PARANORMAL RESEARCH CREW
Καλώς ήρθες στο Forum της ομάδας RC- PARANORMAL RESEARCH CREW, η ομάδα μας σε περιμένει, ανέβασε και εσύ τις δικές σου αληθινές ιστορίες ή ιστορίες που σου έχουν πει…
Παρακαλώ να συμπληρώνεται το προφίλ σας.
Ευχαριστούμε .

http://ghosthunters.gr
PARANORMAL RESEARCH CREW
Καλώς ήρθες στο Forum της ομάδας RC- PARANORMAL RESEARCH CREW, η ομάδα μας σε περιμένει, ανέβασε και εσύ τις δικές σου αληθινές ιστορίες ή ιστορίες που σου έχουν πει…
Παρακαλώ να συμπληρώνεται το προφίλ σας.
Ευχαριστούμε .

http://ghosthunters.gr
PARANORMAL RESEARCH CREW
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

PARANORMAL RESEARCH CREW

GHOSTS AND OTHER STRANGE THINGS
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Facebook-Twitter
Πρόσφατα Θέματα
» PARANORMAL ACTIVITY AT CRETE !!!
προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 25, 2022 6:27 am από Admin

» ΜΑΓΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΣΕ ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (ΒΙΝΤΕΟ)
προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 27, 2020 5:42 am από Admin

» ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΟ ΧΩΡΙΟ -ΠΗΓΗ ΦΩΚΙΔΑΣ -GREEK GHOSTHUNTERS
προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΣαβ Αυγ 01, 2020 12:41 pm από Admin

» 10 ΧΡΟΝΙΑ GHOSTHUNTERS - VIDEO ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΣ ΠΕΡΙΕΡΓΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ !!!!
προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΔευ Ιουν 08, 2020 12:06 pm από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΣΠΙΤΙ ΥΜΗΤΤΟΣ - BINTEO
προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΠεμ Δεκ 26, 2019 4:23 am από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΣΑΝΑΤΟΡΙΟ ΠΑΡΝΗΘΑΣ GREEK GHOSTHUNTERS & RISE.GR
προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΠεμ Μάης 23, 2019 11:29 am από Admin

» VEREGARIA HAUNTED HOTEL - GREEK GHOSTHUNTERS
προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΚυρ Μάης 05, 2019 1:45 pm από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΗ ΒΙΛΑ ΒΡΑΥΡΩΝΑ
προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΚυρ Νοε 04, 2018 12:41 am από Admin

» Ειδα τον αγιο Παισιο
προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΤετ Σεπ 26, 2018 9:00 pm από stylex

Πλοήγηση
 Πόρταλ
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση

 

 προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου

Πήγαινε κάτω 
+6
nickos2005
GreenC
Morfeas
MONAXIKOS
gatoulinaki
Riana
10 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Riana
good member
good member



Posts : 22
Points : 34
Reputation : 6
Join date : 24/01/2011

προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου   προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΣαβ Απρ 16, 2011 1:30 pm

εχω διαβαση τις εμπειριες σας, και φυσικα πιστευω στο ανεξηγητο....
η πιο καλη εμπειρια, ειναι της φιλης με την εμφανιση των ανεξηγητων στο σπιτι της.... - που διαβαζοντας την, ειναι σαν να σε λουζουν με παγο,- για τετοια ανατριχιλα μιλαμε, .......μου αρεσε επισης και ο φιλος απο τα Γρεβενα....και επειδη λεει οτι, η αδελφη του ασχολουνταν με μαυρα πραγματα....ολοι μπορουμε να σκεφτουμε, οτι καποιο πνευμα δεν θελησε να φυγη απο το σπιτι τους.....
Με αφορμη λοιπον αυτου του -πνευματος,- καποτε, οταν εμενα στο Περιστερι....και τοτε ετυχε να πεση στα χερια μου, ενα βιβλιο για το πως
προσελκυεις το καλο μεσα στο σπιτι σου,....ελεγε οτι ολοι μας εχουμε εναν φυλακα αγγελο, που μας προστατευει, και αν ειμαστε τυχεροι, μπορουμε να τον δουμε καποια φορα, η και να του μιλησουμε καλωντας τον.......
Με εφαγε λοιπον η περιεργεια, να γνωρισω τον φυλακα αγγελο μου, και στο μυαλο μου ειχα, οτι θα εβλεπα εναν ξανθο, κατσαρομαλλη, ομορφο
αγγελο, οπως τον βλεπουμε σε διαφορες εικονες, η καρτες....που θα αστραφτει....
Ελεγε λοιπον το βιβλιο, να αναψω 4 κερια, τα οποια να παρω απο εκκλησια, να τα τοποθετησω σε μια επιφανεια, και στη μεση να βαλω ενα γυαλινο αντικειμενο... να ειναι κοιλο, να μοιαζει με σφαιρα δηλαδη......και το δωματιο να ειναι μισοσκοτεινο,........ μετα να καθησω, να ειμαι σε ηρεμη κατασταση,.... να επαναλαμβανω καποια λογια που εγραφε το βιβλιο, και αν ηθελε ο φυλακας αγγελος μου, θα ερχοταν να συζητησουμε.......
-κερνουσα και καφε αν ερχοταν.-
Τα εκανα λοιπον ολα κατα γραμμα, και περιμενα κοιταζοντας τη σφαιρα που εβαλα........περασε μιση ωρα....και ξαφνικα......................απο τη βαση
της σφαιρας, ειδα μια κινηση.....γυρισα πισω μου, αλλα τιποτε δεν υπηρχε....κοιταζω ξανα τη σφαιρα... ηταν κατι σκοτεινο, μαυριδερο, που πολυ
αργα μεγαλωνε....προχορωντας προς τη μεση της σφαιρας.... εμεινα αφωνη.....ουτε λογια ουτε τιποτε δεν ελεγα πια...
εβλεπα αυτο το πραγμα, να παιρνει μορφη ανθρωπου....σαν να ηταν καποιος, και φαινοταν το ειδωλο του στη σφαιρα....
Κοιταξα γυρω μου.......κανεις.... κοιταζω φοβισμενα τη σφαιρα, και η μορφη εγινε πιο σαφης....
Φαινοταν μια σχηματομορφη ανθρωπου, που φορουσε καπα με κουκουλα, ........αλλα......δεν ειχε προσωπο.....ηταν κενο....ενα μαυρο πραγμα στη θεση του προσωπου.......και αφου καταλαβα οτι αυτο το -πραγμα- μεγαλωνει, και γινετε σαφεστερο, με επιασε πανικος....
Τροχαδην βγηκα απο το δωματιο, αναψα ολα τα φωτα, κι'ας ηταν μερα ακομη.... και ξαναμπηκα στο δωματιο με αναμενο φως πλεον..και ανοιξα τα παραθυρα μου ωστε να εχω φως.....χαλασα το σκηνικο που ειχα στησει, και εκανα μια εβδομαδα να κοιμηθω στο δωματιο μου....γιατι εκει προσπαθησα να κανω αυτη την επαφη......
Απο τοτε, δεν ξαναανοιξα ουτε το βιβλιο, ουτε ειχα ξανα την περιεργεια να πιασω συζητηση, με τον φυλακα αγγελο μου......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gatoulinaki
good member
good member
gatoulinaki


Posts : 24
Points : 29
Reputation : 0
Join date : 18/10/2009
Age : 36
Location : attiki

προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου   προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΚυρ Απρ 17, 2011 1:08 am

μαλλον ειχε ερθει κατι σκοτεινο καποιο δεμονιο γιατι μας μιλας για κατι με μαυρη ενδυμασια και κουκουλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MONAXIKOS
member
member
MONAXIKOS


Posts : 13
Points : 14
Reputation : 0
Join date : 18/10/2009
Age : 35
Location : PEIRAIAS

προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου   προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΚυρ Απρ 17, 2011 1:14 am

NAI SIGOURA DEMONIO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MONAXIKOS
member
member
MONAXIKOS


Posts : 13
Points : 14
Reputation : 0
Join date : 18/10/2009
Age : 35
Location : PEIRAIAS

προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου   προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΚυρ Απρ 17, 2011 1:14 am

ALLA POS KAI DEN EMINE EKI?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Riana
good member
good member



Posts : 22
Points : 34
Reputation : 6
Join date : 24/01/2011

προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου   προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΚυρ Απρ 17, 2011 10:31 am

Καλησπερα!!!
δεν ξερω αν ηταν δαιμονας, η οχι...αλλα μαλον δεν ολοκληρωσα τη διαδικασια που ελεγε το βιβλιο να κανω....
οταν στην αρχη ειδα κινηση.....ηταν το μισο κεφαλι, υστερα εγινε ολοκληρο, υστερα διαγραφηκαν οι ωμοι, και οταν εφτασε στο στηθος, καταλαβα αρκετα καλα μια ανθρωπινη φιγουρα,....τοτε πανικοβληθηκα....εκανα μια -φου- στα κερια, και πολυ βιαστικα φευγω απο το δωματιο, αναβοντας και το φως....
Ισως δεν προλαβε να ολοκληρωθη, αυτο το πραγμα....και ευτυχως, δεν εμεινε κανενα πνευμα στο σπιτι....
Το βιβλιο ελεγε, οτι αυτος θα μου μιληση πρωτα....και επρεπε να επαναλαμβανω καποια λογια, μεχρι να με ρωτηση αυτος..γιατι τον καλεσα, και πως μπορει να βοηθηση... ομως, δεν ειχε τελειωση το σταδιο του ερχομου του...ευτυχως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Morfeas
member
member



Posts : 6
Points : 8
Reputation : 0
Join date : 13/07/2011
Age : 43

προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου   προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΤετ Ιουλ 13, 2011 8:58 pm

Η επικληση για τον φυλακα αγγελο μας ειναι η εξης:

Άγιε Άγγελε,
ο εφεστώς της αθλίας μου ψυχής και ταλαιπώρου μου ζωής,
μη εγκαταλίπης με το αμαρτωλόν,
μηδέ αποστής απ'εμού διά την ακρασίαν μου
μη δώης χώραν τω πονηρώ δαίμονι κατακυριεύσαί μου τη καταδυναστεία του θνητού τούτου σώματος
κράτησον της αθλίας και παρειμένης χειρός μου,
και οδήγησόν με εις οδόν σωτηρίας.

Ναι, άγιε Άγγελε του Θεού,
ο φύλαξ και σκεπαστής της αθλίας μου ψυχής και του σώματος,
πάντα μοι συγχώρησον,
όσα σοι έθλιψα πάσας τας ημέρας της ζωής μου,
και εί τι ήμαρτον την σήμερον ημέραν
σκέπασόν με εν τη παρούσι νυκτί και διαφύλαξόν με από πάσης επηρείας του αντικειμένου,
ίνα μη έν τινι αμαρτήματι παροργίσω τον Θεόν
και πρέσβευε υπέρ εμού προς τον Κύριον,
του επιστηρίξαι με εν τω φόβω αυτού και άξιον αναδείξαί με δούλον της αυτούς αγαθότητος.

Αμήν.


Μην παιζεται με σφαιρες κερια και αλλα που δεν ξερετε που μπορει να καταληξουν Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GreenC
Επισκέπτης




προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου   προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΣαβ Απρ 28, 2012 4:46 am

Θα ηθελα να επικοινωνουσαμε (καλυτερα απο το διαδικτυο πιο στενα και να μου εδινες το κειμενο με καποιον τροπο).
Ή απλα να μου εδινες το ονομα του βιβλιου ωστε να το βρω.
Ευχαριστω...
Please, απαντησε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GreenC
member
member
GreenC


Posts : 1
Points : 1
Reputation : 0
Join date : 28/04/2012

προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου   προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΣαβ Απρ 28, 2012 5:26 am

Εγινα και μελος... Στειλε μου εδω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nickos2005
member
member
nickos2005


Posts : 11
Points : 11
Reputation : 0
Join date : 27/05/2012

προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου   προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΚυρ Μάης 27, 2012 10:34 am

Αρχικά αν μπορείς , πες μας το όνομα του βιβλίου έτσι ώστε
να μπορέσουμε να κοιτάξουμε τα σχόλια του. Και δεύτερον υπάρχει και η περίπτωση
ο συγγραφέας του βιβλίου να είναι αιρετικός και να έχει δώσει άλλου είδους κάλεσμα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
piranxas_22
member
member



Posts : 1
Points : 1
Reputation : 0
Join date : 17/03/2013
Age : 34
Location : athens

προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου   προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΤρι Μαρ 19, 2013 3:32 pm

το όνομα του βιβλίου υπάρχει περίπτωση να το βρούμε???? Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paraksenes Istories
4star member
4star member
Paraksenes Istories


Posts : 69
Points : 80
Reputation : 1
Join date : 28/05/2013
Age : 44
Location : greece

προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου   προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΔευ Ιουν 24, 2013 10:50 am

Βάλτε  την  ιστορία  σας  στο  φόρουμ  μας  απο  κάτω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://sites.google.com/site/paraxenesistoriesgr/
lwneic
member
member



Posts : 17
Points : 23
Reputation : 0
Join date : 07/02/2014

προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου   προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΔευ Μάης 19, 2014 11:27 am

Παιδια εγω πιστευω οτι αυτο που εγραψε ειναι κοπυ απο το google σιγουρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gta
Επισκέπτης




προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου   προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΠαρ Ιουν 06, 2014 10:31 am

lwneic... k egw kapou to exw 3anadiavasei sto internet.. isws na prokeitai gia empeiria tou idiou atomou.. 'h empeiria idia se diaforetiko atomo..
opws k an exei...
riana.. to kalutero einai oute pou na asxoloumaste me auta ta pragmata.. sigoura vevaia uparxoun metafusika pragmata.. k ta leme metafusika gt o nous emas twn an8rwpwn einai peperasmenos..dhl. exei kapoia oria -gnwshs-..
sxetika me to na proselkusoume to kalo spiti mas k sth zwh mas... auto 8a sumvei me to na kanoume kales pra3eis k na mhn exoume egwismo..
sxetika me to fulaka aggelo.. to fulaka aggelo ton apoktaei ka8e an8rwpos otan vaptizetai Or8odo3os Xristianos.. gia na mas prostateuei ap'ta kaka daimonia..
na mh zhtas na tn deis.. gt auto de 8a s prosferei tipota.. alla anti8etws,8a leitourghsei ws endei3h egwismou k apistias.. to fulaka aggelo s mporeis na tn niwseis an to 8es.. arkei na tou milas me to mualo s.. na tou zhtas na s prostateuei.. k na prosexeis na mhn kaneis kakes pra3eis - wste na mh feugei apo konta s..

~Ο Φύλακας Άγγελός μας~

ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΣΤΟ ΦΥΛΑΚΑ ΑΓΓΕΛΟ ΜΑΣ:
Άγιε Άγγελε, εσύ που βρίσκεσαι πολύ κοντά και βλέπεις την άθλια ψυχή και την ταλαίπωρη ζωή μου, σε παρακαλώ να μη με εγκαταλείπεις, επειδή είμαι αμαρτωλός, ούτε ν' απομακρυνθείς από μένα, επειδή δεν συγκρατώ τον εαυτό μου.

Σε παρακαλώ μην επιτρέψεις στον πονηρό δαίμονα να κυριαρχήσει σε μένα και να τυραννήσει το θνητό μου σώμα. Kράτησε με απ' το κουρασμένο μου χέρι και οδήγησε με στην οδό της σωτηρίας.

Nαι, Άγιε Άγγελε του θεού, εσύ που φυλάς και σκεπάζεις την άθλια ψυχή και το σώμα μου, συγχώρεσε με για όλα όσα σε λύπησα όλες τις ημέρες της ζωής μου και αν κάποια αμαρτία έκανα σήμερα.

Σκέπασε με κατά τη νύχτα αυτή και προστάτεψε με από κάθε προσβολή του εχθρού, για να μη στενοχωρήσω τον Θεό με κάποιο αμάρτημα. Kαι πρέσβευε για μένα στον Kύριο να με στηρίζει, ώστε να Tον σέβομαι πάντοτε και να με αναδείξει άξιο δούλο της αγάπης Tου.
Aμήν.
--------------------
prospa8hse na deis to fulaka aggelo s me ta matia ths psuxhs s.. k tote 8a tn akouseis mesa sou..

--------------------

Ένα κορίτσι, η Ντάνη, είχε πάει στο σπίτι μιας φίλης της, όπου και έμεινε περισσότερο από ό,τι σχεδίαζε. 'Έτσι πέρασε η ώρα, είχε πια νυκτώσει και θα επέστρεφε στο σπίτι μόνη της με τα πόδια. Δεν φοβόταν, γιατί ανήκε σε μια μικρή κοινότητα και έμενε λίγα τετράγωνα παρακάτω. Καθώς περπατούσε στην διάβαση ποδηλάτων, δηλ. στην ειδικά χαραγμένη λουρίδα, που προορίζεται για τους ποδηλάτες, σκέφθηκε μήπως κτυπηθή από κάποιο ποδήλατο μέσα στη νύκτα, η Ντάνη ζήτησε από το Θεό να την κρατήσει ασφαλή από κάθε κακό και από κάθε κίνδυνο. Όταν έφτασε στο στενό δρομάκι, που ήταν πολύ κοντά στο σπίτι της, έστριψε κανονικά και συνέχισε την πορεία της.

Όμως, στο μέσο της διαδρομής, αντιλήφθηκε έναν άνδρα να στέκεται στο τέρμα λες και την περίμενε. Ανησύχησε και άρχισε να προσεύχεται, ζητώντας προστασία από το Θεό. Αμέσως ένα χαλαρό αίσθημα γαλήνης και ασφάλειας την τύλιξε! Ένοιωθε λες και κάποιος περπατούσε μαζί της. Όταν έφτασε στο τέλος του μικρού δρόμου, πέρασε ακριβώς δίπλα από τον άντρα εκείνο και έφθασε στο σπίτι ασφαλής.

Την επόμενη μέρα, διάβασε στην εφημερίδα ότι ένα νεαρό κορίτσι έπεσε θύμα βιασμού, καθώς περνούσε από το ίδιο δρομάκι μόλις είκοσι λεπτά (20) της ώρας αργότερα απ' αυτήν. Συγκλονισμένη από την τραγωδία και το γεγονός ότι μπορούσε να ήταν η ίδια θύμα του βιασμού, άρχισε να κλαίει, ευχαριστώντας τον Κύριο για την ασφάλεια, που της είχε χαρίσει.Ένοιωσε μέσα της τότε αυθόρμητα την ανάγκη να συνδράμει την άτυχη κοπέλλα και να την παρηγορήσει. Αποφάσισε λοιπόν να πάει στην αστυνομία. Ένοιωθε πως μπορούσε να αναγνωρίσει τον άντρα αυτόν και έτσι τους είπε την δική της ιστορία. Ο αστυνόμος την ρώτησε αν ήταν πρόθυμη να κοιτάξει στον κατάλογο των υπόπτων και να δοκιμάσει αν μπορούσε να αναγνωρίσει τον δράστη του βιασμού.

Αποδέχθηκε το αίτημα της Αστυνομίας και τότε της έθεσαν υπ όψιν φωτογραφίες υπόπτων, όπως συνηθίζεται κάθε φοά από την Αστυνομία. Η κοπέλλα της διηγήσεώς μας χωρίς δυσκολία αναγνώρισε και υπέδειξε τον άνδρα που είχε δει στο δρομάκι την προηγούμενη νύχτα. Όταν ειπώθηκε στον άνδρα πως είχε αναγνωριστεί ως ύποπτος, εκείνος αμέσως έσκυψε το κεφάλι και παραδέχτηκε την ενοχή του. Ο αστυνόμος ευχαρίστησε την Ντάνη για την γενναιότητά της και την ρώτησε αν μπορούσε να κάνει κάτι γι' αυτήν. Αυτή ζήτησε να ρωτήσουν τον άντρα ένα πράγμα:

Η Ντάνη ήταν περίεργη και ήθελε να μάθει: γιατί δεν είχε επιτεθεί στην ίδια; Όταν τον ρώτησε ο αστυνομικός αυτός απάντησε: ''Επειδή δεν ήταν μόνη, είχε δύο ψηλούς άντρες που περπατούσανε πλάι της"

Απίστευτο! Είτε το πιστεύετε, είτε όχι, δεν είμαστε μόνοι. Οι άγγελοι μας προστατεύουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loy
member
member



Posts : 5
Points : 11
Reputation : 0
Join date : 21/08/2015
Age : 31
Location : ATHENS,PERISTERI

προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Ο ΦΥΛΑΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ Η ΑΚΟΥΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ    προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 12, 2016 1:44 am

Riana έγραψε:
εχω διαβαση τις εμπειριες σας, και φυσικα πιστευω στο ανεξηγητο....  
η πιο καλη εμπειρια, ειναι της φιλης με την εμφανιση των ανεξηγητων στο σπιτι της....  - που διαβαζοντας την,  ειναι σαν να σε λουζουν με παγο,- για τετοια ανατριχιλα μιλαμε, .......μου  αρεσε επισης και ο φιλος απο τα Γρεβενα....και επειδη λεει οτι, η αδελφη του ασχολουνταν με μαυρα πραγματα....ολοι μπορουμε να σκεφτουμε, οτι καποιο πνευμα  δεν θελησε να φυγη απο το σπιτι τους.....
Με αφορμη λοιπον αυτου του -πνευματος,-   καποτε, οταν εμενα στο Περιστερι....και τοτε ετυχε να πεση στα χερια μου, ενα βιβλιο για το πως
προσελκυεις  το  καλο μεσα στο σπιτι σου,....ελεγε οτι ολοι μας εχουμε εναν φυλακα αγγελο, που μας προστατευει, και αν ειμαστε τυχεροι, μπορουμε να τον δουμε καποια φορα, η και να του μιλησουμε καλωντας τον.......
Με εφαγε λοιπον η περιεργεια, να γνωρισω τον φυλακα αγγελο μου, και στο μυαλο μου ειχα, οτι θα εβλεπα εναν ξανθο, κατσαρομαλλη, ομορφο
αγγελο, οπως τον βλεπουμε σε διαφορες εικονες,  η  καρτες....που θα αστραφτει....
Ελεγε λοιπον το βιβλιο, να αναψω 4 κερια, τα οποια να παρω απο εκκλησια, να τα τοποθετησω σε μια επιφανεια, και στη μεση να βαλω ενα γυαλινο αντικειμενο... να ειναι κοιλο, να μοιαζει με σφαιρα δηλαδη......και το δωματιο να ειναι μισοσκοτεινο,........ μετα να καθησω, να ειμαι σε ηρεμη κατασταση,.... να επαναλαμβανω καποια λογια που εγραφε το βιβλιο,  και αν ηθελε ο φυλακας αγγελος μου, θα ερχοταν να συζητησουμε.......
-κερνουσα και καφε αν ερχοταν.-
Τα εκανα λοιπον ολα κατα γραμμα, και περιμενα  κοιταζοντας τη σφαιρα που εβαλα........περασε μιση ωρα....και ξαφνικα......................απο τη βαση
της σφαιρας, ειδα μια κινηση.....γυρισα πισω μου, αλλα τιποτε δεν υπηρχε....κοιταζω ξανα τη σφαιρα... ηταν κατι σκοτεινο,  μαυριδερο, που πολυ
αργα μεγαλωνε....προχορωντας προς τη μεση της σφαιρας....  εμεινα αφωνη.....ουτε λογια ουτε τιποτε δεν ελεγα πια...
εβλεπα αυτο το πραγμα, να παιρνει μορφη ανθρωπου....σαν να  ηταν καποιος, και φαινοταν το ειδωλο του  στη σφαιρα....
Κοιταξα γυρω μου.......κανεις....   κοιταζω φοβισμενα τη σφαιρα, και η μορφη εγινε πιο σαφης....
Φαινοταν μια σχηματομορφη ανθρωπου, που φορουσε καπα με κουκουλα, ........αλλα......δεν ειχε προσωπο.....ηταν κενο....ενα μαυρο πραγμα στη θεση του προσωπου.......και αφου καταλαβα οτι αυτο το  -πραγμα- μεγαλωνει,  και γινετε σαφεστερο,  με επιασε πανικος....
Τροχαδην βγηκα απο το δωματιο,  αναψα ολα τα φωτα, κι'ας ηταν μερα ακομη....   και ξαναμπηκα στο δωματιο με αναμενο φως πλεον..και ανοιξα τα παραθυρα μου ωστε να εχω φως.....χαλασα το σκηνικο που ειχα στησει,  και εκανα μια εβδομαδα να κοιμηθω στο δωματιο μου....γιατι εκει προσπαθησα να κανω αυτη την επαφη......
Απο τοτε, δεν ξαναανοιξα ουτε το βιβλιο, ουτε ειχα ξανα την περιεργεια να πιασω συζητηση, με τον φυλακα αγγελο μου......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
προσπαθησα να καλεσω τον φυλακα αγγελο μου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PARANORMAL RESEARCH CREW :: ΟΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ Η ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ-
Μετάβαση σε: