PARANORMAL RESEARCH CREW
Καλώς ήρθες στο Forum της ομάδας RC- PARANORMAL RESEARCH CREW, η ομάδα μας σε περιμένει, ανέβασε και εσύ τις δικές σου αληθινές ιστορίες ή ιστορίες που σου έχουν πει…
Παρακαλώ να συμπληρώνεται το προφίλ σας.
Ευχαριστούμε .

http://ghosthunters.gr
PARANORMAL RESEARCH CREW
Καλώς ήρθες στο Forum της ομάδας RC- PARANORMAL RESEARCH CREW, η ομάδα μας σε περιμένει, ανέβασε και εσύ τις δικές σου αληθινές ιστορίες ή ιστορίες που σου έχουν πει…
Παρακαλώ να συμπληρώνεται το προφίλ σας.
Ευχαριστούμε .

http://ghosthunters.gr
PARANORMAL RESEARCH CREW
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

PARANORMAL RESEARCH CREW

GHOSTS AND OTHER STRANGE THINGS
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Facebook-Twitter
Πρόσφατα Θέματα
» PARANORMAL ACTIVITY AT CRETE !!!
Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Μαρ 25, 2022 6:27 am από Admin

» ΜΑΓΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΣΕ ΚΑΤΟΙΚΙΑ ΣΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (ΒΙΝΤΕΟ)
Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Σεπ 27, 2020 5:42 am από Admin

» ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΟ ΧΩΡΙΟ -ΠΗΓΗ ΦΩΚΙΔΑΣ -GREEK GHOSTHUNTERS
Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Αυγ 01, 2020 12:41 pm από Admin

» 10 ΧΡΟΝΙΑ GHOSTHUNTERS - VIDEO ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΣ ΠΕΡΙΕΡΓΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ !!!!
Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Ιουν 08, 2020 12:06 pm από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΣΠΙΤΙ ΥΜΗΤΤΟΣ - BINTEO
Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ Δεκ 26, 2019 4:23 am από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΟ ΣΑΝΑΤΟΡΙΟ ΠΑΡΝΗΘΑΣ GREEK GHOSTHUNTERS & RISE.GR
Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ Μάης 23, 2019 11:29 am από Admin

» VEREGARIA HAUNTED HOTEL - GREEK GHOSTHUNTERS
Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Μάης 05, 2019 1:45 pm από Admin

» ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΕΝΗ ΒΙΛΑ ΒΡΑΥΡΩΝΑ
Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Νοε 04, 2018 12:41 am από Admin

» Ειδα τον αγιο Παισιο
Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Σεπ 26, 2018 9:00 pm από stylex

Πλοήγηση
 Πόρταλ
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση

 

 Προσωπικες εμπειριες...

Πήγαινε κάτω 
+3
lwneic
PAPAS
Morfeas
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Gta
Επισκέπτης




Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 22, 2014 5:52 am

Ioanna... [φίλη είμαι(όχι φίλος)]  Razz  ..να σου πω..πρόσεξες ότι αυτό το λίνκ που έγραψες (όπου κ μπήκα) - στο τέλος του άρθου αυτού - ..υπογράφει ένας : " + Ιερεύς Ιωάννης Σουρλίγγας " <--λες να ξέρει αυτός κάτι?ή μήπως είναι αυτός ο "αγνωούμενος" πρώην ηγούμενος Ιωάννης?..
όταν πας - περιμένω νέα σου... (κοίτα μήπως μπορέσεις να ρωτήσεις για αυτό το θέμα το νέο ηγούμενο - και ίσως σου πει αυτός κάτι σχετικό)..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member



Posts : 48
Join date : 18/02/2014

Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Μαρ 22, 2014 4:02 pm

Δεν θα μπορούσα να γνωρίζω αν είσαι γυναικά ή άντρας.. τουλάχιστον εσύ ήξερες τι είμαι εγώ απ την αρχή.  Όχι, Gta δεν μιλάω για το άτομο που υπογράφει, Googlαρέτο και δεις ότι ο συγκεκριμένος είναι παντρεμένος με παιδιά, έχει ενορία κάτι χρόνια τώρα και λειτουργά! και το σημείο μηδέν: δεν ήταν ποτέ του μοναχός.. Ας ελπίσουμε ο καινούργιος, ότι θα μας βοηθήσει να ρίξουμε φώς στην υπόθεση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gta
Επισκέπτης




Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Μαρ 23, 2014 1:19 am

Ioanna... γράφω Gta (αντί για Giota).. Ας εναποθέσουμε λοιπόν τις ελπίδες μας στο νέο ηγούμενο..!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Μαρ 24, 2014 4:06 am

_Εντάξει δεν φαντάστηκα ότι το ¨Gta¨ προερχόταν από το Γιώτα..
Και ας ελπίζουμε να μην θυμηθεί ο καινούργιος, τον βασικό όρκο του μοναχικού βίου.. περί σιωπής.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gta
Επισκέπτης




Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Μαρ 24, 2014 11:25 am

Ioanna... η σιωπή είναι ιερό πράγμα - δε λέω..οκ(!) ..αλλά απ'την στιγμή που έχει να κάνει με τη ζωή ενός -όχι οποιουδήποτε- ανθρώπου, αλλά - όπως λες τον ήξερες, είχες μιλήσει μαζί του.. ε,τότε δεν είναι κακό νομίζω να μάθουμε τί έγινε..τώρα - εφόσον δημοσιεύτηκε αυτή η υπόθεση.. γιατί κακό είναι?τί το κακό το να μαθαίνεις τέτοια γεγονότα?.. οκ!ας μην αναφερθεί στις λεπτομέρειες,αλλά ας δώσει στο φως ένα στοιχείο.. - πάνω απ'όλα όμως - ας γίνει το θέλημα Του Θεού!...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Μαρ 24, 2014 12:50 pm

Αυτό ελπίζω και εγώ. Να γίνει το θέλημα του. Κι αν θέλει, να δώσει να μάθουμε κάτι για τον άνθρωπο.. Πάντως, αυτό το κάθε φορά μόνο ένας μονάχος!.. με έβαζε πάντα σε κάποιες σκέψεις!. Γιατί πάντα μόνο ένας?.. τι να φοβούνται να μην μαθευτεί?.. γιατί αν είναι πιο πολλοί! Τι θα μπορούσε να διαρρεύσει? –κάνω μόνο εικασίες τώρα, έτσι.. Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gta
Επισκέπτης




Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Μαρ 25, 2014 12:53 am

Ioanna... για αυτό το τελευταίο - που λες..για ρώτα! για ρώτα - να μάθουμε.. είναι κάποιο τυπικό της Μονής να πηγαίνει πάντα ένας μοναχός εκεί? ή μήπως δε θέλουν να πηγαίνουν εκεί μοναχοί.. ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GiwtaMe
member
member



Posts : 1
Points : 1
Reputation : 0
Join date : 26/10/2014

Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Οκτ 26, 2014 10:47 pm

Καλημέρα κι απο μένα παιδιά , δεν ξέρω απο που να αρχίσω που να τελειώσω , τι ειναι σημαντικό απο όλα όσα εχω ζήσει και τί όχι , έχω απο παιδική ηλικία 6 ετων αν θυμάμαι καλά
*επιθέσεις* απο δαίμονες* , πλέον ειμαι 30 οι επιθέσεις αυτές σταμάτησαν αλλά οχι τα όνειρα συν 2 αστρικές προβολές που είχα χωρίς να το επιδιώξω . Θα παραθέσω μερικά απο αυτά που έζησα και θυμάμαι έντονα : Κοιμάμαι στο σαλόνι της Θείας μου γυρω στις 2-3 τα μεσάνυχτα ένιωσα πως πρέπει να ανοίξω τα μάτια μου και είδα να με κοιτούν 2 πράσινα μάτια αλλά οχι ανθρώπινα έντονα που αιωρούνταν στη μέση του σαλονιου. Ένα άλλο βράδυ παλι μετα τις 12 το βράδυ στη Γερμανία οπου ζούσα καθόμουν στο παράθυρο και κάπνιζα.... εκεί ενιωσα μια ανάσα κοντα στο αυτί μου και μου είπε : Να ευλογείς το τσιγάρο γυναικεία φωνή ...

Ένα όραμα , εμένα ντυμένη με κοστούμι μαύρο και άσπρα τεραστια φτερά να ακούω το όνομα Ουριήλ να μπαίνω σε ένα σπίτι να με διώχνει ένας παππούς που βρισκόταν εκεί η γιαγιά να μου χαμογελά και να με βλέπω να συνοδεύω την ψυχή της.... το πιο τρελό ήταν πως η γιαγιά αυτή πέθανε το ίδιο βράδυ που την είδα...ο Παππούς στη πραγματικότητα να με συναντά στο δρόμο να θέλει να θυμηθεί απο που με ξέρει αλλά να μη μπορεί . (Ανάφερα το όραμα πολύ περιληπτικά) όταν ειχα ξυπνήσει τρέμανε τα πόδια μου , όπως όταν περπατάμε ώρες ή κανουμε τρέξιμο.

Πέρασα μεσα απο πολλές θρησκείες - αιρέσεις ... για να βρω απαντήσεις σε όσα *έβλεπα* ενιωθα...κτλ μεχρι τοτε πριν αρχισω να ψάχνομαι δεν γνωριζα τίποτα απ τα βασικά που μαθαίναμε απ το σχολείο και μέσα στην Οικογένεια για το Χριστιανισμό.

Ένα πούπουλο μικροσκοπικό που βγήκε απο ενα μικρό σπυράκι στο θώρακά μου. Που τότε που πήγα σε μια φίλη μου μικροβιολογο είδε πως δεν ηταν ξενο σώμα. Κί αλλα πολλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ioanna
very good member
very good member
Ioanna


Posts : 48
Points : 55
Reputation : 7
Join date : 18/02/2014
Age : 56
Location : αθήνα - ανω πατήσια

Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσωπικες εμπειριες...   Προσωπικες εμπειριες... - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Οκτ 29, 2014 3:28 pm

Χμμ.. μια που ανέφερες GiwtaMe το όνομα Ουριήλ θα παραθέσω τα παρακάτω από κάποια βιβλία που έχω στην κατοχή μου, μήπως σου φανούν χρήσιμα αυτά που λένε:
Ουριήλ – Άγγελος του Κεραυνού, του Τρόμου και της Λύτρωσης, Κυβερνήτης του πλανήτη Ήλιου κατά μερικούς, του πλανήτη Ουρανού κατά άλλους, Προστάτης της Μουσικής και της Μαγείας. Το όνομά του σημαίνει «Η Φωτιά του Θεού» και ένα από τα υπόλοιπα ονόματα που του αποδίδονται είναι και Βερβόιλ. Αναφέρεται σαν Σεραφείμ ή Χερουβείμ, ως εκείνος που κυβερνά τα Τάρταρα, εκείνος που προειδοποίησε τον Νόε για τον Κατακλυσμό και εκείνος που τιμώρησε τον Μωυσή όταν απέτυχε να κάνει περιτομή στον γιό του.
Σαρακαήλ – Κατά το Βιβλίο του Ενόχ, Αρχάγγελος υπεύθυνος για τους θνητούς που αμαρτάνουν στον νου (αμαρτωλές σκέψεις). Συχνά ταυτίζεται με τον Αρχάγγελο Ουριήλ.
Ασραήλ – Κυβερνήτης του πλανήτη Πλούτωνα, Φύλακας των επίγειων θησαυρών και συχνά αναφέρεται ως Άγγελος του Θανάτου. Πιθανότητα άλλο ένα όνομα για τον Ουριήλ.
Άγγελοι της Γης:
Οι 4 Άγγελοι που κυβερνούν τα 4 σημεία του ορίζοντα (Βορράς-Γαβριήλ, Νότος-Ουριήλ, Ανατολή-Μιχαήλ, Δύση-Ραφαήλ), που κυβερνούν τους 4 Ανέμους και προστατεύουν την ανθρωπότητα και την Γη.
Άγγελοι του Προσώπου του Θεού:
Οι Άγγελοι, πιθανότατα 12 στον αριθμό, που σκοπός τους είναι να διαφυλάττουν τον πρόσωπο του Θεού από τα μάτια των θνητών. Ένας από αυτούς είναι ο Φανουήλ που επίσης είναι ο Άγγελος της Ελπίδας και της Μετάνοιας και συχνά αναφέρεται ως ένα άλλο όνομα του Αρχάγγελου Ουριήλ.
Άγγελοι του Σκότους: Μυστηριώδης Άγγελοι για τους οποίους οι γνώμες διίστανται. Συχνά αναφέρονται ως τίτλοι για τον Σατανά, και κάποιες άλλες αναφέρονται και ως τίτλοι για τον ίδιο τον Θεό ή και το Άγιο Πνεύμα. Στις Γραφές θα βρούμε αυτούς τους τίτλους και για τους: Μιχαήλ, Ουριήλ, Καμουήλ, Πενιήλ και Μετατρόν..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προσωπικες εμπειριες...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» ΔΥΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PARANORMAL RESEARCH CREW :: ΟΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ :: ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ Η ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ-
Μετάβαση σε: