωνεί εκείνη την στιγμή(εδώ μιλάμε για δευτερόλεπτα που μπορεί να μας φανούν ολόκληρα λεπτά)για να εξηγήσει την παράλυση δημιουργεί εικόνες άνευ ερεθίσματος,δηλαδή στέλνει ο εγκέφαλος εικόνα στο μάτι και αισθήσεις στα νεύρα αντίθετα με την συνήθη αντίστροφη διαδικασία,έτσι πλάθει την εικόνα της μόρας ανάλογα με τα πιστεύω και τις εμπειρίες μας,γιαυτό άλλοι βλέπουν την μόρα σαν σκιά,άλλοι σαν άσχημη καμπούρα γραία και σε πολλές περιοχές της Ελλάδος καθώς και της δύσης σαν μικρό αρσενικό ανθρωπάκι,άλλοτε όμορφο άλλοτε σαν καλικάντζαρο το οποίο στη Ελλάδα αποκαλείται Μόρος αντί για Μόρα.
Από 'κει και πέρα,αν αυτή η εξήγηση που έχουν δώσει οι επιστήμονες είναι λανθασμένη ή είναι μέρος της αλήθειας,δεν το γνωρίζω,πάντως αν υπάρχει η Μόρα ή Μόρος τότε μάλλον πρόκειται για πλάσμα άνευ υλικής υποστάσεως οπότε καταρρίπτει το θέμα αρπαγής σκούφου,είναι απλά ένα πλάσμα που τρέφεται με τον αιθέρα της ψυχής των ζώντων,για αυτό και χρησιμοποιούμε πνευματικές προστασίες,δεν μπορούμε να κουνηθούμε και νιώθουμε συνήθως κόπωση.Θεωρώ ότι αν ήταν υλικό πλάσμα που φορά σκουφί θα έπρεπε να έχουμε και παραβιασμένες πόρτες ή παράθυρα.
Τέλος θεωρώ πολύ ενδιαφέρουσα την ιστορία του Επαμεινώνδος και θα αναμένω την κατάληξή της.
Συγνώμη αν σας κούρασα,ευχαριστώ δια την ανάγνωσην.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επαμεινώνδας
member
member
Επαμεινώνδας


Posts : 18
Points : 24
Reputation : 0
Join date : 30/04/2013
Age : 38
Location : Λακωνία

Παγίδα για την Μόρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγίδα για την Μόρα   Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΚυρ Μάης 26, 2013 1:40 am

Vse δεν θα έκανα κάτι τέτοιο χωρίς να έχω διαβάσει με λεπτομέρειες τα περιστατικά που έχουν γίνει και χωρίς να έχω ισχυρές άμυνες κατά τέτοιων πλασμάτων οπότε δεν νομίζω να πάθω τίποτα το κακό! Τώρα για τις συμφωνείες με το κακό είναι και το στοιχείο που μου αντλεί την περισσότερη περιέργεια!


ΥΓ: Erevus από τις γνώσεις μου σου λέω οτί η Μόρα αποτελεί κάτι ενδιάμεσο μεταξύ του άυλου και του υλικού κόσμου με αποτέλεσμα να μπορεί να εισχωρεί σε όποιο χώρο θέλει χωρίς να προκαλεί κάποια παραμόρφωση, για αυτό και οο καθένας μπορεί να αρπάξει αυτό το σκουφί! Τώρα εαν ισχύει ή όχι αυτό είναι που θέλω να μάθω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erevus
gold member
gold member
Erevus


Posts : 219
Points : 311
Reputation : 16
Join date : 12/02/2013
Age : 33
Location : Athens

Παγίδα για την Μόρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγίδα για την Μόρα   Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΚυρ Μάης 26, 2013 3:27 am

Κοίτα,πιστεύω πως για να φτάσουμε σε ένα ασφαλές συμπέρασμα αν είναι άυλο ή υλικό πλάσμα πρέπει πρώτα να ορίσουμε τους δύο επιθετικούς προσδιορισμούς εννοιολογικά.Για παράδειγμα υλικό είναι και το φως,διότι περιέχει κβάντα και όχι μόνον φωτόνια,κάποτε θεωρούνταν ενέργεια.Σύμφωνα με αυτά που έχω μελετήσει,και με όλο τον σεβασμό,τα υλικά πλάσματα ανήκουν στον κόσμο μας.Οτιδήποτε δε είναι άυλο,προέρχεται από άλλο χωροχρονικό συνεχές και γιαυτό εμείς βλέπουμε μόνον τον αντικατοπτρισμό της πραγματικής τους φύσης καθως και μορφής.Τέλος ας μην ξεχνάμε και οντότητες που αντιλαμβάνονται όλες τις διαστάσεις,ή περισσότερες από εμάς,ακόμα και λιγότερες.Το μυρμήγκι αντιλαμβάνεται μόνον ύψος και πλάτος,όταν λοιπόν ένας άνθρωπος βάλει ένα μολύβι μπροστά στον δρόμο του μυρμηγκιού αυτό θα διαπιστώσει μόνον την επενέργεια της πράξης του ανθρώπου,θα δει ένα εμπόδιο,ούτε όμως το σχήμα του μολυβιού,ούτε καν θα αντιληφθεί το ανθρώπινο πλάσμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Παγίδα για την Μόρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγίδα για την Μόρα   Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΚυρ Μάης 26, 2013 10:01 am

επαμεινωνδα good luck ρε φιλε και αν το πετύχεις ζήτα υγεία και ευτυχία για όλο το forum!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
....
member
member



Posts : 7
Points : 9
Reputation : 0
Join date : 08/06/2014

Παγίδα για την Μόρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγίδα για την Μόρα   Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΚυρ Ιουν 08, 2014 6:54 am

Επαμεινωνδα η μωρα δεβ ειναι η lilith ρε τουβλο!η λιλιθ ειναι η γυνεκα του σατανα πιυ προσπαυει να σε πνιξει! Αλλο η μωρα αλλο η λιλιθ! Μερικη λενε πως λιλιθ ειναι η μωρα αυτο δεν ειναι αλιθεια...αλλο μωρα αλο λιλιθ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
silia
member
member
silia


Posts : 14
Points : 19
Reputation : 1
Join date : 05/03/2014
Age : 34

Παγίδα για την Μόρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγίδα για την Μόρα   Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΤετ Ιουλ 23, 2014 2:15 pm

Erevus έγραψε:
Επαμεινώνδα την ιστορία με το σκουφί της Μόρας μου την είχε πει ο προπάππος μου όταν ήμουν έξι νομίζω,οπότε ναι η λαογραφία το υποστηρίζει.Απλά θέλω να σας υπενθυμίσω πως το φαινόμενο έχει εξηγηθεί επιστημονικά.Όταν έχουμε υπερβολική κόπωση ή πιέζουμε τον εαυτό μας να κοιμηθεί ή ξυπνάμε στο πρώτο στάδιο ύπνου,ο εγκέφαλός μας βρίσκεται στην κατάσταση REM.Τι είναι η κατάσταση REM.Ο εγκέφαλος λειτουργεί αυτόνομα σε ένα μεγάλο ποσοστό,και επιβάλει στο σώμα νευρική παράλυση για την ύπνωση του οργανισμού,το συνειδητό επειδή δεν επικοινωνεί εκείνη την στιγμή(εδώ μιλάμε για δευτερόλεπτα που μπορεί να μας φανούν ολόκληρα λεπτά)για να εξηγήσει την παράλυση δημιουργεί εικόνες άνευ ερεθίσματος,δηλαδή στέλνει ο εγκέφαλος εικόνα στο μάτι και αισθήσεις στα νεύρα αντίθετα με την συνήθη αντίστροφη διαδικασία,έτσι πλάθει την εικόνα της μόρας ανάλογα με τα πιστεύω και τις εμπειρίες μας,γιαυτό άλλοι βλέπουν την μόρα σαν σκιά,άλλοι σαν άσχημη καμπούρα γραία και σε πολλές περιοχές της Ελλάδος καθώς και της δύσης σαν μικρό αρσενικό ανθρωπάκι,άλλοτε όμορφο άλλοτε σαν καλικάντζαρο το οποίο στη Ελλάδα αποκαλείται Μόρος αντί για Μόρα.
Από 'κει και πέρα,αν αυτή η εξήγηση που έχουν δώσει οι επιστήμονες είναι λανθασμένη ή είναι μέρος της αλήθειας,δεν το γνωρίζω,πάντως αν υπάρχει η Μόρα ή Μόρος τότε μάλλον πρόκειται για πλάσμα άνευ υλικής υποστάσεως οπότε καταρρίπτει το θέμα αρπαγής σκούφου,είναι απλά ένα πλάσμα που τρέφεται με τον αιθέρα της ψυχής των ζώντων,για αυτό και χρησιμοποιούμε πνευματικές προστασίες,δεν μπορούμε να κουνηθούμε και νιώθουμε συνήθως κόπωση.Θεωρώ ότι αν ήταν υλικό πλάσμα που φορά σκουφί θα έπρεπε να έχουμε και παραβιασμένες πόρτες ή παράθυρα.
Τέλος θεωρώ πολύ ενδιαφέρουσα την ιστορία του Επαμεινώνδος και θα αναμένω την κατάληξή της.
Συγνώμη αν σας κούρασα,ευχαριστώ δια την ανάγνωσην.


την έχω διαβάσει αναλυτικά αυτή την επιστημονική εξήγηση,αλλά μου φαίνεται κομματάκι ελλειπής. για παράδειγμα δεν εξηγεί για ποιό λόγο όλες οι μαρτυρίες αναφέρουν μια συγκεκριμένη μορφή.τι δηλαδή, όλοι οι ανθρώπινοι εγκέφαλοι είναι προγραμματισμένοι να βλέπουν το ίδιο ακριβώς πράγμα σε αυτή τη κατάσταση? δε λέω ότι είναι λάθος και δε ξέρω κιόλας,δεν έχω προσωπική εμπειρία και ούτε θέλω προφανώς,αλλά το έχουν πάθει πολλοί γνωστοί μου και όλοι περιγράφουν ακριβώς την ίδια φιγούρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erevus
gold member
gold member
Erevus


Posts : 219
Points : 311
Reputation : 16
Join date : 12/02/2013
Age : 33
Location : Athens

Παγίδα για την Μόρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγίδα για την Μόρα   Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΣαβ Αυγ 16, 2014 5:46 am

Εγώ προσωπικά δεν είχα δει την συγκεκριμένη μορφή,αν προσέξεις το είχα γράψει και σε μια ιστορία μου,δεν είχα δει ούτε γριά ούτε κοπέλα με δαιμονικό πρόσωπο,παρά μόνον μια ακαθόριστη μάζα σκοτεινού φωτός και δεν βρισκόταν καν πάνω στο στέρνο μου αλλά στην βάση του κρεβατιού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MARAKISUPERNATURAL
member
member



Posts : 2
Points : 4
Reputation : 0
Join date : 19/09/2014

Παγίδα για την Μόρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγίδα για την Μόρα   Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΠαρ Σεπ 19, 2014 2:33 am

το εχω κανει κι εγω αυτο με το μαντηλι που λες!!!! τησ το επιασα και αμεσως εξαφανιστηκε!!!! δεν επαθα κατι!! ομως απο τοτε εχει ερθει πολλες φορες αλλα δεν μπορω να την πιασω!!!! ουτε και την βλεπω παντα ενω στην αρχη και την εβλεπα και μου εκανε διαφορα κουλα με στριφογυρναγε, με επνιγε, τωρα ομως αρκειτε στο να με βαραινει και να με σπρωχνει οταν παω να σηκωθω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
oneiropola
member
member



Posts : 3
Points : 5
Reputation : 0
Join date : 22/04/2015

Παγίδα για την Μόρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παγίδα για την Μόρα   Παγίδα για την Μόρα I_icon_minitimeΤετ Απρ 22, 2015 5:15 am

Θα σας πω και εγω τι εκανα κ δεν με ξαναενοχλησε ποτε η μορα (βασικα σε μενα παντα ο αντρας ερχονταν σπανια η γυναικα μορα) . Με εχει σπισξεπτει και εμενα απειρες φορεα κ ειχα κουραστει το βασανηστηριο αυτο γιατι παντα με χτυπουσε κ παντα ηθελε να μου κανει κακο, πιο στχνα μου ερχοταν τα βραδια που το πρωι πηγαινα εκκλησια η οταν διαβαζα θρησκευτικο βιβλιο. Ενα βραδυ αφου διαβασα ενα θρησκευτικο βιβλιο κ ξαπλωσα ηξερα μεσα μου οτι θα με έπισκεπτει παλι κ οταν κοιμηθηκα ηρθε αλλα αυτη την φορα η ιδια η μορα δεν ηταν ανδρας και ανοιξε την πορτα κ ηρθε διπλα μου την εβλεπα κανονικα κ δεν μπορουσα να κουνηθω ουτε να μιλησω κ πηρα δυναμη μεσα μου κ αρχιζα να λεω μεσα μου πρωτη φορα το πατερ υμων και εφυγε απο τοτε δεν μου ξανα ηρθε ελπιζω να μην ξαναερθει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Παγίδα για την Μόρα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» σχετικα με την μορα
» Δαιμονας ή Μόρα?
» Μορα,Μορμω,Ευριαλη.
» Ποια αλλη ???, η φιλη μας η Μορα
» Γιατί άραγε...μήπως έρχετε η Μόρα?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PARANORMAL RESEARCH CREW :: ΟΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ Η ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ-
Μετάβαση σε: