PARANORMAL RESEARCH CREW
Καλώς ήρθες στο Forum της ομάδας RC- PARANORMAL RESEARCH CREW, η ομάδα μας σε περιμένει, ανέβασε και εσύ τις δικές σου αληθινές ιστορίες ή ιστορίες που σου έχουν πει…
Παρακαλώ να συμπληρώνεται το προφίλ σας.
Ευχαριστούμε .

http://ghosthunters.gr
PARANORMAL RESEARCH CREW
Καλώς ήρθες στο Forum της ομάδας RC- PARANORMAL RESEARCH CREW, η ομάδα μας σε περιμένει, ανέβασε και εσύ τις δικές σου αληθινές ιστορίες ή ιστορίες που σου έχουν πει…
Παρακαλώ να συμπληρώνεται το προφίλ σας.
Ευχαριστούμε .

http://ghosthunters.gr
PARANORMAL RESEARCH CREW
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

PARANORMAL RESEARCH CREW

GHOSTS AND OTHER STRANGE THINGS
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Facebook-Twitter
Πρόσφατα Θέματα
» PARANORMAL ACTIVITY AT CRETE !!!
Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 25, 2022 6:27 am από Admin

» ΜΑΓΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΣΕ ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (ΒΙΝΤΕΟ)
Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 27, 2020 5:42 am από Admin

» ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΟ ΧΩΡΙΟ -ΠΗΓΗ ΦΩΚΙΔΑΣ -GREEK GHOSTHUNTERS
Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΣαβ Αυγ 01, 2020 12:41 pm από Admin

» 10 ΧΡΟΝΙΑ GHOSTHUNTERS - VIDEO ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΣ ΠΕΡΙΕΡΓΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ !!!!
Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΔευ Ιουν 08, 2020 12:06 pm από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΣΠΙΤΙ ΥΜΗΤΤΟΣ - BINTEO
Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΠεμ Δεκ 26, 2019 4:23 am από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΣΑΝΑΤΟΡΙΟ ΠΑΡΝΗΘΑΣ GREEK GHOSTHUNTERS & RISE.GR
Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΠεμ Μάης 23, 2019 11:29 am από Admin

» VEREGARIA HAUNTED HOTEL - GREEK GHOSTHUNTERS
Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΚυρ Μάης 05, 2019 1:45 pm από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΗ ΒΙΛΑ ΒΡΑΥΡΩΝΑ
Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΚυρ Νοε 04, 2018 12:41 am από Admin

» Ειδα τον αγιο Παισιο
Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΤετ Σεπ 26, 2018 9:00 pm από stylex

Πλοήγηση
 Πόρταλ
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση

 

 Mora ne i oxi?

Πήγαινε κάτω 
+6
lwneic
Kotsen
Ioanna
xristinarita
vse
rena123
10 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
rena123
member
member



Posts : 2
Points : 4
Reputation : 0
Join date : 16/11/2013

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΣαβ Νοε 16, 2013 3:26 am

Gia sas, diawasa polles istories ke thelo na grapso ke tin dikia mou empiria. Thelo sto telos na mou pite tin gnomi sas.


Apo oti thimame ixa panta tin ''6. esthisi'', panta ixa onira pou ginontousan pragmatikotita ktl.

Lipon, imouna peripou 14-15 xronon otan etixe na kano afti tin empiria.

Ixa panta prowlimata, epidi imouna mikri pou xorisan i gonis mou k me ixe pari kato...

aaaalipon thimame, ekini tin nixta ixa enan efialti, imouna lei sto patriko mou spiti k kapios i kati me kinigouse, i diadromi tou stiou mou itan atelioti, k kathe porta pou ithela na mpo, eksafanizotan ksafnika.
O efiltisitan toso entonos pou ksipnisa ourliazontas, parakseno ine omos, oti eno ourliaza, den ewgaza foni,otan to katalawa oti imouna ksipnia, aniksa ta matia mou ke ti na do? Pano sto stithos mou kathotan, kapios i kati mauro ke me epnige.

Kathe pou to thimame afto to peristatiko, anatrixiazo.


Ti itan afto, k giati to epatha???


Efxaristo.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
scaryx
Επισκέπτης




Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΣαβ Νοε 16, 2013 10:31 am

Μήπως ήταν όνειρο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΣαβ Νοε 16, 2013 3:32 pm

Γειά σου rena123 μπορει απλά να ήταν ένα όνειρο...να μπέρδεψες το αληθινό με το όνειρο...όταν κοιμόμαστε είμαστε σε μια φάση όπου ο εγκέφαλος μπορεί εύκολα να μπερδέψει τέτοιες καταστάσεις και να νομιζουμε ότι το ζούμε κάποιο όνειρο....κάπως ονομάζεται αυτή η φάση...νομίζω REM αν δεν κάνω λάθος κιόλας...τώρα αν νομίζεις δηλαδή είσαι σίγουρη ότι ήταν πραγματικότητα αυτό το μαύρο πράγμα πάνω σου....συγνώμη ρενα αλλά αν έχεις την ''έκτη αίσθηση'' όπως λες,γιατί ρωτάς γιατί το έπαθες?αφου έχεις την ''εκτη αίσθηση''....είμαι λίγο ειρωνική απέναντή σου,δεν αμφισβητώ αυτό που έπαθες και σε τρομαξε αλλά μπορεί απλά να ήταν ένα όνειρο ένα κακό όνειρο...συν η ψυχολογική σου φόρτιση εκείνη την περίοδο...τέλος πάντων...να έχεις πάντα πάνω σου σταυρό και να λές το πάτερ ημών όταν κάτι σε φοβίζει,και στο χόρο που κοιμάσαι βάλε καποιο εικόνισμα ή ακόμα καλύτερα κάτω απο το μαξιλάρι σου...και όνειρα γλυκά την επόμενη φορά...να εισαι καλά γλυκιά μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rena123
member
member



Posts : 2
Points : 4
Reputation : 0
Join date : 16/11/2013

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΚυρ Νοε 17, 2013 7:01 am

Ne itane oniro, alla apo ton fowo mou ksipnisa. K pano mou kathotan mia mawri morfi,afto to ida, den itan oniro. Ithela na fonakso dinata k den ewgene foni, epidi kathotan afti i mawri morfi pano mou k me epnige. To thimame san na itane exthes, alla afto egine prin 10 xronia.

Giati rotao an itan mora?
Epidi den katala ti akriwos ine i mora k giati erxete se kapion???


Pantos efxaristo, gia tin gnomi sou.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΚυρ Νοε 17, 2013 1:30 pm

Ρενα κανείς δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά τί ήταν αυτό...συνήθως,αυτή την μαύρη σκια που περιγραφεις ότι ήρθε από πάνω σου και σε ακινητοποιησε,σε επνιγε,την ονομάζουμε μόρα...και εγώ το έχω πάθει πάρα πολλές φορές στο παρελθόν,τώρα οι ''επισκέψεις της'' ευτυχώς έχουν εξαφανιστεί...θες το ότι μεγάλωσα πλέον,θες το ότι η καθημερινότητα οι ευθύνες το άγχος ή η κούραση με έχουν κάνει λιγότερο ευάλωτη...να σου πω ένα δικό μου συμπέρασμα?ότι δεν το σκαλίζεις και το αφήνεις ησυχο σε αφήνει και αυτόΔεν εννοώ ότι προκαλείς την μορα,μιλάω γενικά για όλα τα πράγματα που έχουν σχεση με το παραφυσικό,επιπλέον δικιά μου άποψη αυτό,η μορα πιστευω κατα την ταπεινή μου άποψη ότι δεν κάνει διακρίσεις σε θέμα αντρα ή γυναίκα,μόνο σε ηλικίες,δηλαδή τι πιστεύω εγώ?ότι όσο πιο μικρός είσαι,εχεις και πιο ''καθαρό' πνεύμα είσαι πιο αθώος,η αύρα σου είναι πιο αγνή πιο καθαρή,δεν έχεις κακία,ίσως αυτό να είναι που τα έλκει που τα δελεάζει να έρθουν,σαν να ''τρέφοντε'' από την αυρα μας με αυτό που κάνουν και φυσικά μη ξεχνάμε ότι το διασκεδάζουν κιόλας με τον τρόμο που μας προκαλούν.Τώρα τι να πω,γιατί ήρθε σε σένα?δεν μπορώ να βρώ την απάντηση γιατί είχε έρθει σε έμενα στο παρελθόν,δεν ξέρω κάτι άλλο να προσθέσω...και αυτό που σου γράφω είναι καθαρά η άποψή μου. Επίσης σε κάποιο άλλο θέμα είχαμε κάνει αυτή την συζήτηση και κάποιο μέλος είχε ρωτήσει πως μπορούμε να προστατευτούμε από αυτή και πότε έρχετε?είχε αναφέρει τότε ο admin θυμάμε ότι δεν έρχετε όταν έχεις ανοικτά φώτα ή όταν κοιμάσε με παρέα ή όταν κοιμάσε στο πλάι ή μπρούμητα ,εγω δυστηχώς είχα ''επίσκεψη '' και με ανοιχτά φώτα και όταν κοιμόμουν με τον άντρα μου στο ίδιο κρεβάτι...στο μόνο που είχαμε συμφωνήσει όλα τα μέλη που εμπλέκομασταν στη συζήτηση τότε ήταν ότι μοναδική προστασία είναι ο σταυρός ,εικόνες,προσευχή,αγιασμός,λιβάνι κτλ.δηλαδή ότι χρησιμοποιεί η εκκλησία μας.ρένα δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω πάνω στο θέμα αυτό,έχει πολυσυζητηθεί το θέμα της μορας και στο παρελθόν...αν δεν σου κάνει κόπο ανάτρεξε στα πιο παλιά θέματα μελών και διάβασε σχόλια και συζητήσεις και απόψεις...αυτά από μένα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xristinarita
member
member



Posts : 7
Points : 9
Reputation : 0
Join date : 30/04/2014

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΤετ Απρ 30, 2014 6:06 am

μου εχει τυχει κατι παροοιο...ειχαν περασει 10 μερεσ που ειχα γεννησει...εμενα στο σπιτι της πεθερας μου...ημουν ηαπλωμενοι με τον αντρα μου και την μπουμπου μου την ειχα σε καλαθουνα διπλα μου...δε κσερο τι ωρα ηταν αλλα ημουν ετοιμη να κοιμηθω τοτε βλεπω μπροστα μια μαυρη ψηλη φιγουρα σαν να φορουσε κουκουλα...πηγα να γυρισω το κεφαλι μου στον αντρα μου να φωναξω και δε ε αφησε με επιασε απο το λαιμο και σαν να τραβουσε εξω την ψυχη μου ξαφνικα δε μπορουσα να παρω ανασα και ειδα το σωμα μου στο κρεβατι φωναξα στη φιγουρα ''ασε με εχω μια ψυχη να φροντισω ..θεε μου βοηθεια ''αμεσως με αφησε και επεστρεψα εκλαιγα με αναφηλιτα εκεινο το βραδυ ο αντρασ μου τρομακσε...τη μερα παρατηρησα πωσ και εγω αλλα και η κορη μου ειχαμε δυο ιδιες γρατζουνιες στο ιδιο δαχτιλο...γενικα ζω πολλα περιεργα αν και τελευταια λιγοστεψαν ξερει κανεις να μου πει πως να τα λιγοστεψω περισσοτερο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΤετ Απρ 30, 2014 12:17 pm

χριστίναριτα,μια φορά σε ένα κύριγμα που έτυχε να παρακολουθήσω μετα από Κυριακάτικη λειτουργία,είπε ο παπάς ότι ο διάβολος περιμένει στις γωνίες του σπιτιού και ''χτυπάει'' τις λεχώνες και τα νεογέννητα!!!...και μάλιστα είπε να ραντίζω με αγιασμό όχι μόνο το δωμάτιο έτσι απλά αλλά και τις γωνίες!!!στο λέω και ανατριχιάζω!τότε μάλιστα ήταν και η δεύτερη φορά που κοινωνούσα τον γιο μου μετα τη βάφτισή του και έπαθα κοκομπλόκο που το άκουσα!!!!Μη το βάζεις κάτω ότι και να δεις!στο κάτω κάτω αυτό το παιδάκι που έχεις εσύ θα το προστατέψεις μη σε καταβάλλει ο φόβος...να σου πω εγώ ένα παράδειγμα,λοιπόν έχω δυο παιδάκια η κόρη μου τώρα είναι 3χρονών και ο γιος μου 1έτους,όταν ήταν 6μηνών ο μικρός(τον είχα στο κρεβατάκι του στο υπνοδωμάτιο το δικό μου) και η μικρή κοιμόταν μόνη της στο δικό της υπνοδωμάτιο,γενικά η μικρή μου είναι πολύ ήσυχο παιδί και άμα πέσει για ύπνο δε ξυπνάει, εκείνο το βράδυ είχε κοιμηθεί κατά τις 10 και μέχρι τις 2 που καθόμουν και έβλεπα τηλεόραση είχε ξυπνήσει τρεις φορές με κλάματα,την πρώτη φορά πήγα μέσα την ησύχασα και κοιμήθηκε την δεύτερη φορά το ίδιο την τρίτη φορά ήμουν πεπεισμένη ότι κάτι την φόβιζε,κάτι ονειρευόταν και ξυπνούσε,μπαίνω λοιπόν στο δωμάτιο της την πέρνω αγκαλιά και από μέσα μου τώρα αρχίζω και ''μαλώνω'' και κοιτάω γύρω γύρω το δωμάτιο και συνεχίζω και μαλώνω με την παρουσία που νοιώθω μέσα στο δωμάτιο της μικρής,πέρνω την μικρή μου πάμε και πέρνουμε μαζί τον αγιασμό την βάζω στο κρεβατάκι της τρυφερά,και στρέφω το βλέμα μου θυμωμένη σε όλο το δωμάτιο και αρχίζω από μέσα μου και λέω:Δεν ντρέπεσε λιγάκι με μωρό παιδί ήρθες να τα βάλεις!!!!ου να χαθεις να χάνεσε!!!σε σπίτι χριστιανών μπήκες να κάνεις τι??!!!!να τσακιστείς γρήγορα από εδώ και να πας να χωθείς από εκεί που βγήκες!!!!απόβρασμα!!!!εμφανίσου σε μένα να τα βάλεις με μένα ήρθες να πειράξεις το παιδί μου και θα καθήσω με σταυρωμένα τα χέρια!!!?!τώρα θα δεις !θα σε πεθάνω!!!!!και αρχίζω και ραντίζω το δωμάτιο του παιδιού με αγιασμό και λέω το πάτερ ημών,να μπερδεύομαι να μην μπορώ να το πώ και να λέω πάλι από μέσα μου σε πονάει ε?γιαυτό δεν με αφήνεις να το πώ!!!τώρα θα δεις!!!!και το ξαναλέω!και καθώς πάω να φύγω από την πόρτα του δωματίου της μικρής για να ανάψω λιβάνι να λιβανίσω νοιώθω μια ανάσα σαν να φυσάει κάποιος λίγο πιο πάνω από το αυτί μου στον κρόταφο σχεδόν,η αλήθεια είναι πως φοβήθηκα αλλά γυρνάω απότομα και λέω από μέσα μου!εδω είσαι πουλάκι μουε?!λούφαξες?!πάρε και αυτή και τσακίσου από εδώ!και ρίχνω και άλλο αγιασμό προς το μέρος που ένοιωσα πως με φύσιξε,αυτό ήταν παιδιά,η μικρή κοιμήθηκε μια χαρά για το υπόλοιπο βράδυ και για να πω την αλήθεια δεν ξανάγινε τίποτα από τότε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xristinarita
member
member



Posts : 7
Points : 9
Reputation : 0
Join date : 30/04/2014

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΠεμ Μάης 01, 2014 12:58 am

prospatho na i tromazo alla exo arxisei na fovamai to skotadi edo kai kairo gt moy rxontai mnimes apo afta pou xo zisei...pados kai ego ekana afto pou les eriksa pantou agasmo kai elega to pater imon....apo tote pou bika se keino to spiti ola strava me pigainan kai aistanomoun mia poli asximi avra kai na pou emfanistike ...as elpisoume na mi ksanaginei kati tetoio..se efxaristo gia to kouragio pou mou dineis nomiza pos kati exo ego ka ta patheno afta gt os twra den eixa sinadisei anthropous na exoun zisei kati paromoio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΠεμ Μάης 01, 2014 1:08 pm

Μην ανυσυχείς χριστιναριτα,όλα καλά θα πάνε,...και να σου πω την αλήθεια ούτε θα συναντήσεις άλλους ανθρώπους με τέτοιες εμπειρίες γιατί όπως και να το κάνουμε δεν είναι και πολύ εύκολο να συζητήσεις κάτι τέτοιο με φίλους...να πας για καφε με την κολλητή και να σου πει-τί λέει όλα καλά? και να της πεις-..όλα καλά μωρέ...ααα χθες μου έβγαλε και την ψυχή η μώρα...αλλά κατα τα άλλα μια χαρά!....δεν γίνετε εδώ ο ίδιος μου ο άντρας με κοροιδεύει και η μάνα μου δεν με πιστεύει και σε αυτό το θέμα είμαι τελείως μόνη μου,αλλά δεν τα βάζω κάτω...μόνο να μας κάνει δυστυχισμένους θέλει να μαλλώνουμε με τους δικούς μας,να φοβόμαστε να μην είμαστε καλά...ε δεν θα το πετύχει!!!σταυρός αγιασμός και πάτερ ημών!!!!αυτός να φοβάτε να πλησιάσει όχι εμείς αυτόν!χριστιναριτα ότι θες ότι σε απασχολεί πες στο μας εδω στο φορουμ κανεις δεν θα σε κοροιδεψει και αν θες κάτι πιο προσωπικό να συζητήσεις με κάποιο μέλος send προσωπικό μήνυμα,όλοι είμαστε διαθέσιμοι να πούμε την γνώμη μας και να βοηθήσουμε!να είσαι καλά και φιλιά στα κουκλάκια σου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΠαρ Μάης 02, 2014 5:39 pm

Γεια κορίτσια, η αλήθεια είναι ότι τα ¨χρειάζονται¨ με το ¨πάτερ υμών¨ και με το ¨πιστεύω¨ πιο πολύ!.. από προσωπική εμπειρία και μόνο το λέω έτσι.. Αυτό με την μόρα το έχω περάσει και εγώ και πριν δύο μήνες κ πάλι. Κάποια στιγμή όταν ήμουν με τον σύζυγο και κοιμόμασταν, ξύπνησε κλαίγοντας με λυγμούς!! Και μου είπε ότι είχε ¨καθίσει¨ στο στέρνο του κ τον έπνιγε.. δεν μπορούσε να πάρει ανάσα, κ εκεί είδε ότι ήμουν ξύπνια και του φώναξα: τι κάθεσαι και το κοιτάς?.. έτσι θα το διώξεις! Γυρνώντας στον αέρα με δύναμη την αλυσίδα με τον σταυρό!. Και όπως του είπα το έκανε, και χάθηκε με την μία από πάνω του. Το συνάντησα ξανά, όταν ο γιό μου ήταν δύο χρόνων. Ξύπναγε το παιδί γύρω στης 2 και μισή με 4 κάθε βράδυ, κοιτούσε σε μια συγκεκριμένη γωνία του δωματίου και έκλεγε! Όμως πάντα πριν από αυτό είχα παρατηρήσει ότι προηγούνταν ελαφρά κουδουνίσματα από την ονειροπαγίδα που είχα κρεμάσει στην πόρτα του δωματίου του.. ένα βράδυ οργανώθηκα, τα πήρα, μπήκα μέσα κ έμεινα ξάγρυπνη με το καντήλι αναμμένο και τις εικόνες μαζεμένες ένα γύρο και είπα το ¨πιστεύω¨ επτά φορές! Ρίχνοντας αγιασμό παντού και κάτω απ το μαξιλάρι του μικρού έβαλα ένα μπουκαλάκι με την Άγια Ζέση!.. Τέλος!. Αυτό ήταν!. Δεν ξανά κουνήθηκε τίποτα!!.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΣαβ Μάης 03, 2014 2:14 am

Αν μου επιτρέπετε να προσθέσω εδώ, ότι βοηθάει πολύ να κρατήσουμε αν μπορούμε και θέλουμε βέβαια, το Άγιο Φώς της Αναστάσεως του Κυρίου για 40 και πάνω (όσες μπορούμε) μέρες. Επίσης, να προσπαθούμε οι εικόνες που βάζουμε στα σπίτια μας να είναι διαβασμένες για 40 ημέρες στο Ιερό της εκκλησίας. Όσο για το λιβάνισμα να προτιμάμε να γίνεται πριν την δύση του ηλίου. Υπάρχουν 3 πολύ δυνατά φυλακτά που μπορούμε να δώσουμε στα παιδιά μας για να έχουν προστασία εναντίον οποιασδήποτε επίθεσης: Άγια Ζέση, τμήμα από το ύφασμα που χρησιμοποιείται στην Ιερή τελετή έναρξης της Αγίας Τράπεζας στα εγκαίνια Νέας Εκκλησίας και ο Σταυρός της Αγίας Τριάδας. Να πω την γνώμη μου: πρέπει να κρατάμε αμυντική στάση εναντίον του και εναντίον τους.. ποτέ επιθετική! Γιατί είναι οι άρχοντες της πλάνης, και συγχωρέστε με αν σας κούρασα, αλλά πιστεύω ότι το θέμα προστασίας των οικογενειών μας είναι ένα ζήτημα. Κάποια στιγμή θα επαναφερθώ στο θέμα των παιδιών και των μετέπειτα ενηλίκων που ελκύουν τέτοιες δυνάμεις πιο εκτενέστερα. Καλή δύναμη σε όλους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kotsen
member
member



Posts : 2
Points : 2
Reputation : 0
Join date : 03/05/2014
Location : Coventry

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΣαβ Μάης 03, 2014 4:20 pm

Καλησπέρα σας. Επιτρέψτε μου να πω και εγώ την γνώμη μου. Έτυχε και εμένα να με "πλακώσει" η μώρα που λέμε. Αυτό μου συνέβη πριν από κανένα μήνα και μου συνέβη την ίδια ημέρα 2 φορές. Από μαρτυρίες της κοπέλας μου, όταν το έπαθα είχα ήδη ξυπνήσει αλλά δεν μπορούσα να κουνήσω, χέρια, πόδια, κεφάλι, δάχτυλα αλλά ούτε και να ανοίξω τα μάτια. Επίσης δεν έβγαινε φωνή. Μούγκριζα μόνο με όση δύναμη είχα και αυτό το καταλάβαινα τόσο εγώ όσο και η κοπέλα μου. Αυτά όλα τα καταλάβαινα όση ώρα τα ένιωθα και τα έβλεπε και η κοπέλα μου που προσπαθούσε να με ξυπνήσει γιατί έβλεπε ότι είχε αυξηθεί ο ρυθμός εισπνοής-εκπνοής μου και άρχισε να ανησυχεί. Το ενδεχόμενο ότι δεν άνοιξα τα μάτια ενδεχομένως να με γλίτωσε και από το να δω αυτή την σκιά που λέτε και αναφέρετε. Κατόπιν συζήτησης με την κοπέλα μου μου ανέφερε πως και η ίδια το είχε πάθει στο παρελθόν και έτυχε να ανοίξει τα μάτια της και να δει τις κουρτίνες να κουνιούνται (δίχως αέρα και με κλειστά τα παράθυρα) και μου αξήγησε ότι αυτό είναι το φαινόμενο της μώρας! Ομολογουμένως κάτι τέτοιο δεν μου είχε συμβεί στο παρελθόν ή και να συνέβη δεν το θυμάμαι τόσο καλά γιατί μπορεί να μην ήταν στην ίδια μορφή.

Κατόπιν έρευνας πάνω σε αυτό το κομμάτι τόσο από επιστημονικής (ιατρικής) απόψεως όσο και από κοινωνίκης(θρησκευτικής) μπορώ να πω ότι άκουσα πολλές γνώμες (όπως όλοι γνωρίζουμε η θρησκεία ποτέ δεν συμφώνησε με την ιατρική και τούμπαλιν). Το πιο λογικό (ξαναλέω λογικό) το άκουσα από την μεριά της ιατρικής. Αυτό το παθένει ο άνθρωπος για τον εξής λόγο: όταν κοιμόμαστε το σώμα μας παραλύει όπως επίσης χαμηλώνει ο χτύπος της καρδιάς προκειμένου να κοιμηθεί ο άνθρωπος. Επομένως, όταν κάτι τον ξυπνήσει απότομα δεν μπορεί να αντιδράσει αμέσως σε περίπτωση μεγάλης κούρασης (τόσο πνευματικής όσο και σωματικής). Αυτό συμβαίνει γιατί ο εγκέφαλος έχει ξυπνήσει μόνο κάποιες αισθήσεις του ανθρωπίνου σώματος και δεν μπορεί να δώσει γρήγορα εντολές για τις υπόλοιπες με αποτέλεσμα να είναι ξύπνιος ο άνθρωπος αλλά να μην μπορεί να κουνηθεί. Αυτό του δημιουργεί αυτόματα την αίσθηση του φόβου με αποτέλεσμα να γίνει πιο βαρυά η ανάσα του και να νομίζει ότι πνίγεται. Έτσι κάποια στίγμή όταν επανέλθει κανονικά ο εγκέφαλος ο άνθρωπος ανακτά και πάλι όλες τους τις αισθήσεις και λειτουργίες. Αυτό έχει παρατηρηθεί τις περισσότερες φορές σε ανθρώπους που έχουν διαταραγμένο ύπνο λόγω κούρασης σωματικής και πνευματικής και κυρίως σε αυτούς που έχουν χάσει ώρες ύπνου. Οι χαμένες ώρες ύπνου θα οδηγήσουν στην εκτεταμένη κούραση και αυτό θα έχεις ως αποτέλεσμα να κουραστεί ακόμη περισσότερο το μυαλό το οποίο δεν λειτουργεί σωστά. Έτσι, σε περίπτωση που θα ξαπλώσει κάπου (κάποιος άνθρωπος) θα τον πάρει αμέσως ο ύπνος και όταν κάποιος τον ξυπνήσει δεν θα επανέλθει αμέσως αλλά θα περάσει από την κατάσταση που προανέφερα. Όλα αυτά όπως ανέφερα πιστεύει η ιατρική.

Από την άλλη η θρησκέια πιστεύει τα όσα ήδη αναφέρατε περί κάποιας σκιάς του "διαβόλου" η οποία σε κυνηγάει και θέλει να σε πνίξει εκεί που νιώθεις αδύναμος.

Άποψη μου, μπορεί να το έχω ζήσει αλλά θα υποστηρίξω περισσότερο την άποψη της ιατρικής πλευράς καθώς μου συνέβη ότι ακριβώς αναφέρουν. Η αλήθεια είναι ότι ήμουν κουρασμένος και δεν είχα κοιμηθεί 2 βράδυα με αποτέλεσμα να μην λειτουργεί σωστά το μυαλό μου. Την ημέρα που το έπαθα πήγαινα στο αεροδρόμειο την κοπέλα μου (με το λεοφορείο φυσικά) και στον δρόμο κοιμήθηκα και ξύπνησα απότομα (παθαίνοντας τα όσα ανέφερα στην αρχή) όταν ο οδηγός ανήγγειλε ότι φτάναμε στο αεροδρόμειο.

Την θρησκεία δεν μπορώ ακόμα να την υποστηρίξω στο έπακρο για την άποψη της πάνω σε αυτό το φαινόμενο μέχρις αποδείξεως του εναντίου. Την πιστεύω μέχρι ένα σημείο καθώς έχω μαρτυρίες από δικά μου άτομα που το έπαθαν. Ξέρω σας κούρασα απλά προτίμησα να γράψω μια εμπεριστατομένη άποψη για αυτό το θέμα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xristinarita
member
member



Posts : 7
Points : 9
Reputation : 0
Join date : 30/04/2014

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΚυρ Μάης 04, 2014 10:56 am

ego file mou exo dyo paidia kai eimai monimos kourasmeni alla den to exo ksanapathei apo tote kathe mera eimai ptoma omos kati tetoio de ksanazisa ego pali antitheta me sena ipostirizo perissotero ti thriskeftiki plevra poios kserei isos kai na xo adiko alla etsi pistevo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kotsen
member
member



Posts : 2
Points : 2
Reputation : 0
Join date : 03/05/2014
Location : Coventry

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΚυρ Μάης 04, 2014 5:47 pm

xristinarita έγραψε:
ego file mou exo dyo paidia kai eimai monimos kourasmeni alla den to exo ksanapathei apo tote kathe mera eimai ptoma omos kati tetoio de ksanazisa ego pali antitheta me sena ipostirizo perissotero ti thriskeftiki plevra poios kserei isos kai na xo adiko alla etsi pistevo

Καλησπέρα xristinarita.

Ξέχασα να αναφέρω αυτό που είπες, ότι εσύ έχεις δύο παιδιά πλέον πράγμα το οποίος σε οδηγεί στο να πιστεύεις κάτι άλλο. ΦΥΣΙΚΑ και η άποψη σου είναι δεκτή και δεν είπε κανείς ότι έχεις άδικο. Απλά υπάρχουν κάποιες διαφορετικές γνώμες πάνω στο θέμα (that's all). Επίσης μου διέφυγε να αναφέρω ότι η ιατρική πλευρά υποστηρίζει πως αυτό το φαινόμενο οφείλεται ΚΑΙ σε έναν βαθμό και σε ψυχολογικούς παράγοντες. Μπορεί να είμαι νέος αλλά μετά από κάποια γεγονότα στη ζωή μου έχω πιστέψει πολύ περισσότερο στην θρησκεία. Απλά, για αρχή, αυτό που ανέφερα και στο προηγούμενό μου σχόλιο είναι πως προσπαθώ να δω την πλευρά της λογικής, την οποία υποστηρίζει και η ιατρική.

Παρόλα αυτά, όταν μου έτυχε ξανά επικαλέστηκα την θρησκεία και άρχισα να λέω το Πάτερ Ημών από μέσα μου προκειμένου να "σωθώ" από αυτή την "σκιά" που με πλάκωσε.

Σίγουρα οι απόψεις διίστανται και φυσικά η κάθε γνώμη είναι δεκτή. Επίσης, αν αναφέρεις κάτι τέτοιο σε έναν ιατρό αυτό που θα σου πει είναι ότι οφείλεται σε ψυχοσωματικούς παράγοντες. Όταν το έπαθα ρώτησα την μητέρα μου (η οποία είναι ιατρός) και μου ανέφερε πως δεν γνώριζε το φαινόμενο της μώρας (και είναι περίπου 52 ετών) αλλά ότι μπορεί να απόδόσει κάτι τέτοιο σε μεγάλη ψυχοσωματική κούραση. Παρά το ότι πιστεύει πάρα πολύ στον θεό και σε θαύματα τα οποία έχουν δει τα μάτια της (π.χ. όταν η επιστήμη σου λέει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις παιδιά, τότε επικαλούμαστε την θρησκεία και τον ίδιο τον θεό να μας βοηθήσει με ένα θαύμα. Έτσι έχει δει πολλά τέτοια περιστάτικά και τα έχει απόδοσει σε ένα θαύμα του θεού). Επίσης μου ανέφερε πως κάποια από αυτά τα πράγματα τα ανέφεραν οι γηρεότεροι μας σε εποχές όπου η ιατρική δεν μπορούσε να εξηγήσει κάτι τέτοιο και για αυτό επικαλούνταν την θρησκεία και τον θεό για να τους σώσει με αποτέλεσμα να αποδώσει η θρησκεία αυτό το γεγονός σε πνεύματα και σκιές που θέλουν το κακό μας.

Με τα όσα ανέφερα δεν προσπαθώ να αντεπιτεθώ σε καμία περίπτωση απλά εξέφρα μια διαφορετική άποψη. Και πίστεψτε με xristinarita ότι αν κάνουμε την συζήτηση περί θρησκείας και επιστήμης θα μας πάρει πολλές ώρες και σίγουρα δεν θα βγάλουμε καμία άκρη καθώς αυτή η αντιπαράθεση μεταξύ τους υπάρχει εδώ και πολλά πολλά χρόνια (για να μην πω αιώνες). Θυμάμαι ότι μας το δίδαξαν και στο σχολείο κάτι τέτοιο.

Τέλος, εύχομαι κάθε ευτιχία και υγεία στην οικογένεια σας και μακρυά από εμάς τέτοια κακά.  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xristinarita
member
member



Posts : 7
Points : 9
Reputation : 0
Join date : 30/04/2014

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΚυρ Μάης 04, 2014 11:21 pm

oxi me pareksigises den epitethika kai ego ennoousa afto pou les kai esy oti einai aplos i apopsi mou kai tipota parapano ..isos den ekfrastika sosta siggnomi..Razz exo diavasei afti thn iatriki erevna kai ego poios kserei kapote isos mthoume ti simvenei...na sekala gia tis efxes sou
 Very Happy Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΔευ Μάης 05, 2014 4:33 am

Καλησπέρα και από μένα!Ιωάννα....τι να σου πω κορίτσι μου!!!μπράβο!!!!για το περιστατικό με το γιοκα σου...η συμπεριφορά σου ήταν ότι καλύτερο, κατά την γνώμη μου, θα μπορούσε να κάνει μια μάνα!!!άμυνα σωστά όχι επίθεση...πολύ σωστά!!!απλά εγώ κατα κάποιο τρόπο ''επιτέθηκα'' σε ότι ήταν αυτό που επισκεύτοταν την μικρή μου από δικό μου φόβο περισσότερο και θυμό που πείραξε το μικράκι μου...όταν ήμουν μικρή είχα τέτοιες ''ενοχλήσεις'' και ούρλιαζα το βράδυ φωνάζοντας μαμααααα!! και η μάνα μου έμπαινε μέσα στο δωμάτιο και σχεδόν με μάλωνε...η μάνα μου σε αυτό το κομμάτι ήταν λάθος!θυμόμουν πόσο είχα τρομοκρατηθεί κάθε φορά σε κάθε ''επίσκεψη'' και νευρίαζα που δεν με ''βοήθησε'' κανείς....ήθελα να σταθώ βράχος μπροστά στην κόρη μου και να μην την αφήσω να την πειράξει τίποτα.Γι αυτό και η συμπεριφορά μου ήταν τέτοια.Δεν αναφέρθηκα στο ''Πιστεύω'' μόνο και μόνο γιατί πολλοί άνθρωποι δεν το ξέρουν απ εξω (εγώ το γνωρίζω και το λέω για να σου πω την αλήθεια) ενώ το πάτερ ημών θέλω να πιστεύω ότι το γνωρίζουν όλοι...κοτσεν...καλησπέρα και σε σένα δεκτές οι γνώσεις σου τις δέχομαι αλλά άλλο η μόρα αλλο το αυτό το ιατρικό να το πω που μας λες...δική μου άποψη ετσι μην με παρεξηγήσεις και χαίρομαι που μιλάς τόσο ωραία και μας το αναλύεις τόσο απλά για να το καταλάβουμε όλοι και δεν μας κούρασες καθόλου...χριστίναριτα, πόσο σε καταλαβαίνω!!!!(στην κούραση αναφέρομαι!)γι αυτό και δεν μπορώ να πιστέψω ότι το φαινόμενο της μόρας είναι το ίδιο με αυτό που εξηγείτε ιατρικά...την δέχομαι σαν άποψη αλλά δεν την πιστεύω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΔευ Μάης 05, 2014 2:44 pm

Σε ευχαριστώ vse μου, μερικές φορές σε εμάς τις μάνες είναι πολύ ισχυρό όπλο το μητρικό φίλτρο.. το ξέρουν και το τρέμουν όλα τα κακά της πλάσης!. Και εγώ είχα και έχω μια μητέρα ¨σκληροπυρηνική¨ χωρίς ευαισθησίες που δεν πίστευε σε τίποτα από όσα ¨έβλεπε¨ ¨άκουγε¨ και ¨ζούσε¨ το δεύτερο παιδί της.. μόνο ο πατέρας μου καταλάβαινε!..γιατί ήταν κι αυτός από μικρό παιδί έτσι. Όλα θυμάμαι ότι ξεκίνησαν στην ηλικία των τεσσάρων χρόνων, κάθε βράδυ δινόταν μάχη στο παιδικό κρεβατάκι μου, κάθε βράδυ ερχόταν και προσπαθούσε πιέζοντας με να με πείσει να πάω μαζί του, με υπομονή κ επιμονή απίστευτη!.. εγώ πάλι δεν ήθελα καμιά επαφή μαζί του, χτυπιόμουν κλαίγοντας και φωνάζοντας: να φύγεις κακέ άνθρωπε,(δεν ήξερα!) άσε με, φύγε, άσε με, δεν θέλω να έρθω μαζί σου!.. κ.τ.λ. παρακαλούσα την μάμα μου να μην σβήνει το καντηλάκι το βράδυ για να το έχω παρέα.. όμως το έσβηνε!. Και το μαρτύριο συνεχιζόταν κάθε βράδυ. Η γιαγιά μου που με υπεραγαπούσε έψαξε και έμαθε για μια γριά καλόγρια που ήταν Άγιος άνθρωπος και είχε τύχει να πάνε και άλλα παιδάκια εκεί.. έτσι γνώρισα την γιαγιά πηγή –όπως την έλεγαν. Πραγματικός φύλακας Άγγελος μου, την αγάπησα και με αγάπησε σαν να ήταν πραγματική μου γιαγιά, την λάτρεψα. Με σταύρωνε και με τάιζε Άρτο, μου διάβαζε προσευχές, μιλούσαμε με τις ώρες και μου εξηγούσε σαν να έλεγε παραμύθι τα πάντα.. ακόμα και ποιος ήταν αυτός και τι ζητούσε  στην πραγματικότητα! Πώς να τον αντιμετωπίζω αυτόν και τα δόλια σχέδια του και τόσα άλλα, βέβαια οι επιθέσεις γίνονταν κανονικά κάθε βράδυ με αποκορύφωμα το ότι με έκανε να παραλύσω για τρείς μέρες χωρίς να μπορούν οι γονείς μου και οι γιατροί στο παίδων να κάνουν το παραμικρό!.. αλλά δεν υπολόγισε την γιαγιά την πηγή! Που ζήτησε απ τον πατέρα μου να της φέρει το φανελάκι μου το κατάσαρκο (δεν μπορούσα να περπατήσω εγώ για να πάω) να το διαβάσει και μόλις το έφερε ο πατέρας μου στο νοσοκομείο και το φόρεσα σε μία ωρίτσα ήμουν και πάλι όρθια και καλά!! Έτσι με την δύναμη του θεού,  δυνάμωνα μέσα μου και ηρεμούσα κοντά της..ώσπου στα 11 μου χρόνια κοιμήθηκε η γιαγιά πηγή, την τελευταία φορά που την είδα μου είπε ότι στα χρόνια που θα έρθουν πρέπει να του ξεκαθαρίσω σε ποιου στρατοπέδου είμαι αγωνιστής, σε ποιόν ανήκω! ποιος είναι ο στρατηγός μου! Γιατί η ζωή μου θα είναι η μάχη μου κ δεν θα μου χαριστεί τίποτα έτσι εύκολα. Οι λιγόψυχοι και οι λιποτάκτες δεν χωράνε πουθενά!!. Είχε απόλυτο δίκιο! Το ορκίστηκα μπροστά της λοιπόν. Το μόνο που δεν πρόλαβα να μου δώσει είναι το γραμμένο άγραφο όπως μου είχε πει ότι θέλει να μου δώσει μια προσευχή που την γνωρίζουν μόνο οι μοναχοί για την προστασία τους, αλλά δεν πειράζει..μου αρκεί που του ξεκαθάρισα σε ποιόν ανήκω κ ποιος είναι ο εχθρός μου. Καλή δύναμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vse
five stars member (respect)
five stars member (respect)
vse


Posts : 131
Points : 170
Reputation : 9
Join date : 20/03/2013
Age : 38
Location : Greece

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΤρι Μάης 06, 2014 4:48 am

Απλά respect Ιωάννα!!!δεν έχω άλλα λόγια....να είσαι καλά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΤρι Μάης 06, 2014 1:50 pm

Και εσύ να ‘σαι καλά και ειλικρινά σε ευχαριστώ πολύ για αυτά που είπες. Έπρεπε να φτάσω στα 46 μου χρόνια για να ανοίξω το στόμα μου να πω και πάλι.. μόνο κάποια από αυτά που έχω ζήσει, όχι όλα. Κανείς δεν πρέπει και δεν τα ξέρει όλα, ούτε καν η οικογένεια μου. Από την μία, θέλει πολύ κουράγιο να τα ξαναθυμάμαι..από την άλλη όμως νιώθω ότι κάνω ένα ξεκαθάρισμα που μιλώ για αυτά.. Πάντως, σου το παραδέχομαι vse ότι είσαι αρκετά διορατική, πολύ καλό αυτό..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gta
Επισκέπτης




Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΣαβ Μάης 10, 2014 10:00 am

rena123...
μπορεί να θεωρηθεί ότι ήταν ένας τόσο έντονος εφιάλτης,ώστε να τον ένιωσες σαν αληθινό.. αλλά εγώ - προσωπικά δεν αποκλείω να ήταν κ κάτι το αληθινό,δηλ. να ήταν μόρα.. απλά,νομίζω πως μπορεί να συνέπεσε η μόρα με τον εφιάλτη σου..κ να βρέθηκες αντιμέτωπη με 2 εμπειρίες ταυτοχρόνως..
εμένα 3 φορές με έχει πιάσει μόρα..κ το έχω εξομολογηθεί κ τώρα δε με πιάνει..
αλλά κ να με πιάσει..θα το εξομολογηθώ κ πάλι..κ όλα καλά..πάντως,σε καμμιά περίπτωση ο διάβολος δεν μπορεί - μέσω της μόρας - να μας σκοτώσει..απλά θέλει να μας τρομοκρατήσει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gta
Επισκέπτης




Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΣαβ Μάης 10, 2014 10:21 am

kotsen...
Απολύτως σεβαστά τα όσα έγραψες.. αλλά να σου πω πως η θρησκεία δεν εναντιώνεται στην ιατρική..(όταν βέβαια πρόκειται για ευπρεπή ιατρική κ όχι για παρα-ιατρική)..
Πίστεψέ με όμως,πως δε θα σε έβλαπτε καθόλου αν σε μια παρόμοια περίσταση ενεργούσες όπως η Ioanna και η vse.. Κάθε άλλο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lwneic
member
member



Posts : 17
Points : 23
Reputation : 0
Join date : 07/02/2014

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΔευ Μάης 19, 2014 11:11 am

rena123 αυτο που επαθες ειναι γνωστο σε ολους μας! Η γνωστη ΜΟΡΑ ερχεται το βραδυ στον υπνο μας κ προσπαθει να μας πνιξει με αποτελεσμα να παμε εκει που ειναι κ αυτοι στον ΚΟΣΜΟ ΤΩΝ ΝΕΚΡΩΝ κ η μονη σωτηρια εκκεινη την ωρα ειναι το πατερ υμων πιστευω αυτο που ανφερε ποιο πανω η vse το οτι αν δεν εχεις ενηλικιωθει η ψυχη σου ειναι καθαρη απο κακα πνευματα κ.α. μπορει ομως να ειναι κ πλακωμα οπως μου ειπε η μητερα μου. Να προσεχεις κ να ραντισεις ολο το σπιτι με αγιασμο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anastasia31
member
member



Posts : 9
Points : 9
Reputation : 0
Join date : 04/01/2014
Age : 25

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΠεμ Μάης 29, 2014 12:49 pm

Μπορει να ηταν ενα απλο δαιμονιο η μορα ειναι ή κοπελα με μαυρα μαλλια,γρια ή μαυρη μορφη σε στυλ καουμποη. Ενα φυλαχτο μαζι με ενα κομποσκινι κατω απο το μαξιλαρι θα βοηθησει πολυ αλλιως κανε κ ενα ευχελαιο στο σπιτι. Μην φοβασαι γτ τρεφονται απτο φοβο...αν ζητησεις προστασια θα σου δωθει. :-)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anastasia31
member
member



Posts : 9
Points : 9
Reputation : 0
Join date : 04/01/2014
Age : 25

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΠεμ Μάης 29, 2014 12:53 pm

Ααα επισης για να αποφευγεις τη μορα παντα να αφηνεις ενα μικρο φωτακι για να ξυπνησεις πιο ευκολα αν συμβει...κ μπορεις να πεις κ το στιχακι προστασιας που υπαρχει...αυτο ειναι :
"Μορα-μορα κακαβού,
Μετρα τ'αστρα του ουρανου,
Την φακή του κιλού,
Τα βοτσαλα της θαλασσας
Και τις πετρες της γης,
Και μετα ελα σε μενα."
Μεχρι να τα κανει ολα αυτα εσυ θα εχεις ξυπνησει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kallia
good member
good member



Posts : 21
Points : 21
Reputation : 0
Join date : 07/04/2014
Age : 33

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2014 7:41 am

http://gamato.ning.com/group/the-conjuring-2013 γιατι παντα στις ταινιες λενε οτι ειναι πραγματικα γεγονοτα και παντα να πεθαινει ο σκυλος ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yugi-Son
member
member



Posts : 2
Points : 4
Reputation : 0
Join date : 04/06/2014

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΤετ Ιουν 04, 2014 4:42 am

Pos dhmosieuw?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kallia
good member
good member



Posts : 21
Points : 21
Reputation : 0
Join date : 07/04/2014
Age : 33

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΠεμ Ιουν 05, 2014 4:05 am

απο κατω γραφεις στο ασπρο και μετα αποστολη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kallia
good member
good member



Posts : 21
Points : 21
Reputation : 0
Join date : 07/04/2014
Age : 33

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΠαρ Ιουν 06, 2014 12:05 am

να ρωτησω κατι αλλο πως γινεται κατα 12 τα μεσανυχτα να χτυπαει το ρολοι μου χωρις να εχω κανει εγω κατι ποιο πριν ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
....
member
member



Posts : 7
Points : 9
Reputation : 0
Join date : 08/06/2014

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΚυρ Ιουν 08, 2014 6:03 am

Ηταν η lilith η γυνεκα του σατανα η lilith ειναι ενας δεμονας ο οποιος προσπαθει να σε πνιξει θα τα καταφέρει καλυτερα αν ειναι παντου σκοταδι στους αντρες προσπαθη να του μαγεψει και μετα τους πνιγει!! Η καλύτερη φυλαξη εναντια στην lilith ειναι να ηπαρχει φωτακι νυχτος η κατι αλλο σε καυε της χτυπιμα να φωναζεις δυνατα το πατερ ημον αν δεν μπορεις πες το απο μεσα και αν νιωθης πως δεν υπαρχει χρονος πες ιησους χριστις νηκα και ολα τα κακα σκορπα! Πυστεψε με αυτο που ειδες η μωρα δεν ηταν μπωρεις να μαθεις και αλλες πληροφοριες για την λιλιθ εγω το εμαθα απο μια ιστορια και αρχησα ερευβες ειμαι μολις 12 και εγω εξιχνιαση πολα μυστιρια ξερω τα παντα με τα παραφυσικα γεγονοτα και οταν μιλησα στους γονεις μου για τους ιλυμινατι μ παν πως ειναι αδυνατιν στην ηλικια μου να ξερω τοσα αλλα βαση στις δικες μου περιπετιες πυστεψε με με τις συμβολες αυτες δεν θα σε ξαναενοχληση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
....
member
member



Posts : 7
Points : 9
Reputation : 0
Join date : 08/06/2014

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΚυρ Ιουν 08, 2014 6:04 am

Σορρι για τα ορθογραφικά ειμαι απο κηνητο χΔ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
....
member
member



Posts : 7
Points : 9
Reputation : 0
Join date : 08/06/2014

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΚυρ Ιουν 08, 2014 6:04 am

Σορρι για τα ορθογραφικά ειμαι απο κηνητο χΔ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kallia
good member
good member



Posts : 21
Points : 21
Reputation : 0
Join date : 07/04/2014
Age : 33

Mora ne i oxi? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mora ne i oxi?   Mora ne i oxi? I_icon_minitimeΤρι Ιουν 24, 2014 5:27 am

αληθεια ? αχχααχαχχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Mora ne i oxi?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PARANORMAL RESEARCH CREW :: ΟΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ Η ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ-
Μετάβαση σε: